Prvý ligový zápas!!!!!!!

 

 Nedeľa 4.5.2014

Šudík, Majerský  -   Cocher,Lencses      6:2,6:4

Prvý  ligový zápas  bol  odohraný  v nedeľu 4.5.2014 niečo po pravom poludní.  Keďže  sa nenašiel  nikto odvážny,  kto  by  úvod  ligy  realizoval do reality, tak sme sa na to podujali my , viac pamätajúci,   teda až  na jedného „perspektívneho“ člena tohto štvorčlenného tímu. Mišo, o ňom je tento riadok  je mladší, ambicióznejší , s povesťou  „tvrdej ruky“ , ale v nedeľu to mal ťažké a ja s ním tiež. O tom ako, ešte neskôr.    Počasie po chladnej a daždivej sobote sa  málinko umúdrilo,  ale žiadna veľká pohoda to nebola.  Slniečko síce svietilo, ale viac-menej na škodu veci, teda svietilo  rovno do očí a na viac  fúkal vietor hodný posedu doma pred televízorom, pretože loptičky zavše lietali všade, len nie tam, kam mali. Na druhú stranu to  bola celkom dobrá výhovorka, kde nemohúcnoť a antištýl   bolo v pohode možno zamieňať za neregulérne  podmienky.    V každom prípade  pre všetkých boli  rovnaké, aj keď isto nie ideálne. V prvom sete „ brezničani“  - cocher, lencses  sa prispôsobili   prostrediu   čítankovo a do stavu  2:2 držali  s nami krok.  Ľubo Cocher  dokonca obetoval  pre tento „match“  aj nedeľný  obed a bolo to aj na jeho výkone vidieť.  Páni odvracali jednu loptu za druhou a ja  osobne sa spoliehajúc na ruku pána Majerského som nevychádzal z údivu čo sa to deje.   Miško zjavne hľadajúc  inventárny lístok  z požitia tekutín predchádzajúceho večera  kazil čo videl  a len sem-tam  sa rozpamätával na svoj štýl a zručnosti.   Do tohto marazmu  dorazila  známa „ slivková limuzína“ z ktorej vystúpil  „ správca“ a o ďalší priebeh bolo v mžiku postarané. Svojim šarmom a poznámkami motivoval  „ suseda(MM)“ k akému- takému výkonu,  ktorý si to zobral za svoje a pokúsil presvedčiť seba, správcu  a hádam aj všetkých prítomných , že skutočne vie hrať  túto hru zvanú tenis. V následnom čase neuhrali Ľubo s Martinom už ani gem a prehrali  prvé dejstvo 6:2.  V druhom sete sme nezmenenou  taktikou  dotiahli set do stavu  5:2. Pán správca bol na odchode a postavil sa medzi bránku, odkiaľ sa snažil dopozerať  finálové loptičky, ale to bola jeho a naša chyba.    Chlapi z „Breznice“ dotiahli na stav 5:4 a opäť bolo po idyle a opäť bolo o čo bojovať.   Koniec zápasu bol ale neodvratný  a pri  vlastnom podaní sme ukončili úvodný duel stavom 6:4!

Páni  ďakujem za zápas  a chcem veriť, že ostatní  už vyladili formu a budú môcť  nastúpiť na svoje zápasy, čas beží!!!

Dušan  

 


 

 Piatok, 9.5.2014

Uhlík, Uhlík – Ďurčík, Ďurčík    6:3,6:3

 

            Tenisová sága dvoch rodov zo Súhradky pokračuje v   aj v tomto ročníku a opäť sa potvrdilo „ história sa v základných kontúrach opakuje, len drobnosti  a detaily sa menia“ !    V tomto prípade za drobnosť alebo nevýznamný detail je možné dosť dobre  považovať finálny  výsledok.   Minulý rok  zápas týchto "sokov" skončil  rozdielom gemov  14:10,  v piatok 12:6 v prospech Marek s Martinom.    V prvom sete   Ďurčíkovci v úvode nasadili ostré tempo a  viedli   sľubným náskokom 3:1,  ale v konečnom  zúčtovaní ani  to im nestačilo.   Uhlíkovci, čoby  minuloroční neúspešní finalisti   si pripísali   päť  po sebe idúcich hier  a otočili  vývoj  prvého setu   tak – povediac radikálne. Človek nemusí mať ani doktorát  z medicíny  z oblasti psychológie  a dokáže sa vcítiť  do rozpoloženia oboch súperiacich dvojíc, stačí sa len matne rozpamätať na svoje vrcholové čísla  na antuke.   Na jednej strane je to veľké povzbudenie s murárskou lyžicou  porciovaného sebavedomia a na strane druhej je dezilúzia  a pochybnosť  v samého seba, či je to vôbec k niečomu dobré, takto sa siliť bez riadneho cieľa a výsledku.  Z kraja druhého setu    Milan a Maťo ešte   našli v sebe silu na  vzdor  a otvorili  set  podobne ako celý  zápas.  Viedli 2:0,   ale tak  ako dobre začali v sete prvom a ako zle ho skončili , tak to dianie na kurte  prekopírovali  aj do setu druhého .  Z vedenia  2:0  bola prehra 6:3!    Jedna lastovička leto nerobí a ani jeden zápas nemožno brať  ako základ k vyrieknutiu  nejakých predpovedí  o budúcom postavení oboch bratských dvojíc v tabuľke pravdy.   Nemožno, ale predsa je badateľné,  že chlapi od  Uhlíkov to myslia  aj tento rok vážne  a ak im zdravie  vydrží, tak budú mieriť vysoko a Milan a Maťo, oni  musia  len jednoducho prekročiť svoj tieň  a som v presvedčení, že potom sa dobré   výsledky  dostavia ako mesačný účet za telefón, teda so železnou pravidelnosťou.  

Ďakujeme!

D.     

 


 

Nedeľa, 11.5.2014

Štefina – Ďurčík Milan   :   6:7,6:2,6:4

 

            S konštatovaním, že my máme skutočne zocelených  ľudí  môžem  s čistým svedomím otvoriť  tento príspevok, pretože hrať  tenis  v počasí,  ktoré sa prezentovalo  v nedeľné popoludnie je  vec  nevídaná .    Pracovníci  SHMU  sa nebáli  vydávať  výstrahy pre jednotlivé  územie SR  a dokonca  laškovali aj so snehovými prehánkami, ale na kurtoch v LR  to  fičalo ako v dokonalom  počasí pre šport pod  holým nebom. Dážd  - nedážď !  Či takéto podmienky  vyhovujú  niektorému  z aktérov  to je neznáme,  ale v každom prípade bol odohraný  jeden dramatický  zápas.   Autentické  svedectvo  hovorí o ťažkých a dlhých výmenách,  kde ako dobre vieme Peter sa  cíti  ako ryba v rybníku  s dovetkom, že jeho hra  zaznamenala  v nestrážených okamihoch aj povahu  útočného poňatia.  Toto  konštatovanie  je osobne pre mňa  prekvapením,  ale  svedectvo je hodnoverné a nezostáva nič iné, len veriť,   že  atraktívnemu  útočnému poňatiu  zostane  Peter  verný  aj  v budúcich  zápasoch .   Milan  písal  záverečný účet  s úsmevom,  pretože  skonštatoval „ moja kondícia je vynikajúca a stačil som celý  zápas  držať  krok  s vytrvalcom v behu  na dlhé trate a to je dobré, len to už je moje víťazstvo“ !

Prvý  set  vrcholil  v tiebreaku   a skončil   pomerom 10:8  pre  Milana,  čo musela byť  neskutočná  dráma.  Set  druhý  bol oddychový pre víťaza  setu prvého , čo musím po taktickej stránke vysoko oceniť , no a v treťom sa  to zasa  rozbehlo  do  korenistej  atmosféry,  ale pre tento krát  si šťastie  vybralo  raketu,  ktorú  držal v ruke  Peter a pripísal si prvé body do tabuľky.

Páni  ďakujem za otvorenie súťaže v singli  a želám veľa takýchto entuziazmom  naplnených  zápasov.   

 

 D. 

 


 

 

Nedeľa

11.5.2014

Dubový, Franko – Vanko, Gardoň    : 7:5,6:4

 

            V spomínaný  „slotov“ čas  nebola aktivita len na jednom  kurte, ale hneď  aj na druhom.   Vo štvorhre nastúpili na svoj  prvý zápas  veľkí , ale veľkí  favoriti  a to nie v tomto zápase, ale v celej lige  a skrížili  tenisové rakety  s nováčikmi  v RTL.     Peter  a Jano  sa pokúšajú  už na niekoľký  krát   dobyť  tenisový  deblový trón,  veď  aj majú k tomu všetky predpoklady:   skúsenosť, silu, rutinu,  ale  zatiaľ  to žiadna mega diera do rovňanského tenisového sveta nebola. Uvidíme,   ako  sa budú držať  v tomto roku. Jedno je ale isté, neradno ich podceniť,  pretože  útok na najvyššie priečky môže byť  rýchly a zdrvujúci.  Dvojica ( Vanko, Vanko) – nech mi je odpustené,  že sme dlho evidovali v takomto stave    týchto pánov,  ale  Peter Dubový si nemohol a nemohol spomenúť na  správne meno a preto pátranie po správnom tvare   pokračovalo pomaly, ale zato s dobrým výsledkom, aj  keď stále neviem, či ten Marek u pána Gardoňa je „right“ !  Čas ukáže.  Dôležitejšie je,  že  sa  chlapci adaptujú  v lige pomerne  rýchlo  a uhrať  deväť  gemov  proti  ostrieľanej partii  je vcelku  slušný  úvod!

Páni , ďakujeme za zápas  a nehladiac na prekážky odporúčam  priamo a rovno  do ďalšej  tenisovej bitky !

 

D.  


 

Streda

14.5.2014

Šudík, Majerský – Ďurčík, Ďurčík   :   6:1,6:4

           

            Dvojica Šudík, Majerský nastúpila na svoj druhý zápas  proti  bratom Ďurčíkovým a prosím,  toto bol tenis už  úplne o niečom inom, ako bol prvý zápas proti  Cocherovi s Lencsesom.   V prvom zápase sa mi podchvíľou marilo, že ja – teda autor týchto riadkov hrám proti trom hráčom, (dôvody sú uvedené v aktuálnom komente),  ale v tomto zápase to bola  iná káva.   Či zrnková, horká alebo iná  je vec neznáma, ale  čo je isté ,  Miško nastúpil  v plnej sile,  koncentrovaný a vôbec nie dehydrovaný.  Od prvých momentov jasne dával všetkým  najavo, že nemieni sa s nikým zabávať, ale seriózne a vážne bojovať.   To bol celkom dobrý signál pre mňa osobne a ja pre  nás ako dvojicu.    Pravdepodobne nie je dôvod na široký opis  charakteristiky  úvodného dejstva, myslím si, že postačí ak uvediem len   pár  základných číslic, ktoré jasne  odprezentujú  dianie na kurte.  Za pár minút sme viedli  5:0 a už – už som mal v ruke  mobil a skoro som vyťukal  číslo na Petra Štefinu s otázkou,  či v jeho obchode už rozšíril sortiment aj o klietky rôznych rozmerov na  väčšie alebo menšie operence , konkrétne pre  škriekajúce kanáre, ale na to už neprišlo.    Česť  bratov Ďurčíkových zobral do rúk  mladší Maťo a za prispenia  jeho podania znížili chlapci na 5:1.  Následná hra ukončila prvý set a konečný stav 6:1 bol v tomto časovom úseku  konečný verdikt.  

V druhom sete sme sa doťahovali do stavu 2:2. Je jedno, či sme si podania brali alebo uhrali pretože v našej lige je to skoro jedno, nevýhoda podania je skoro vec pravidelná.    V nerozhodnom stave sme opäť  nastúpili do trháku a zvýšili svoje vedenie na 4:2.  Za zmienku stojí  spomenúť, že    pri podaní Miša v šiestom  geme sme mali možno aj desať výhod a možno desaťkrát sme odvracali výhodu súperov, ale nakoniec sme hru získali a to  sa stalo základom pre zisk  druhého setu a vlastne aj celého zápasu.   Maťko bol snaživý, Milan útočný , ale to nepomohlo. Ďurčíkovcom  svitla ešte jedna malá nádej, keď za stavu 4:3 pri mojom podaní viedli 0:40 a boli krôčik od  vyrovnania konta, ale zaváhali a hru nezískali. Namiesto 4:4, bolo 5:3 a nádej na obrat pohasínala a o dve hry zhasla nadobro.  Konečný výsledok je viac ako jasný.  V tabuľke sú u nás doma štyri body, čo je neskromne povedané  vynikajúce a u Ďurčíkovcov  je  z dvoch zápasov  nula, čo je skromne povedané skoro nič.

Páni  ďakujem za zápas,  pekné dve hodinky na kurte a pre niekoho aj dobrý koniec a pre niekoho zatiaľ len  mihotajúca sa  lucerna zvaná nádej na ďalšie a podotýkam, že už  lepšie výsledky.

 

D.   

 


 

Nedeľa

18.5.2014

Cocher – Lencses   :   2:6,6:3,0:6

 

            Prvý  ligový zápas  v skupine B2  netradične  odohrali  internacionáli z Dolnej Breznice, ktorí sa týmto spôsobom postarali o prvý, skoro historický  zápis.  Zmienka o historickom zápise práve preto, že oni dvaja sú prvými „brezničanmi“, ktorí bojovali o body v RTL  v jednom  singlovom zápase.      Ľubo Cocher a Martin Lencses  predstavujú v jednote charakterovo silnú deblovú dvojicu a poväčšine času stráveného na tenisovom poli   stoja spolu na jednej strane kurtu a trápia súperov.  V  tomto prípade však  museli  akceptovať „ dokonalé losovanie“ , teda obsadenie alebo zloženie  ligových skupín. Stáť proti sebe a hľadieť  si v duchu rivality navzájom  do očí  je isto pre nich dvoch vec asi neobvyklá, ale čo už -  vydržali.   V každom prípade človek je tvor  prispôsobivý a chlapi sa s tým aj statočne  vyrovnali. Agentúrne správy z diania na kurte hovoria o tom, že  Ľubo so svojím vlastným šarmom pôsobil na  Maťa psychologicky - teda kibicoval   v snahe donútiť ho robiť  chyby,  z ktorých by následne  profitoval, ale Maťko si našiel na tento spôsob  boja svoju originálnu fintu a dokonale eliminoval takéto praktiky, ba čo viac,  stúpal na plyn a „majstra“ školil  a školil a to nie len z hry samotnej, ale aj z taktiky.   Začal si  jednoducho pískať!  Raz veselú, raz komótnu melódiu, lepšie povedané „pisk“  a Ľubo čoby starý stratég  to  nezvládal.   Obyčajný ľudský prejav ľudového umenia ho natoľko vyvádzal z rovnováhy,  že  posledný  set  absolútne  nezvládol a zabalil  ho  tak, ako sa balí lodný kufor pri ceste okolo sveta.  Patričným spôsobom to aj okomentoval slovami, ktoré  ale  nie je vhodné publikovať  v serióznom periodiku.   ........ Nie neobávajte sa, nebolo to vôbec až také napäté, pretože Ľubo to komentoval s úsmevom na perách a s prejavom  jemu vlastným.  Martin štartuje u nás  svoju prvú singlovú sezónu a ťažké boje má ešte pred sebou a tak mu držím palce, aby sa rutina vrátila na jeho raketu a trápil súperov ako za starých čias. 

Páni ďakujem!  

 

D! 

 


 

Nedeľa

18.5.2014

Chutko, Rusnák – Dubový, Franko  :      6:2,4:6,4:6

 

Je možné hrať vodné pólo na tenisovom dvorci?

Headline na prvý pohľad  zavdáva nezmyselnú otázku. Je možné hrať vodné pólo na tenisovom dvorci?   A odpoveď je prekvapivá,   veruže  sa dá  a ešte ako!!!  Dôkazom  tohto tvrdenia je tento zápas, ktorý sa dohrával za regulérneho, seriózneho dažďa, ktorý premenil červenú  hlinu na  bazén s červenou vodou.  Úvodom  musím ale konštatovať, že to vydržal aj terén a aj hráči,  ktorí isto   v sebazaprení dohrali aj poslednú loptičku zápasu a minimálne na tele odišli v zdraví, či už v pohode to neviem, ale domnievam sa, že dvaja  asi áno.    Na kurte sa od prvých chvíľ jasne prezentovala  Ľubova  pravá ruka a nenechávala nikoho na pochybách, že  dnes to bude opäť o razancii, sile a vytrvalosti.   Prvý  set  sa niesol  jasne v týchto očakávaniach.    Ľubovi sekundoval  v slušnej kvalite  aj Rado Rusnák, i keď je badať, že  úderová istota a hra na sieti  by potrebovali nejaké to pilovanie v tréningovom procese.   Na druhej strane  Jano Franko  verný svojmu štýlu, silovému podaniu tenisu  skazil  čo len mohol a najlepší golfista na rovniach v kategórii senior to mal skutočne náročné !  Jeho tvárové svaly  sem – tam  vystrúhali  slušnú grimasu,  ale  držal sa statočne a   keď mohol povzbudil, keď mohol  nadával.  Hra sa začala obracať v druhom sete.  Jano asi pochopil, že  hra na istotu bude viac,  ako jedna – dve umiestnené prudké loptičky a prestal  kaziť.   V tomto okamihu neprišlo k vyrovnaniu  misiek váh na druhej strane, pretože  Rado pôsobiaci  strnulým dojmom prestal sa aktívne zapájať do diania na kurte  a Ľubo hral skoro sám. Je isté,  že aj rádovo mladší kolegovia v zbrani nedokážu fyzicky  dlho vzdorovať presile a logicky v ubúdaní  síl  prichádzali chyby aj na Ľubovom konte.   Resumé  -  Radovi sa nedarilo a nedarilo, veď to poznáme, človek  stojí pri site, hľadí ako parťák  hrá a potom príde jedna loptička a tú spoľahlivo pokazí,  Ľubo udieral, ale chybičky sa napočítavali , Jano hral spoľahlivo na istotu  a  „Správca“  to všetko len kontroloval.   Tretí  set  dohrávali  páni   za hustého dažďa, pravdepodobne, aby mali pokoj s týmto zápasom a to na oboch stranách kurtu, čo sa im  aj záverom  celkom dobre podarilo. Vyhlásené heslo dňa :  Nie je dôležité vyhrať, ale prežiť!!!!!!!

Ďakujeme za zápas!

D.   

 


 

Pondelok

19.5.2014

Šudík – Ďurčík  :   1:6,1:6

 

Hokejisti to majú na MS 2014   zrátané a ja som to mal na kurte spočítané skôr, ako som sa trafil prvýkrát do toho chlpatého čuda – juda!!

 

Komentovať tento úžasný  zápas je vec skoro  nemožná, pretože ani nie je čo opisovať, ale skúsim .  Maťko mi veľmi rýchlo vysvetlil,   aký je rozdiel medzi A a B kategóriou.  Nielenže je mladší skoro o svetelné roky, ľahší o polovicu, ale naviac  ako podporu si priviedol takmer celý dvestovkový  fanklub  a to je iná  „kláda“,  to sa len tak ľahko  nepredýchava.  Otvoril  nové loptičky  a naletel na mňa ako raketa  „atlas“ na pristanie! Chvíľku som sa nádejal,  hádam že ma len tak straší a v zápase pod ťarchou  okamihu a nervozity  bude kaziť,  ale kazil minimálne.  Veď aj prečo,  jeho liftované skákajúce „ svine“ som mu  predkladal rovno pod nos a Maťko si len vyberal stranu  kam to napáli.   Bolo mi vcelku jasné, že jeho backhand je rádové slabší  ako „ príručná  strana“ , ale čo z toho, keď sa mi len sporadicky podarilo  umiestniť  loptičku podľa  predstáv a pripraveného zámeru.  Maťo išiel neohrozene za svojim cieľom a ja som si len podchvíľou vravel  „ zlatý Vicena“!!!  Na vysvetlenie,  kto nepozná Ľuba Vicenu,   je to náš člen tímu  a v tejto sezóne som s ním odohral  niekoľko pekných zápasov.  Nedá sa svietiť,  iný level, iná rýchlejšia hra, údery prudšie, rýchlejšie, ale neľutujem, že som opustil rady „B“ kategórie aj keď  pravdepodobne, ale skôr  asi skoro isto si budem  musieť  zvykať v tomto ročníku na iné výsledky ako po roky minulé, ale mám zato, že toto je  správna cesta s cieľom o niečo sa  posunúť vo  výkonnosti ďalej.  O nejakom  výraznom zlepšení to u mňa asi už nebude,  ale je dobré hrať práve takéto zápasy, pretože tie posúvajú  „tenisovú káru plnú bolestí“ smerom k väčšej kvalite –prosím, to je všeobecné konštatovanie.         Maťovi želám v prvom rade aby  úspešne zmaturoval, o čom inak nepochybujem a v tenise čas ukáže kam  patrí,  rozhodne  ho tipujem niekam na semifinále,  a ak sa zbaví jeho neduhov, to je najmä slabšia športová  psychická odolnosť, tak sa môžeme dočkať aj prekvapenia z rangu  kalibru najvyššieho.

Maťko ďakujem, pekný zápas !!!!

D  

 

 


 

Streda

21.5.2014

Vojtek, Teplan  - Ivaniš, Vicena   :   6:2,6:4

 

Úsmevný , vyrovnaný tenis  pri krásnom počasí!!!!!  ( autentický koment od Dajca ).

Nemám čo by som k tomu dodal, možno len to, že som  sa úpenlivo  snažil  pripraviť  Ľuba Vicenu na tohtoročnú  sezónu časom stráveným pri našich prípravných zápasoch,   ale zatiaľ to nemá  žiadané výsledky. To sa mi z času na čas  stáva, ale je dobré "počkať  času ako husa klasu" !!! a nielen len v tenise!   

Ďakujeme!!!

D

 

 


Štvrtok

22.5.2014

Šudík – Uhlík Martin  :   3:6,1:6

 

 Zápas hrôzy!

            Tak, práve som predýchal ďalšiu prehru a môžem si spokojne sadnúť  za písací stroj a napísať pár zdrvujúcich myšlienok.  Veď je skoro všetkým zrejmé, že papier, facebook a iné manipulatívne nástroje znesú všetko.   Bez okolkov musím priznať, že dnes to bol tenis na draka zo strany Martina a z mojej to sa hádam ani hodnotiť nedá.  Kdeže  „lanské“ snehy sú a kdeže je nejaký solídny úder, ktorý by zniesol aké – také kritéria kvality.  Aj keď sa Martin  v druhom sete rozpamätal na svoje naučené liftované forhandy, ale prosím tu  musím pripomenúť, že  ideové  vedenie   jeho brata  Mareka bolo nezanedbateľné  pri tomto odkliatí pamäte ,  ale  inak  všeobecné zhodnotenie je jednoznačné  -   spúšť a  pohroma.   Po zápase ma  z  letargie a naštvanej nálady  dostali až  „priatelia z mokrej štvrte“ , ktorí mi dali do pozornosti  pravidlo, že nie je vôbec dôležité zúčastniť sa, ale vyhrať,  a až  po tomto precitnutí v realitu  som okamžite rezignoval na všetky negatívne nálady  po zbabranom zápase a venoval sa duchaplnejšej činnosti, čo v našom nárečí  znamená : používať prostriedky  prvej pomoci na utíšenie ubolenej tenisovej duše a to som aj naplno zrealizoval. Už pred zápasom nebolo pochýb o rozdiele v tenisovej  kvalite ,  ale bola tu cestička ako byť úspešný a to bola   Martinova psychická odolnosť.  Tu  bolo  niekoľko otáznikov a to  som aj plánoval  využiť.  Neskromne musím priznať, že sa mi to  aj darilo, pretože úvod zápasu  sa  niesol v znamení  samých nevynútených chýb a to z oboch strán.   Stav skoro v každom geme 40:40 bol signálom pre moje zavelenie do útoku, škoda len, že chýbala úderová istota a z času na čas aj víťazný úder.  Za stavu  3:2  a v šiestej hre a v  „zhode“ my preblesla  myšlienka, že ešte je nutné získať jeden gem a Martinko to bude musieť rozdýchavať,  ale nepodarilo sa. Dráma sa nekonala a od tejto chvíľky  aj keď som uhrával  nejaké fiftíny, tak to nestačilo a navyše  v teple začali  ubúdať  aj fyzické sily,  a tak bol účet  vystavený  a pokladník „ vyškerený“ !!!!   No nič,  dva zápasy a dve prehry, super bilancia.  Martin vstúpil do ligy víťazstvom, čo je vždy povzbudivé a ja snažiac sa byť  "prajný  tak ako to len ide" , tak mu teda želám, aby v zápasoch asi oveľa ťažších  bol rovnako úspešný  a v záverečnom tripe    zbieral bodíky  ako na bežiacom páse a tým si zaistil miesto v play off,  ktoré inak  stále nemáme v pravidlách zdokumentované!!!!!!!, že koľko a ako!!!!!  

Ďakujem Martin .....  fajn škola!!!

D.             

        


 

Štvrtok

22.5.2014

Pfeffer, Rybanský – Ďurčík, Ďurčík   :    1:6,6:7

 

             Zápas dvoch rôznych „polčasov“,  v ktorom  sa nemožné stalo realitou a   odložená premiéra  dvojice Fefo,  Paťo skutočnosťou.     Odložená  preto,  že obaja páni mali v úmysle  nastúpiť  na ligové kurty v takomto zložení  už minulý rok, ale pre zásah vyššej moci  to nebolo  dané. Tak až v týchto dňoch  má a dúfam , že aj naďalej bude mať oko pozorného diváka možnosť vidieť  „légiu skázy“ v akcii, tak nejako on-line.    A to nemožné je odkaz na  získanie prvých bodov s prívlastkom „konečne“  bratskej dvojice Ďurčíkových, ktorí až  v treťom zápase  našli porazivších súperov.    V prvom sete  bol badateľný  Paťov  deficit  rutiny a istoty v údere, čo je vlastne aj logické, pretože tento zápas  bol jeho prvým v rámci ligy s poznámkou, že  na kurte stál  po niekoľkých,  možno aj desiatkach rokov. Z diania na dvorci v prvom dejstve sa vynímalo    Kubovo enormné snaženie, čo je vecou pozitívnou, no však s dôvetkom, že proti kvalite na druhej strane siete  sám na všetko  nestačil a preto konštatovanie, že  jedna ulepená „lastovička v podobe jedného uhraného gemu  leto nerobí“ je asi charakteristická,  ale v zásade    znamenala pre nich únik od kanára   a navyše zavdala celkom dobrý  vklad pre set druhý, o čom sa presvedčili hráči a predovšetkým diváci. Tých divákov bolo spolu päť, čo je slušný priemer.   Ďurčíkovci  išli v priamej línii  po dvoch bodoch a pravdupovediac  málokto by  predpokladal, že  set druhý  bude dramatický a bude vrcholiť a lámať sa  až v samom závere za nerozhodného stavu  6:6.  Človek mieni a okolnosti to  menia a z jednoznačného zápasu bola neočakávaná  zápletka,   v ktorej   ostrielaní borci hrali svoj štandard  a Paťo získaval  aj za cenu niekoľkých šťavnatých slov skúsenosti v lige  a pomaly,  ale isto reštartovával   svoj register  tenisových úderov a praktík, ktoré  zvládal  v časoch dávno minulých.    Tu je dobré pripomenúť, že asi to zvládal  celkom úspešne, keďže výsledok je  číselným vyjadrením dejového príbehu na kurte.     Tiebreak  skončil v stave 7:4 pre  Milana s Maťom, čo taktiež  dokazuje dramatický podtext s poznámkou,  že o interesantné  okamihy, hlasné prejavy a súťažnú atmosféru tu núdza vôbec  nebola  a kto sa „len“ díval, asi neľutoval takto  strávený čas. Nebol to síce tenis  vrcholového rovňanského rangu,  ale „atmo“  dobrá,  až by som povedal, že  súťažná!!!

Ďurčíkovcom gratulujeme k prvým bodom,  zaslúžili si ich celkom isto a Paťovi s Kubom želáme dobrý štart do sezóny.  

            D

 

 

       

 


 

 

 

Piatok

23.5.2014

Uhlík Marek – Ciesarik  :  6:0,6:2

Čo dodať!    Paľko Ciesarik nás už nemôže prekvapiť.   Každý rok  začína ligu obdobným spôsobom  a  nesklamal nás ani tento rok.  Nedovolím si prejudikovať ako to s ním  skončí v stávajúcej sezóne,  pretože  to je vec viac ako otázna a neistá. Z histórie sme poučení, že  niektoré  ligové ročníky  v cti bojovníka  dokončil   a niektoré doslova  zabalil.  Pravdepodobne to  bude závislé na jeho  iných, ino – tenisových aktivitách, čo je v jeho prípade vec dôležitá.    Marek Uhlík je veľmi silný  súper,  to je tvrdenie  pravdivé,  ale žeby to bolo až  takto výrazne v kvalite rozdielne, podľa doloženého výsledku,  to sa mi nechce ani veriť a som si skoro istý, že to ani tak nie je.   Pravú príčinu by som osobne hľadal niekde na úrovni  psychickej  odolnosti, čo je veličina miliónty krát  spomenutá, no vždy tajomná a neprebádaná.  Marek sám v krátkom resumé  ocenil  Paľkovu rýchlosť   a doslova ju ohodnotil slovami „najrýchlejšie nohy v lige“,  bez možnosti uplatnenia víťazných úderov. S tým sa musíme stotožniť,  hodnotenie  výstižné, ale čo nám je to platné, keď    my  ostatní už  štyri  roky  márne čakáme na Paľkov výrazný  prienik  do užšej špičky  RTL a stále nič.  V tomto okamihu nemôžem inak, len lakonicky  skonštatovať,  že  my  budeme vytrvalí  a budeme čakať, veď čo nám už  aj iného zostáva!

Ďakujeme za zápas !!!!

D.

 


 

Piatok

23.5.2014

Vicena – Hanták    :    6:1,6:4

 

            Veľký návrat Petra Hantáka do RTL  sa nie celkom dobre vydaril, teda skôr sa  nepodaril, pretože  prvý zápas po dvoch rokoch v súťaži jednotlivcov  nezvládol a prehral.   Posledný krát stál vo dvojhre na kurte v roku 2011 a sužovaný  zranením a možno menšou mierou motivácie rezignoval na ďalšie dva súťažné ročníky a pauzoval.  Ľubo Vicena je minuloročná  akvizícia, ktorá sa už osvedčila a možno aj adaptovala na prostredie, ľudí a hlavne na  vzťahy medzi nimi.  Aktuálny  výsledok z ich zápasu   6:1,6:4  nedáva nateraz presný obraz o kvalitách súperiacich  hráčov a to  z jedného prostého dôvodu.  Peter potrebuje istý čas na získanie istoty na kurte, pretože je rozdiel hrať  sám a hrať s partnerom štvorhru  a Ľuba, toho   preveria až  ďalší  súperi, s ktorými skríži raketu , pretože jeden vyhraný zápas  nič nerieši, aj keď musím uznať, že poteší! Čoby iný dal za to, keby niečo  aj vyhral!  ( prosím to je odkaz  do mojich vlastných radov) .

Ľubovi gratulujeme k bodom a Petrovi k návratu JJJ

 

D.   


 

Nedeľa 25.5.2014  18:00.
Konečne sa rozbehla aj naša skupina. Po úpornom obvolávaní 4 členov našej skupiny nakoniec  výzvu prijal Bárka Kamil.
Priznám sa mal som trocha obavy. Nevedel som ako je Kamil tenisovo zdatný, ale po prvom sete boli obavy tam. Hral som konečne svoju hru a hlavne som sa neprispôsobil súperovi.  Dva gemy ktoré mi Kamil zobral boli po mojich chybách kde som "SPEKULOVAL".Takže rozbeh výborný len dufam, že sa nenaplní staré známe PRVÉ VYHRÁNÍ Z KAPSY VYHÁNÍ.Kamilovi ďakujem za pekný zápas. 
VOJTEK -  BÁRKA  6:0 , 6:2.
J.V

Páni berte vzor!!!    Ak by každý alebo každý druhý jednoducho zhodnotil  svoj zápas,  tak tie  komentáre  by boli o  to  autentickejšie a osobnejšie!!!!!! Uverejním skoro všetko!!!

 D!


 

               Utorok

27.5.2014

Pfeffer – Uhlík   :   6:0,6:3

            Martin Uhlík  nemohol mať  svoj deň!

Ako inak vysvetliť skutočnosť skoro nepochopiteľnú,   a to  žiariacu  nulu na jeho    konte vyhraných hier  v prvom   sete  tohto zápasu.  Kubovi  Pf. patrí bezpochyby  prívlastok  „ťažký“ ,  nehovoríme  však o  hmotnosti , ale o kvalite tenisu, takže   v celom spojení  prídavného a  podstatného mena je to    „ťažký súper“,  ale že až taký „ťažký“ v spojení s menom Uhlík je tvrdenie možno  až príkro drastické.  Nemá asi zmysel sa rýpať v týchto číslach, pretože to Martina nemôže tešiť,  ale keďže mne to už spočítal na kurte, tak troška malej „vendety“ v podobe „hlbokej analýzy“ jeho prehry isto nikomu neuškodí.  Veď ako to znie v piesni Joža Ráža :  vodka a pomsta najlepšie chutí  studená, tak ja pre zmenu hneď za horúca „sarkasticky ale zato isto neveriacky“ ( to je myslené ironicky)  môžem len  súhlasne alebo nesúhlasne   pohybovať hlavou nad týmto jeho dosiahnutým nedobrým výkonom. .    Príčin v teórii,  prečo Maťo skončil s takýmto „výpraskom“  môže byť viac, takže dávam do pozornosti hneď niekoľko z nich:

1.     Headline hovorí o jednej a to je proste zlý  deň,  kedy sa nič nedarí    

a nikto netuší že prečo.

 2.. Rozdiel v  kvalite  tenisu , Kubo je jednoducho o „kanár lepší“ a niet      o čom ďalej uvažovať.

3.Kubovi vyšlo na čo siahol, to sú tie obdobia, keď človek ani nevie, ako to všetko okolo neho letí a on na čo siahne, tak to zvládne, tu prosím podotýkam, že je dôležité hľadieť na koncovku, pretože až  vo finále  sa o úspechu  rozhoduje a malé výhry „pred“ sú len bezvýznamné  epizódy .

4.alebo niečo úplne iné ?????????????????????????????????????

Nech je príčina  akákoľvek,  dôsledok je taký,  že Kubo vstúpil do sezóny  vo veľkom štýle, čo je vždy pozitívne a  Martinko sa už len musí                  „ vyrovnať“  s takýmto výsledkom, čo si  viem  živo predstaviť, že  to nie je žiadna slasť( vlastná skúsenosť). Heslo má jasne  definované : Už žiadne ďalšie podobné scenáre!!!!!!!!

 Ďakujeme!

D.

 


 

Streda

28.5.2014

Uhlík Marek – Ďručík Miško   :    6:1,6:0

Miško inak Ti držím palce, ale kurňa v tenise očakávame viac! 

            Miško Ďurčík  je zakladajúcim členom  RTL  a jeden z hlavných pilierov našich športových aktivít.  Toto   konštatovanie je   všeobecne platné a navyše aj  pravdivé.  Potom sa ale divím,   ako je možné,  že  Michal dostane v oficiálnom ligovom  zápase  takúto  „ KAŠU“ !!!!!   V realite ale  musíme uznať, že ju schytal  od súpera  viac ako zdatného, skoro by som povedal, že až  od tajného adepta na piedestál najvyšší!  Bez ohľadu na okolnosti a osoby ,   po  takomto výsledku mám v pláne  bezodkladne  zvolať  koordinačný  výbor  a položiť na stôl niekoľko nepríjemných otázok a budem žiadať od kompetentných ( adresne od  p. Dubového st. )  odpovede na ne aj s adekvátnym riešením.  Prvá otázka  je už sformulovaná a znie:    Je prípustné, aby prví traja zakladajúci členovia  ligy  prehrávali po piatich rokoch trápenia a márnej snahy  takýmto rozdielom?  Prosím , ....prehrať.......  dobre,  ale nie pomerom  12:1! ( tu si prosím prihrievam  aj vlastnú polievočku),  s tým budeme musieť  niečo robiť  a ak to nepôjde na kurte samotnom,  tak tu máme pravidlá  a možnú  legislatívnu iniciatívu, to je odkaz na to riešenie, ktoré   by mohlo spočívať v návrhu   nového pravidla v zmysle ktorého by   menovite vybraní  hráči ( zakladajúci členovia  ligy, prví traja .....ha, ha,  ) síce mohli     prehrať  zápas , ale nie horšie  ako pomerom 12:6!!!!  A bude vymaľované!!!! Už to, že môžu vôbec prehrať  bude istý ústupok !!! Niet nad demokraciu,  aj keď  sa príjme  hovadina, dôležité je, aby to bolo demokraticky a to teda v našom prípade bude!  Vo výbore máme troch ľudí  : Dubový, Šudík a  Ďručík Miško a som presvedčený, že za nové pravidlo budú hlasovať  aspoň dvaja a všetky mravné, spoločenské a iné  princípy sú a budú  bezpochyby dodržané! Niet nad to dodržiavať na  kurte a aj v živote princípy  fair – play!!!  ( to je tiež s dôvetkom ... Ha, Ha.... )

Miško viac už pre teba urobiť nemôžem,  ak toto nezaberie, tak už neviem! V každom prípade, je  nám zrejmé, že ak  niekde inde  pomoc nepotrebuješ ( za riekou ) , tak si vieme predstaviť  aj to, že to sám zvládneš aj tu, medzi nami  .............    tenisovými fanúšikmi!!!!! Držím palce!!

Ďakujeme za zápas!!!!

D. 


 

Sobota

31.5.2014

Chutko – Pfeffer   :   7:6,7:5

 

 Rivalita  od škôlky!!!!!!!

Je až   ťažko uveriteľné, že títo dvaja  naši „ tenisoví kohúti“  sa  navzájom stretli   prvýkrát čo by malí chlapci    už   v materskej  škôlke  a od tých čias  si navzájom dokazujú,  kto je kladivo a kto nákova. Našťastie v ich prípade ide „iba“ o rýdzo priateľsko – rivalitný vzťah,  ktorý nezasahuje do ich  privátno – profesných pozícií, čo je s určitosťou  dobrá správa a to v prvom rade pre nich samotných a v druhom  aj pre nás ostatných. Ich vzájomný vzťah je neopakovateľný, pretože pozorovateľ v nezúčastnenej polohe  nevie, kedy sa má baliť a utekať a kedy len zoširoka otvoriť  ústa a brať do pľúc vzduch nad ich vzájomnou komunikáciou a to verbálnou a bezpochyby aj tou neverbálnou.  Na strane druhej ,  každý ich zápas v rámci ligy  je malou oslavou tenisu ,  pretože kvalita ich  zápasov  je  skoro vždy garantovaná a znesie punc najťažších našich kritérií.  Výsledok   sobotňajšieho zápasu hovorí  za všetko.  Dráma, napätie, ...... možno šťastie, možno malá indispozícia  a vo chvíľke sa niekto  hrdí víťazstvom a niekto dumá nad tým, čo sa to len stalo, pretože vlak je  odmávaný a zo stanice je nenávratne vypravený.    Ľubo  musel v dvoch setoch zvládnuť  štrnásť  víťazných gemov, čo je riadna porcia , športový výkon isto  úctihodný, pripisuje si dva body a asi má aj dobrú náladu a Kubko ?  No, čo  si môže odniesť  porazivší  hráč s neskromnými ambíciami po takejto prehre?  V tomto prípade to nemusí byť veľa  negatívneho vzhľadom na okolnosti, ale tu si dovolím  pripomenúť jednu stať z  filmu  „ Cesta do hlubín študákovej duše“ a konkrétne jednu slávnu vetu :    „ Co je to štestí?  No muška jenom zlatá“ !  Šťastie, bežné slovo a koľko sĺz je za ním a to v šťastí i smútku!  Nedá sa nič robiť, aj v tomto prípade sa musím vžiť do úlohy „advokáta“, odvolať sa na tie okolnosti  a pripomenúť, že Kubo v prvom dejstve tejto drámy  utrhol výplet a nemal adekvátnu náhradu, teda druhú raketu , čo je inak u nás stav celkom normálny a musel hrať s raketou  požičanou,   čo je pre neho v hľadaní príčin neúspechu istou   malou poľachčujúcou okolnosťou, ale pripomínam, že  v skutku len malou, ako tá spomínaná muška a  možno aj celkom bezvýznamnou.    A to šťastie, to je vec, ale všeobecne  nech už sa prikloní tam alebo onam, k tomu alebo k onomu,  pre nás je dôležité vedenie časom overeného pravidla, že   šťastie sa prikloní  tam, kde „číha“  pripravenosť a odvaha.  Nechcem a nebudem predpovedať  obom pánom ich   tohtoročnú tenisovú  budúcnosť , na to sú iní  , ale želám obom, aby svojimi výkonmi si zavdali  k tomu, aby to šťastíčko ich neobchádzalo a sem – tam im sadlo na ich raketu  pre potešenie ich samotných a samozrejme, že aj nás ostatných !!

Páni ďakujeme za zápas, len je škoda, že o ňom skoro nikto nevedel.  Tu by som sa prihovoril za malú aktivitu a to za zverejňovanie termínov zápasov na stránke, čoby mohlo prispieť k dobrej atmosfére  v tenisovej aréne, ale to je už pesnička obohraná a stále nevyslyšaná  JJJJ!!!

 

D.


 

Nedeľa

1.6.2014

Vicena – Lencses  :  6:3,6:7,6:4

            Boj, boj a opäť boj o každú loptičku.

Boj , to je charakteristický znak  tohto zápasu,  kde chlapi v urputnej snahe  siahali po  každom  fiftíne   a súperovi nedarovali  ani jednu loptičku len tak.   Ľubo Vicena povzbudivší  po prvom zápase, v ktorom zdolal  Petra Hantáka sršal  energiou  a snažil sa svojim vlastným štýlom režírovať  zápas a držať opraty vo svojich rukách od začiatku až do konca.   Jeho údery sa vyznačujú priamočiarosťou  a z toho plynúcou razanciou, čo pre súpera nie je vždy príjemné a ľahko hrateľné.  V druhom sete zaznamenal aj  „matchball“, ktorý však nepremenil.  Práve tento moment  sa stal u neho skúškou odolnosti na stresové situácie, pretože takáto vec  mrzí a niekedy to môže bolieť natoľko, že človek v ďalšom pokračovaní zápasu to nezvládne a psychicky to vzdá.   Bolo  badať, že   ho to mrzí,  ale našťastie pre neho sa nevzdal, nezabalil to a bojoval ďalej.  Jednoducho, chce to silný charakter.    Martin skoncentroval svoju  pozornosť ,  zdatne odolával , snažil sa hrať agresívne, ale kazil a z veľkej snahy kazil  nie priveľa, ale v nesprávnom čase.  V treťom sete o výsledku rozhodla  Martinova túžba po víťazných úderoch,  očividne sa  snažil „utiahnúť šróby“, ale produkované chybičky boli  vodou na Ľubov tenisový  mlyn a ten  nezazmätkoval,  zostal verný svojmu hernému prejavu  a ten ho potiahol až do   samotného  finále, ktoré  ukončil víťazným úderom na základnú čiaru.

Páni,  pohľadný tenis z oboch strán,  pekné výmeny, napätie  a to všetko v rámci  fair – play, to sa  cení,  ďakujeme!!!!!!

D.   

 

 

 

 


 

Nedeľa

1.6.2014

Hanták, Štefina – Cocher, Lencses  :     6:4,6:0

 

V nedeľu popoludní sa odohrala na druhýkrát organizovaná   štvorhra zaváňajúca  rivalitno- obecným podtextom,  pretože nastúpili proti sebe dve reprezentácie rovňansko – breznického teritória.  Prvý termín bol stanovený na sobotu 31.5.2014, ale vinou zlyhania spojenia sa  „úvodné podanie“ presunulo až o dvadsaťštyri hodín.  Prvý set sa niesol v znamení vyrovnanej hry pričinením všetkých zúčastnených,  Peter Štefina spoľahlivo udržiaval   loptičky v  hre,  Peter Hanták sporadicky prekvapil,  sem –tam seba a sem – tam súperov,  Ľubo Cocher hral štandard a musím podotknúť, že v slušnej forme a Maťko,  ten v prvom sete držal ako – tak krok, ale za to v druhom  trpel, a to prosím statočne.   Príčina jeho rozpoloženia  bola s určitosťou identifikovaná.  Odohral zápas v sobotu, odohral zápas vo dvojhre v nedeľu a táto štvorhra tretí zápas  v rozpätí niekoľkých hodín, to bol klinec.  Okolnosti   ho prinútili  vybrať sa   na dno svojich fyzických síl  a nedostatok energie v kľúčových okamihoch   sa  ukázal  v závere zápasu ako značne  rozhodujúci prvok vedúci k prehre a k neúspechu.    Nedá sa nič robiť, kanár je kanár !!!!!!    Aj keď  na obranu musím konštatovať, že  v priebehu prvého setu  by nikto  netipoval „klietkový odchov“ v sete druhom , ale stalo sa a preto si dovolím jeden malý odkaz                                           ......... kliknúť tu ......!!!!!!!!!!!!!

Zlomyseľnosť, asi áno veď Its me!!!! ale úprimná!!!

Ďakujeme !

D

 


 

 

 Pondelok

             2.6.2014

            Chutko – Šudík  :  6:1,6:1

            Ako pokračuje nevíťazná šnúra?

           Áno, ďakujem dobre! Moja nevíťazná rada prehier v skupine  pokračuje  úspešne v priestore i v čase ďalej a už len čakám,  či sa zastaví alebo nie. Myslím si, že stávkové kancelárie by mali v tom jasno, ale posledná výmena v skupine je ešte ďaleko a keď niekedy aj motyka vystrelí, tak možno aj ja  useknem sled týchto nevíťazných ťažení a možno si aj  pripíšem  nejaké bodíky. (A možno je to len zbožné želanie.)  V objektívnej pravde musím konštatovať, že Ľubo je v ťažkej  forme, nedal mi žiadnu šancu  a jednoznačne vediac, čo je to slušnosť k staršiemu pribrzdil a dal mi priestor na    čestné ukončenie    nášho zápasu ( aspoň nemusí sťahovať ďalší vtáčí hlások – toto je odkaz na článok vyššie)  . Z času na čas sa objavil záblesk slušnej výmeny, niekoľko krát sa rozhodovalo cez zhodu a výhodu, ale ak u mňa  zahorel plamienok nádeje na gem, tak to Ľubo okamžite schladil niekoľkými razantnými údermi a bolo po veľkej paráde.  Bez okolkov  príjmam takýto verdikt a len konštatujem v poučení iných, že bola chyba, keď som sa rozhodol pred dvomi rokmi rezignovať na zápasy s našimi  TOP – TEN borcami a utiekal som sa k víťazstvám z Last Twenty.   Tým nechcem nikomu nič podsúvať a ani nikoho hodnotiť, to isto nie, každý zápas má cenu a každý očakáva od neho niečo iné,   iba si  chcem povzdychnúť v konštatovaní, že sme v tomto období  odohrali  úžasné zápasy a to v priateľskej atmosfére a poväčšine sme sa lúčili  s úsmevom na perách po niekoľkých pivách, ale  ten povestný vlak tenisovej kvality nášho okolia   mi   ušiel a dosť ďaleko  a je problém nieže doň nastúpiť, ale vôbec ho nájsť!    

           Ďakujem za zápas !

           D.

 


 

 

             Pondelok

              2.6.2014

             Savara, Savara – Horečný, Malovec  :   6:2,4:6,6:2

            Krátka a stručná charakteristika diania na antuke je asi  najlepšie  odvoditeľná od muskulatúr aktérov, ktorí sa stretli v tomto  ich vzájomnom zápase.  Milan a Marián,  tí majú v súčte na výšku štyri metre a k tomu aj primerané a adekvátne rozpätie rúk  a Jarino Savarov,  ten je o niečo subtilnejší ale zas nie o veľa a Kubo, to je kapitola sama o sebe! Síce nedosahuje parametre XXxL, ale zato  má v skrini všetky  poháre a ceny, ktoré sa dajú v RTL  vyhrať, čo mu bohato nahradzuje nejaké tie  centimetre  alebo kilá! Takže tento „ťažký“ zápas  sa vyznačoval častými   dramatickými momentmi  a z toho aj prameniacimi skoro dramatickými prejavmi, ale to už patrí akosi k tomu športovému napätiu.  Tri sety,  veľa pekných úderov, veľa pekných „tenisových“ nepodarkov,  hra na site, obrana. Dobrý Match!

            Ďakujeme!

           D.

   


 

           Diagnóza „200“ v akcii!

          Myslíte si , že mohli títo „ostrí chlapi“ zobrazení v akcii  prehrať svoj spoločný prvý zápas ako „deblový pár“ ?  Odpoveď správna znie, že mohli, ale diví a čuduje sa celý svet!  Jeden lepši ako druhý a výsledok tak - nejako - nič moc!   A aký  je to výsledok a s kým súperili ?  Odpoveď až potom, keď dostanem oficiálnu sms , zatiaľ z neoficiálnych zdrojov len toľko, že  pre týchto "dvestovkárov " to nebolo fakt nič moc! 

  

 

 

 

Utorok

3.6.2014

Savara, Savara  -  Ďurčík, Kebis  :   6:3,6:2

Jedno – jednoznačné!!!!!!!

            Z oficiálneho komuniké  k tomuto zápasu musím vybrať len niekoľko podstatných fragmentov, pretože popisovať loptičku za loptičkou   a hru za hrou by bolo hádam aj zbytočné a neproduktívne. Bolo vidieť a cítiť, že u Savarov to bol prejav profesorskej hry  a  „Miškovci“ tí sa síce snažili, ale nestačili a to ani v technike a ani v taktike.  Jarinov a Kubov prístup k hre  je v každom zápase rovnaký, je ako písmo cez indigo  je to   sústredený výkon ,   krok od jedného  fiftínu k druhému bez rozdielu v kvalite  alebo povesti súpera, čoho dôkazom je aj tento zápas a konečný stav v ňom.  Miškovia mohli favorita prekvapiť,  ale to by ten menší musel držať raketu v ruke viac, ako dvakrát za mesiac a ten vyšší,   by musel hrať tenis viackrát, ako päťkrát v roku.  To nie je výčitka, to je len prosté konštatovanie stavu veci. Chcem veriť, že  lepšie „tenisové“ obdobie čaká oboch a v zvýšenej snahe a úsilí dokážu ešte zabrať a kde – koho potrápiť, veď predpoklady na to sú! Osobne by som im to želal, možno až nekriticky veľa, ale to je  tak všetko, čo môžem pre nich nateraz urobiť.........alebo? ......... Ale ak sa na vec pozrieme inak, inou optikou,  tak to bol celkom slušný výkon proti niekoľkonásobným víťazom RTL,  pretože  ak som nemusel sťahovať čvirikajúce kanáriky, tak je to všetko OK!!!   

         Ďakujeme!

 

        D. 

 


 

 

Utorok

3.6.2014

Pfeffer – Ďurčík Maťo  :   2:6,6:2,7:5

Najmladší z rodu Ďurčíkových prebral rodinné tenisové žezlo!

Skoro s určitosťou môžeme skonštatovať, že Maťko pridal  plyn a na kurte sa stáva z neho „vážený súper“ !   Tí, ktorí sa s ním už stretli v tomto roku to môžu dosvedčiť  a tí, ktorých to ešte len čaká nabádam, aby sa pripravili na rýchle nohy a ťažké razantné údery.  Menšou slabinou môž byť backhand. Z tejto strany to ešte nie je absolútna dokonalosť,   ale je otázka ako to využiť a tlačiť mu tam  všetky loptičky, keď má jeden   čo robiť,  aby  tie lietajúce gumové chlpane  vôbec vrátil späť na druhú stranu a nie to ešte, aby ich aj riadne umiestnil.  Kubo odviedol svoj štandardný výkon.  Keď v poslednom sete odvrátil Maťov  matball,  tak nabral do pľúc vzduch a svoj výkon ešte osolil a vygradoval.   V skutku to bola dráma  a o výsledku rozhodovali možno skúsenosti  alebo väčšia rutina.  Maťko bude musieť asi ešte niekoľko zápasov podobného charakteru odohrať, pretože to dáva istotu a vieru v samého seba v ťažkých tenisových chvíľach.  Oboch musíme pochváliť za športový výkon, nakoľko zápas to bol vynikajúci, ktorý prilákal aj niekoľko divákov, ale jedným dúškom je nutné OBOM pripomenúť  naše základné pravidlo o tom,  že tenis je gentlemanský šport, ergo šport gentlemanov.  Veľmi pochybujem o tom, že toto si myslia  vlastníci bytov v panelovej zástavbe obce i keď im v nedávnej dobe izolovali byty a to ja proti hluku, ale takýto príval emócií a hlasových prejavov je moc a až by som povedal, že je  „kontraproduktívny“ a to pre nás všetkých !!!!!!!!!!!  

 Ďakujeme!

 

D.


 

Streda

4.6. 2014

Štefina, Hanták – Pfeffer, Rybanský  :    6:3,7:6 ( 7:4 )

Obrat  sa nekonal!

Tento zaujímavý zápas režírovali a vlastne aj rozhodli dvaja aktéri.  Jeden prekvapil pozitívne a to bol  Peter Hanták zvaný „hanty“  a druhý „neprekvapil“ a to bol Kubo Pfeffer.  Zostávajúci páni hrali to, čo sa od nich očakávalo a čo sa aj na scéne v realite potvrdilo a  zrealizovalo.  Peter Štefina  je dynamo bez bateriek, odvrátil možné a aj nemožné loptičky v istote a bez rizika.  Paťo má štýl, je vidieť, že to v mladosti mastil, ale zúfalo mu chýba rutina a istota.  Ťažké loptičky zvládol a banality kazil, tu je len otázkou času , ako rýchlo sa bude aklimatizovávať  a dostávať do stavu absolútneho tenisového použitia.      ( Mne osobne sa to nepodarilo doteraz J )  Hanty má zaujímavý tenisový prejav, túto techniku pravdepodobne nikde nevyučujú,  ale jeho spodný „lopatovitý“ úder rotačného smeru navzdory zákonom fyziky v značnom množstve prípadov padá do kurtu a napočítava fiftíny. Je to až záhadné, ale je to účinné! V tomto zápase so stopercentnou istotou,  nakoľko  získal rozhodujúce loptičky, ktoré sa zdali na prvý a aj na tretí pohľad stratené a nakoniec boli úspešné a na závere sa rátali.   Fefo, neviem, nie som žiadny veľký tenisový odborník a aj tieto komentáre píšem s nádychom humoru, ale som presvedčený o tom, že som videl niečo, čo je zatiaľ u Kuba nepoznané.  On sa prispôsobil hre svojich súperov ,  rezignoval na svoj útočný štýl a v obave produkcie chýb  prehadzoval jednu loptičku  po druhej na stranu súperov, ktorí  ich pravidelne dobiehali a vracali späť.  Toto nebol Kubov deň, aj keď sa snažil  v miere vrchovatej, to  mu nemôže nikto vytknúť, ale nebol to jeho tlak, ktorý vie na súpera vytvoriť , to nebola jeho pravá tenisová tvár!  A to bol prosím z môjho pohľadu kľúč k neúspechu, alebo k dvom súperovým bodom!

Ďakujeme!

D. 

 


 

 

Štvrtok

5.6.2014

Savara J. -  Štefina P.  :  6:4,6:3

 

Do rozbehnutej súťaže  vo dvojhre týmto zápasom  vkročil víťaz minulých troch ročníkov  Kubo Savarovie a ako inak, tak víťazstvom.  Skôr,  ako sa budeme venovať tenisu, je mi milou povinnosťou, ktorú veľmi rád vykonám v mene celého tenisového kolektívu, hnutia alebo diania  a to je úprimne  pogratulovať  Jakubovi k ukončeniu vysokej školy a k titulu ING.  Kubko, štart do života si zvládol veľmi dobre a želám Ti veľa šťastia na správnych  ľudí,  ktorí ti môžu otvoriť dvere   v tvojom profesionálnom živote do priestorov, kde  sa dajú napĺňať  sny alebo túžby.  Good luck!!   A teraz k zápasu.  Kubo si  hneď na úvod tohto ročníka  zobral za súpera Petra Štefinu.  Hráča, ktorý rozhodne nemôže byť považovaný za ľahko stráviteľnú tenisovú  potravu, napríklad nejakú zeleninu,  on  je na kurte  ťažký tatarák.    Omielať dookola Petrovu kondíciu je vecou zbytočnou, ale  nedá sa inak svietiť,  je  to pevný základ pre jeho stratégiu a pre jeho úspech.  Nesklamal ani v zápase proti zvučnému súperovi. Tam, kde iní by potrebovali infúzie a kyslíkové prístroje, tam Peter lietal.  Ani jedna loptička nebola stratená.  Žiadna panika, sústredený gradovaný výkon  s tým, že Peter sa utvrdil vo viere, že  bez stresu a emócii je v jeho silách podkurovať aj najsilnejším  súperom.   Kubko ako obvykle striedal tempo hry,   liftoval loptičky, len tak chlpy z nich trčali, čopoval ich tesne  za sieť a potom  k základnej čiare ,  umiestňoval údery v celoplošnom  priestore.  Bez diskusie to bol jeho vlastný tenis,  avšak  čo som pobadal to boli  chýbajúce  vinery,  teda víťazné údery. Nemôžem tvrdiť, že som nevidel ani jeden, to nie,  ale až na posledný gem v druhom sete ich bolo menej, ako je u Kuba obvyklé.   Možno  to bol  zámer, to jeden nevie, možno Kubo hrá čo potrebuje a nepokúša osud. Proti tomu žiadna námietka, ak je to úspešné, tak je to potom aj dobré.  Neviem, čas a súperi ukážu!

Páni, opäť pekný a pohľadný zápas, celkom sa oplatilo zdvihnúť zadok a prísť si vás pozrieť!

Ďakujeme!

 

D. 

 


 

Piatok

6.6.2014

Chutko – Uhlík Martin  :  6:1,6:1

Martinko, nebudem Ťa trápiť,  osobnú to mám skúsenosť ako chutí takýto výprask  a tu je škoda každej vyslovenej a aj dobre mienenej vety.  

Ďakujeme páni!

 

D.


 Nedeľa

8.6.2014

Pfeffer – Vančo  :  6:0,6:1

Riško vitaj v klube !!!!!!!!!! ( tým myslím RTL a tým myslím aj klub „kanárikov“ )

Richard Vančo je najbojovnejší hráč v našom tenisovom klube. K takémuto konštatovaniu ma  oprávňuje poznanie jeho antukovej  cesty od ničoho, až k tomuto prvému ligovému áčkovému  zápasu.  Nemyslím  tým na Rišove tenisové začiatky, ale na spôsob, ako sa do ligy prihlásil a čo pre to urobil.  V apríli, kedy sme ligu tvorili,  Richard odišiel „ podnikať“  do jeho rodných Maduníc , inak cibuľového kraja  a nedával som veľké šance na jeho angažmá v RTL, veď kto by už dochádzal toľké kilometre za ligovým zápasom, keď niekto hoc má kurty pod nosom si  čas nenájde.  Logika je vecou exaktnou  a nelogické veci sa skôr alebo neskôr   preukážu a aj tak skončia, ale niekedy je to všetko naopak a práve  Riškov prípad  je takouto nelogicky príjemnou   a svetlou výnimkou. V našich pravidlách je   nepísaný , ale platný odkaz na podmienky účasti v RTL a v prvom rade  to stojí na „ nejakom definovateľnom  vzťahu k LR“ .  To znamená, že tu hráč RTL býva, priženil sa, pracuje, je rodákom a keď už  nič iné ,  tak aspoň frajerka čo má,  musí byť rovňanka.    Práve táto skutočnosť  sa stala Rišovou platnou ligovou  vstupenkou.  Terazky len neviem, či ten Richard chodí z Maduníc  cez víkendy za tou Natálkou, alebo  za tenisom,  ergo,  či je Natálka prostriedok alebo cieľ. Toto už ale riešiť nebudem, to nechám na  voľnú úvahu, ale myslím si, že heslo „ za Natálku a za tenis“ je  u neho celkom aktuálne a výstižné.  Takto Riško pospriadal všetky nitky vedúce k organizovanému športu a v sile a hrdosti sa postavil v odvahe na kurt a odohral  svoj prvý ligový tenisový zápas. No, odohral, hádam to je aj silné slovo po letmom pohľade na konečný výsledok. Musíme uznať,    vkus má dobrý, o tom sme sa už presvedčili a možno práve preto vyzval úvodom hráča tak povediac  rovno  z rovňanskej tenisovej  extra triedy asi na malé rozohranie a získanie skúseností.   Čo aké okolky, ale nedopadlo to ani za dobre a ani za dostatočne. V hodnotení by bolo dobré asi konštatovať, že si mal Rišo zobrať na úvod diétnejšiu porciu, toto bolo príliš veľké sústo a aj to tak dopadlo. (to je prosím odkaz na tú spomínanú logiku.)    A teraz, nech mi je odpustené,  si dovolím malú zlomyseľnosť , veď čo si už zaslúži tenista, ktorý schytá v prvom svojom oficiálnom zápase,  v prvom oficiálnom  sete „kanára“,  asi toto:              ............kliknúť.....................!!!!!!! Na strane druhej, je tu zopár  poľachčujúcich  okolnosti na vyvinenie sa , napríklad:   tréma,  skoro žiadna skúsenosť alebo prosto len nováčikovská daň .   To teraz  nevieme,  pravdu sa dozvieme v blízkej budúcnosti a  možno už v ďalšom  zápase!

Resumé:

Kubo zaevidoval „povinné“ dva  body a Riško absolvoval svoju premiéru , síc nie úspešne, ale isto s entuziazmom.   Do ďalších bojov veľa síl .........

Ďakujeme.

D.   

 


 

Nedeľa

8.6.2014

Ďurčík, Ďurčík – Backo, Chachula  :  2:6,6:2,6:3

Do súťaže vstúpila  ďalšia dvojica,  Stano Backo a Jaro Chachula a to bez rešpektu a emócií. Márne som ale lovil v mysli obraz, ktorý by mi pripomenul  jednu jedinú epizódu, v ktorej títo páni stáli  na kurte spolu a to už na jednej alebo na oboch stranách  a odohrali nejaký, čoby len priateľský zápas.  Nie, nenašiel som absolútne nič, ale to sa mi občas stáva, pretože roky pribúdajú a starosti tiež,  a tak  zaručiť sa za to „sicher“ fakt nemôžem!  Takže, toto by mala byť  ich spoločná  premiéra.   Páni v nej  nastúpili proti  ostrieľanej bratskej dvojici Ďurčíkových, ktorí už niečo v tenise preskákali a to nie len v tomto roku.    Dvojica S&J získala prvý set s výrazným rozdielom v skóre, čo možno pripísať dvom navzájom antagonistickým vysvetleniam.   Jedno teoretické  tvrdenie je založené na ich raketovom nástupe a zaskočení súpera a to druhé , pravdepodobne reálnejšie je založené na už pravidelne sa opakujúcom  pravidle o nervóznych úvodoch Milana a  Maťa. Ďurčíkovci so železnou pravidelnosťou nezvládajú úvodné partie zápasov a až s príchodom dobrých momentov na ich strane prichádza upokojenie  a aj dobrý,  kvalitný výkon.  Ďalšie dva sety  dávajú v pravde predchádzajúcim slovám , pretože druhý a tretí set získali jasne   a tým potvrdili úlohu favorita, čo sa však všeobecne od nich aj očakávalo. Záverečné hodnotenie:  žiadne prekvapenie, ale ...........

 ak sa stretnú na kurte štyria pohodoví chlapi, tak je radosť takýto  zápas  absolvovať  a je aj vlastne jedno, ako to  celé dopadne.   Žiadne neprajné napätie, žiadne hádky o sporné loptičky, len priateľské prostredie , kde nikto necíti ani  krivdy a ani ublíženia.  Šport má ľudí  spájať a zbližovať a som rád, ak sa nám podarí aspoň z mála takto pôsobiť a spolunažívať . Toto je pravý zmysel nášho  snaženia ,  nič iné!!!!!!!!!

Ďakujeme!

D.        

 


Pondelok

9.6.2014

Savara Adam – Vicena  :  6:2,7:6

Ľubo ...ako????   Vidím prvá prehra, no čo, všetko sa vyhrať  nedá, to je život, ale musíme o to  aspoň usilovať!

Ďakujeme!

D.

 


 

Pondelok

9.6.2014

Pfeffer – Kebis  :  6:1,7:5

Pepan prečo?

Vonku je zbesilé teplo  a naši azbestoví chlapi hrajú tenis aj za týchto podmienok,  ako za mladi. Tu prosím je nutné vsunúť malú poznámočku, že len niektorí.   Konkrétne tí, ktorí sú vyškolení podmienkami a ešte konkrétnejšie tí , ktorých  lisovňa v contíku cvičí z tepla už roky. Tu je vidieť, že vlastne dotknutí aktéri by aj mohli vrátiť časť zo mzdy späť na účet zamestnávateľa, pretože ten im pripravuje takéto úžasné prostredie na tréning, čo sa im nesmierne hodí práve v takýchto neľudských podmienkach a keď ostaní sú ťarbavo sediaci aj len pri pohári piva, oni bez zaváhanie servujú, lobujú a trieskajú loptičkou. To je kšeft a ešte im aj za to platia!!!!!   Tu je zrejmé, že všetko zlé, je aj na niečo dobré a každá čo aj nepríjemná skúsenosť je v závere prospešná. Kubo aj týmto zápasom potvrdil, že  sa nadýchol k ceste na „rout 66“ , teda na spanilú dlhú jazdu s víťazným nádychom  a v novom, opravujem staronovom    „povznášajúcom  stave mysle“ ladí svoj životný priestor len a len do pozitívnych zátiší.   Kubo, to je OK! , ale Miško, ...Pepan, Prečo , prečo si  ho už v tom druhom sete nezlomil. To  by bolo slávy, a „KH“ faktoru ( táto veta je len pre znalých veci). Škoda, veľká škoda, to by bola hrmavica!!!!! Takto len zbežná diéta.   Pri záverečnom resumé by som sa pristavil pri myšlienke, či to  nebola z Kubovej strany hra na povolíš, pritiahneš, ale to je už terazky jedno,  čísla nepustia.  Musím pripustiť ešte jednu alternatívu, tá by nebola pre mňa až taká  pozitívna( pretože s Miškom budem hrať) ,     a to je nástup Miškovej  formy v vzostupnom rade.  Hral prvý zápas a v ňom nemusí všetko fungovať tak ako má a niekedy to chce čas.  V prvom sete uhraná jedna hra, v druhom päť , uvidíme v nasledujúcom zápase ako to je, kde je koniec úvahám a kde je pravda.     Michal bez pochýb podal  dobrý výkon,  uhrať na Pfeffera  päť gemov v jednom sete je skvelé, nie je to síce ešte špeciál trieda,  ale aj to sa  počíta . 

Ďakujeme!

D.

 


    

Utorok

10.6.2014

Ciesarik, Hološko  - Ďurčík, Ďurčík  :  2:6,6:4,6:2

 

Príval horúčav pokračuje  a ako je vidieť, že nie len v „conti“ majú chlapov z azbestu, ale aj v yure, na váhu a aj v záchranárskom nasadení.  Negácia negácie je číslo kladné a možno práve preto,  len čo som vyslovil pred pár dňami úvahu o tom, že ďurčikovci potrebujú čas na rozbeh skoro v každom zápase, že potrebujú čas na zahriatie raketových motorov, tak hneď v zápase nasledujúcom vyvrátia takúto teóriu a to rovno od základov, čo však kladné nie je.   S Paľkom a Maťom začali  suverénne,  podľa očitých svedkov bol až strach, že nemalo zmysel  vôbec sa unúvať na tento „match“ , pretože  podľa priebehu  prvých hier to nevyzeralo na väčšie problémy a ani na ťažké dlhé minúty. Ale v šťastí pre okolie sa karta otočila a zápas nabral gradáciu,  v ktorej postupne prechytili opraty do rúk ciesarik a hološko a ďalšie dva sety sa stali ich jasnou korisťou.  Obávam sa, že nám rastie súper,( tým myslím nás  všetkých) , ktorý si svojimi výkonmi vypýta miesto na  rovňanskom tenisovom nebi a to v čase  veľmi krátkom. To je správa pozitívna – a toto je všeobecne konštatovanie: Čim viac favoritov, tým väčšia mela!   Chlapi od Ďurčíkov sa začínajú pomaly, ale isto kolísať v bokoch, nakoľko dve výhry a tri prehry neveštia nič dobré! Asi je skoro rozoberať teórie možných postupov do play off,  ale s takýmto pomerom výhier a prehier to bude zaujímavé a napínavé.   Je v skutku oprávnené hovoriť v predstihu aj o možnom prvom prekvapení a nie pozitívnom , ale to je len myšlienka a neoprávnený hodnotiaci úsudok, ktorý je predčasný,  ale varovný!

Ďakujeme!

D.

 


   

Streda

11.6.2014

Šudík, Majerský – Štefina, Hanták  :   6:3,6:0

Zápas dvoch rozdielnych polčasov.

Tie teploty na slnku stále nepoľavujú, stále sú extrémne vysoké,  ale som rád, že aj napriek týmto  „dokonalým“ podmienkam sa darí odohrať nejaký ten  ligový zápas.   V stredu podvečer Miško a ja  sme rozohrali štvorhru  proti „pekelne“ odolným súperom, ktorí mali v lige za sebou už dva zápasy a na konte štyri body, čiže plná paľba a boli opäť pripravení  byť úspešní!!!!  Po pravde musím priznať, že v prvom sete neboli ďaleko od týchto ich ambícií. Gemy sa prelievali do stavu 3:3 na jednu a na druhú stranu v pravidelných intervaloch a stačilo skutočne len málo a bolo by všetko inak, ale o tom to je!!!! V stave 4:3 pre dvojicu šudík, majerský  podával  na vyrovnanie peter hanták.  Hru dotiahol až na výhodu a dokonca o pár sekúnd  veľmi nepríjemne podal na stredovú čiaru, odkiaľ loptička letela primerane presne na raketu petra štefinu, ktorý zaváhal a rámom poslal loptičku do autu. V tej chvíľke nemohol nikto predpokladať, že toto je  okamih pravdy, že toto je kľúč k ďalšiemu smerovaniu zápasu, pretože o chvíľku to bolo 5:3  a o ďalšiu chvíľku 6:3.  Na naše veľké šťastie, do druhého setu nastúpil  za dvojicu šudík, majerský  iný Michal. To čo v prvom sete „vyvádzal“ to  bolo malou katastrofou, ale v druhom sete sa opäť našiel a v inej koncentrácii a v pohode „úradoval“.  Podchvíľou sa mi videlo, že si pomýlil športy a presedlal na  malokalibrážnu streľbu.  Ako si vyberal cieľ to neviem, ale viem, že tie loptičky lietali ako „ projektily“ a brali   potrebné fiftíny.  V druhom sete to bola hra  „ dovi – dopo“!     Pre Petrov jednoducho bez šance! Rozomletí  na kašu a uvarení a nie príliš nadšení!

Tak a teraz poďme na to:   páni je mi to „ strašne, ale strašne ľúto“ , ale musí to byť,  malý – veľký odkaz pre vás:  prosím o klik na obrázok !!! 

 

Citrón a toto je návrh na tú povestnú klietku, ktorú by si mal naskladniť v tvojom novom  obchode , samozrejme aj s obsahom a ak urobíš dobrú cenu, tak  to bude hit   a v RTL  sa nebude hrať na víťazstvá, ale na prehry a to nie hoc - aké , ale rovno kanárové!  Tu ti budem držať fakt všetky palce! 

 

 

Ďakujeme !

D      

 


    

Do RTL vstupuje nový fenomén.  V angažmá je  prvý stály dopisovateľ, ktorý má pridelenú rubriku „ očami diváka“ a bude moderovať niektoré zápasy.... ja len dúfam, že mu to aj vydrží!

D.


očami diváka No 1.

Dovoľte mi v krátkosti priblížiť Vám  včerajší zápas medzi štvoricou Šudík, Majerský  a Hanták, Štefina.   Horúce počasie nám  vládne stále,  no bojovníkov v tenise na LR nič tak ľahko nezastaví  a aj títo štyria si našli čas na večernú 4-hru...Po rozcvičení a malej rozprave už však   šiel humor bokom a hráči začali hrať a to dosť vážne.  Na začiatku  1setu to bol v celku vyrovnaný zápas, každý si uvedomoval kvality súpera a nikto nechcel robiť zbytočné chyby.  Bifťo s Dušanom sa snažili hrať rýchly tenis, ale Hanty s Citrónom boli proti , pretože dobre  vedeli, že rozhodovať budú  i malé chyby,  ktoré sa na ich smolu aj udiali na ich strane  v závere 1 setu,  ktorý  zhruba po 40minútach  stratili. Na tabuli  akože svietil  stav 6:3 a  za skutočne  ťažkých teplotných podmienok sa išlo   na 2 set..   No a to bola už  iná ,,Viedenska'' káva. Dušan s Bifťom sa zohrali a ako sa vraví,  keď to padá,  tak to padá...  Hanty  s Citrónom si z môjho  pohľadu nezaslúžili  dostať kanára, nebolo to až také zlé,   ale i o tom je tenis.. Dalo by sa písať i viac, ale to až nabudúce.   

 

S pozdravom  Jamie...

 


 očami diváka No 2.

Štvrtok

12.6.2014

Chachula, Backo – Hološko, Ciesarik  :  2:6,6:4,3:6

 

12.6.2014  o 18-stej sa hrala znova 4-hra,  kde si to na kurtoch rozdali Jaro Chachula, Stano Backo  versus Maťo Hološko, Paľo Ciesarik...

Vopred som očakával vyrovnaný zápas, veď chlapci sú v mladom veku a majú športového ducha...Treba podotknúť, že pri rozcvičovaní sa podarilo Jarovi ,,urvať výplet“ a  tak sa čakalo na novú raketu a hlavne na to , ako sa vysporiada  s ňou v zápase. Chlapci hrali vo veľkom štýle.   1set sa vyvíjal  jednoznačne pre Maťa s Paľom , veď  po 5 gemoch  viedli už 4:1... Potom šiel podávať  Stano, ktorý posadil na koňa súpera ešte viac, lebo zrazu to bolo 5:1, Paľo o chvíľku  stráca svoje podanie a upravuje  stav na 5:2... Jaro sa snažil svojim podaním znížiť nepriaznivý stav, hold obrat sa už nekonal a 1 set skončil víťazne pre Maťa s Paľom pomerom 6:2... Maťo úvod 2 setu zvládol,  podanie udržal a chlapi viedli  1:0.  Stano vyrovnáva na 1:1 a Paľo stráca a stav je   1:2.  Jaro čistou hrou zvyšuje na 1:3,  Maťo stratil svoje  delové podanie  a zrazu to bolo 1:4.  Stanovi sa nepodarilo zvýšiť a tak bol stav 2:4, Paľo výborným podaním znižuje na 3:4 no ,ale Jaro s prehľadom zvyšuje na 3:5,  Maťo zariskoval a oplatilo sa znížil na 4:5 no Stano to zobral veľkým štýlom a 2 set  nám končil v stave 4:6... pre Jara a Stana. Takže víťaza celého zápasu  sme spoznali až v 3 sete,   v ktorom sa hral v celku pohľadný tenis.  Paľo úvodom  dáva na 1:0, Jaro stráca podanie a tak je stav 2:0, Maťo svojím podaním kazí 1:2,  Stano sa snažil svojim servisom,  no nedarí sa a stav je  1:3. Paľo stráca 2:3, Jaro v zápätí  tiež stav 2:4 .  Maťo sa asi už  nemohol  nato dívať,  tak zrýchlil obrátky a suverénne dáva na 5:2...Stano sa snažil znížiť,  čo sa aj   podarilo...stav 5:3.  No na ťahu bol Paľo ,ktorý sa nikam neponáhľal a hral si to svoje, čo sa  mu  vyplatilo a bolo to na  jeho prospech a ukončil tento pekný zápas pomerom 6:3...Zápas to bol zaujímavý,  treba ale povedať, že tých strát podania bolo tak – nejako až ...až!

S pozdravom  ....Jamie.

 

 


 

 

Piatok

13.5.2014

Uhlík, Uhlík -  Štefina, Hanták  :   7:6,6:2

Úškľabok spôsobil katastrofu  ....... skoro!!!!    

Ďalší zápas dvoch rozdielnych „ polčasov“ .  V prvej dvoj- tretine zápasu, tým sa má prvý set -   dráma ako v ruskom bojovom filme a v poslednej tretine, teda v druhom sete jasná záležitosť.   Chlapi zápasivší predvádzali celý čas svoje štandardné maximá, t.j.:  uhlíkovci    posielali loptičky na druhú stranu siete  ako cez kopírak  a Peter a Peter trpezlivo  striehli na svoju príležitosť a tie liftované  dúhaky( trajektória prosím odvodená od slova dúha )   odvracali poctivo a účinne.    V každom prípade  hra začala naberať na obrátkach vo chvíli,   keď  Hanty  pokazil prvé  svoje podanie v deviatej hre  a Martin sa ako hovoria moraváci  zašklébil.    Set pomaly vrcholil, nakoľko stav 5:3 v prospech uhlíkovcov  a hanty na podaní,  zavdávali príčinu sa oprávnene domnievať, že rýchly proces a rýchly koniec je vecou viac ako vybavenou.  V tomto okamihu prišlo to uškerenie a nečakane razantná odpoveď Petra Štefinu.  Pripomínam, že  nie len slovná to odpoveď,  ale predovšetkým odpoveď vo forme zvýšeného herného úsilia.  Pravdupovediac to bolo viac  o psychike,  ako o zvýšenej výkonnosti, ale z 5:3 bolo 6:6 a  po smiechu už nebolo ani slychu.   V tiebreaku za stavu 6:6 sa menili posledný krát strany a naveľa naveľa  Marek zobral zodpovednosť na svoje plecia a niekoľkými vydarenými údermi potvrdil úlohu favorita a vydoloval víťazstvo v takto ťažko skúšanom  prvom sete, síce šlo to  ťažko, ale  predsa.  V druhom sete to bola jasná záležitosť,  Martin a Marek nabrali vzduch do pľúc, upokojili sa a nebolo čo veľa riešiť.    Citrón s hantym  stratili v priebehu dvoch dní druhý zápas, čo začína byť u nich povážlivé a v prognózach postupových kalkulácií napäté.

Ďakujeme!

 

D.


očami diváka No.3

       

Nedeľa

15.6.2014

Chutko – Ďurčík Maťo  :    6:2, 4:6, 6:0           

 

 V prvom rade oslovujem Vás hráčov,  chcem všetkých požiadať píšte,  do rubriky podpichovňa svoje dátumy a časy zápasov, nech sme všetci včas informovaní o dianí na kurtoch......

 A v druhom rade : V mene RTL, by som chcel poďakovať p.Dubovému za kúpenie novej hadice na pokropenie ihriska...


V nedeľu  o 13-stej som si nenechal ujsť 2-hru medzi L. Chutkom versus M. Ďurcíkom,  veď obaja sú  nádejní tenisti a predpokladal som zaujímavý tenis. Na začiatku zápasu sa na  podanie postavil  Maťo, ktorý ho aj  hneď stratil, 0:1, Ľubo sa opičí a taktiež stráca, stav  1:1, Maťo sa snaží, ale znova stráca podanie1:2,  Ľubo tiež kazí štvrté podanie v rade a stav je 2:2, Maťo nezvláda ani 3 výhodu podania 2:3, Ľubo v šiestej hre konečne prelomil smolu a dostáva sa tým do pohody,  stav2:4, Maťovi sa skrátka vôbec nedarí,  ako keby sa stále hľadal...stav 2:5, Ľubo zrýchľuje svoju  hru  a svojim skvelým podaním ukončuje 1set pomerom 2:6.... Na začiatok 2setu pozorujem zlepšené podanie u Maťa, ktorý sa konečne  ujíma vedenia a na začiatku  2sete vedie 1:0, Ľubo stráca a Maťo nám vedie2:0, no ďalšie už stráca, asi sa rozpamätal na  1set a zase nevyužíva svoj servis 2:1, Ľubo kazí a Maťo vedie teda 3:1, Maťovi sa skratka a dobre opäť nedarí využiť výhodu podania a máme stav 3:2, Ľubo skvele zapracoval a právom vyrovnáva na 3:3... Maťo si udržal podanie 4:3, Maťo chytil 2dych a berie i Ľubove podanie a vedie5:3, no v okamihu  znova kazí  5:4.   Skúša sa zamerať na Ľubove chyby, čo sa  mu i 
podarilo a zaslúžene ukončuje 2set výsledkom 6:4....Po pokropení ihriska a krátkom oddychu,  Maťo začína podávať, ale ako bolo už spomínané,   skrátka podanie dnes mu nevychádza a stav je 0:1, Ľubo s prehľadom navyšuje 0:2, Maťo  nemá svoj deň...0:3, Ľubo využíva svoj servis 0:4, Maťo stráca a vidím ho v zlej nepohode, veď sa blíži povestný kanár, lebo stav je už hrozivý 0:5, Ľubo nehľadí na súpera a valcuje ho čo to ide, len aby už zápas skončil a máme tu kanára a tým aj koniec zápasu...0:6

     S pozdravom Jamie.................................

 

 


 

Niekoľko viet k skvelému zápasu s prekvapivým záverom.

V nedeľu popoludní sa v skutku hral na naše podmienky skvelý tenis,  so všetkými našimi benefitmi a aj  s nedostatkami. Obaja aktéri predviedli solídne výkony a vôbec nezostali nič dlžní svojej povesti.   To, že podanie je naša neoceniteľná nevýhoda je poznatok dlhodobý a pravidelne,  v  každom zápase prvok neprehliadnuteľný.  Nevýhoda podania  sa v RTL týka skoro  všetkých zúčastnených,  nevynímajúc ani extra- triedy, čoho dôkazom je aj bilancia využitých a nevyužitých servisov  v tomto inak skvelom  súperení.  Ľubo má formu ako hrom,  srší z neho pohoda a na kurte pôsobí vyrovnane a suverénne. Tento prejav má  však jeden háčik a to je fyzická kondícia. Ak je pri sile, niet veľa čo riešiť a platí tá pohoda, ale v nedeľu citeľne tie sily chýbali. Ľubo mal síce adekvátne vysvetlenie tvrdiac, že  je to len  chvíľková indispozícia, ktorá má svoju príčinu,  ale objektívne  potreboval sa ventilovať a rozdýchavať  dosti často a intenzívne. Bolo badať, že siaha hlboko do  svojich muskulatúrnych  rezerv,      veď kto videl polievať desať minút  dvorec za stavu 5:4, ja teda prvýkrát, ale ak to súper dovolí, tak je to bez výhrad.   Maťko, to je naša „mladá“ krv, ale nevybúrená. Športovo musíme uznať, že v nedeľu nebol lepší hráč,  vyhrať si  nezaslúžil,  ale dostať v treťom sete kanára, tak  to je teda  kláda.  Dôvod?  Psychika,  psychická odolnosť  a pokoj v duši, nuž čo,  niekto si  musí na tieto  atribúty  počkať, aby mohol hrať veľké zápasy   a Maťko už  musí byť len trpezlivý , ono to príde,  už len vedieť kedy – že?  

A teraz Maťko,  tu je odmena!!!!!  Uži si !!!!!  JJJ  ( Na druhej strane  a čo, kanár sem, kanár tam, hlavné je to, že sa môžeme na niečo pekné podívať )

    {youtube}jEw0KodzYOI{/youtube}

 

 

Ďakujeme!

 

D.   


 

Pondelok

16.6.2014

Uhlík Marek  -  Ďurčík  Milan  :    6:2,6:2

Zápas spĺňal všetky kritéria exhibície a odvekej rivality medzi nami a to  naprieč viacerými športmi.

Marek  

 


očami diváka No. 4

Streda

18.6.2014

 

Uhlík, Uhlík – Backo, Chachula  :    6:1, 7:5

V stredu, 18.6. 2014 o 18:30 som bol pozrieť zápas medzi M.Uhlík,M.Uhlík versus J.Chachula,S.Backo,,, Zápas otvoril podaním  Marek a s prehľadom dáva na úvod prvého setu na 1:0, Stano nehrá svoju hru a hneď  stráca svoje podanie2:0.  Martin navyšuje na 3:0, Jaro svojim podaním znižuje na 3:1.....Marek nezaváhal a stav je 4:1....Stano zbytočnými chybami stráca servis 5:1...Na ťahu bol Martin, ktorý podáva a treba podotknúť i keď bolo 15:40, tak chlapci so šťastím obracajú a ukončujú 1set v pomere 6:1,,,, Ako divák som  si povedal, že sa tu dlho neohrejem a pôjdem domov, len to som nevedel, že ma čaká 2 dramatický set...Jaro šiel podávať a  stráca 0:1, Martin sa nezahanbil a navyšuje na 2:0. Stano sa chopil podania a zaslúžene znižuje na2:1. Marek v zapätí stráca2:2... Jaro skrátka nie je  na kurte,  skôr obrazne  na pive,  pretože svojimi dvojchybami stráca podanie a zrazu Uhlikovci vedú 2:3. Martin sa stavá na podanie a navyšuje na 4:2. Stano nemá svoj deň a daruje súperom

 podanie a máme 5:2,...V tom okamžiku si vravím, že zápas čoskoro bude ukončený, len to som si iba  naivne myslel, lebo na podanie sa stavá Marek, ktorý stráca a máme stav 5:3, Jaro výnimočne zahral,,na pílu,,a znižuje na 5:4. Martin stráca podanie a máme zrazu 5:5, Stano sa snaží , no keď to nejde,  tak to nejde 5:6, Marek sa stavá na podanie a so šťastím ukončuje tento dramatický zápas v pomere 7:5...
 
S pozdravom Jamie ...................................................

 

 

 

P.s.  rád by som oslovil  hráčov zo skupiny B1 a B2,  aby s tým nehraním niečo urobili,  čas je krátky!!

Jamie........ 


 

Prvý set bol v našej réžii, druhý bol tiež, ale iba do stavu 5:2, potom dráma ako sa patrí .  Športu zdar!

 

Marek 


 

 Streda

18.6.2014

Chutko – Kebis  :  6:2,6:3

Pepan, nevadí, hral si statočne,  snaha sa cení.  Osobne si brúsim na Teba zuby , tak len trénuj!!!!!

D.


 

                       Fikcia:

                 Chcete sa stretnúť so svojim  tenisovým vzorom ?  V RTL žiaden problém,  vybavíme, poslúžime!!!!!!!  ( tým ovšem v mojom prípade  nemyslím PDst. , tým myslím tú slečnu v pravo ) 

 

 

 

 


Očami diváka No.5

 

Streda

25.6.2014

Chutko, Rusnák – Vicena, Ivaniš  :   6:2,6:2

V stredu o 19stej som bol po dlhšej pauze pozrieť ďalšiu 4hru medzi L.Chutko,R.Rusnak versus L.Vicena,D.Ivanis .. Zápas otvoril  podaním Vicena, ktorý ho aj hneď stratil  0:1, Ľubo sa postavil   na podanie a hravo zvyšuje na 2:0, Dano sa snaží,  no  márne, kazí a je  3:0, Rado sa tiež snaží, ale márne tiež a stav je 3:1, Vicena znižuje 3:2, Ľubo znova skvelým podaním navyšuje stav na 4:2, Dano opäť kazí  5:2, Rado ukončuje 1 set po 18min. pomerom 6:2 !   Nedá mi ako divákovi podotknúť málo vídanú  situáciu,  keď počas pauzy tenisti s chuťou si zapálili cigaretku a dymili o dušu celú polovičnú prestávku.   Vicena začína 2set a vôbec sa mu nedari0:1 Ľubo čistým podaním zvyšuje 2:0, Dano skrátka vyhorel i pri 3. svojom podaní a stav je príznačný  3:0, Rado zaslúžene navyšuje už na 4:0, Vicena zabral 4:1, Ľubo ľahko povedané,  keď podáva,  tak to ide 5:1, Dano sa konečne chytil a znižuje na 5:2, Rado po dlhej výmene ukončuje zápas 6:2...

 

 S pozdravom Jamie

 


 Očami diváka No.6

Štvrtok

26.6.2014

Dubový, Franko – Vicena, Ivaniš  :   6:0,6:2

 26.6.2014 o 17:00 boli ideálne podmienky na hranie ďalšej ligovej štvorhry, v ktorej  si to medzi sebou rozdali P.Dubový,J.Franko versus L.Vicena,D.Ivaniš.
Po klasickom oťukávaní sa stáva ma podanie Lubo, ktorý hneď  úvod zápasu nezvláda a stav je 0:1, Jano kvalitným servisom zvyšuje na 0:2, Dano tiež zaváhal 0:3, Peter si udržal podanie 0:4, Lubovi skrátka nevychádza nič 0:5,Jano sa stáva na podanie a zase kvalitným servisom ukončuje prvý set kanárom0:6...
Treba podotknúť, že i keď som svedkom kanára,  prvý set sa niesol dlhými výmenami so šťastím pre víťazov. Následne   prichádza Janova žena Petka s dieťaťom podporiť si  muža a to
očividne Jana potešilo a ešte viac vyburcovalo... Druhý set začal teda znovu podávať Lubo, ktorý skrátka nemá svoj deň 0:1, Peter nezvláda podanie, lebo chlapci sa zohrali a zaslúžene vyrovnávajú na 1:1, Dano svojimi dvojchybami stráca 1:2, Jano zase predviedol podanie na úrovni špičkového tenistu a právom navyšuje na 1:3, Lubo sa konečne chytá a máme 2:3, Peter očividne berie tento duel ako exhibíciu a nielen humornými poznámkami zaslúžene zvyšuje náskok na 2:4, Dano sa snažil hrať to povestné ,,svoje“ no zase kazí 2:5,Jano sa nevedel dočkať rodiny a tak ukončuje tento zaujímavý duel pomerom 2:6 !

S pozdravom Jamie .................


 očami diváka No.7

Piatok

27.6.2014

 

Uhlík Marek – Štefina Peter  :  6:1,6:1

V piatok 27.6.2014 sa odohral na hlavnom tenisovom dvorci šláger tohto týždňovej  dvojhry, v ktorom  proti sebe sa postavili Marek Uhlík versus Peter Štefina... Po pokropení dvorca a ,, povinnej oťukávačke'' mal výhodu podania Marek, ktorý sa toho aj ihneď ujal a vedie 1:0, Peťo stráca 2:0, Marek po dlhých výmenách vedie pomerom 3:0, Peťovi nevychádzajú veci  ako by si prial a stav je  4:0, Marek prvýkrát v zápase stráca podanie 4:1, Peter môže robiť čo chce,  keď to nejde tak to nejde 5:1, Marek podáva a už to vyzeralo, že stratí podanie,  veď Peťo ho mal na lopate a viedol 0:40 , ale Marek chytil druhý dych a ukončuje prvý set výsledkom 6:1! Druhý set podáva Peťo, ktorý znova stráca 0:1, Marek hrá stále to svoje a vedie už 2:0, Petrovi sa nedarí chytiť ani v druhom sete 0:3, Marek je skrátka dnes k neudržaniu 0:4, Peťo výborne zahral a právom znižuje 1:4, Marek navyšuje už na 1:5, Peťo sa snažil korigovať výsledok no márne 1:6.  Tento  duel končí, ale stojí za to poznamenať, že na dvorci sa stretli okrem mňa a profesionálneho podávača loptičiek  Jožka Košíka aj  hlavný rozhodca   Milana Ďurčík,  a  ostatní hráči ligy:  Martin Uhlík, Ľubo Chutko, Dano Ivaniš a Petr Dubový a  jeho štvrtina.  Výsledok je strašne krutý pre Peťa,  veď odbehal min. dvakrát viac než Marek, ale smola, žiadne body.  Zápas to bol fakt pekný, veď sa hralo cez dve hodiny!!! V závere konštatujem, že azda i takáto kaša Peťa povzbudí do ďalšieho zápasu, hral vytrvalo a skoro dobre. Marekovi každopádne  Gratulujem ! :-)

S pozdravom Jamie

 

 

 


 Očami diváka No.8

Sobota

28.6.2014

Chutko – Vančo  :   6:1,6:1


MS vo futbale sú v plnom prúde, ale aj napriek tomu sa na kurtoch  odohrávajú  ligové zápasy a navyše sa z nich aj píšu skvelé komentáre.... Dnes, teda v sobotu  o 18:00 som šiel pre Vás čitateľov pripraviť článok  zo zápasu  L.Chutko versus R.Vanco, veď zápas sa začal o šiestej podvečer  a Vy ste isto sledovali futbalový zápas Brazília –Chile, tak aby vám nič neušlo, tu je zostrih sobotňajších tenisových udalostí: 
Tento   duel začal podaním Rišo, ktorý hneď úvod zápasu nezvláda 0:1, Ľubo si udržal podanie 0:2, Rišo svojimi dvojchybami zase stráca 0:3, Rišo sa snažil  zobrať Ľubove podanie,  no ale Ľubo navyšuje 0:4, Rišovi sa znovu nedarí 0:5, Ľubo sa snažil až moc,  no nevyšlo mu to 1:5, Rišo skrátka nemá svoj deň 1:6 ! Ľubo so šťastím vstupuje do druhého setu a vedie 1:0, Rišo znova prehráva i ďalšie podanie 2:0, Ľubo skvelým servisom navyšuje na 3:0, Rišovi sa nedarí a stráca už v poradí šieste podanie 4:0, Ľubo zrýchlil hru a zaslúžene vedie 5:0, Rišovi sa konečne podarilo prvýkrát využiť výhodu podania a koriguje stav na 5:1, Ľubo ukončuje tento zápas po 45minutach  výsledkom 6:1!

 

S pozdravom Jamie...........


 

Nedeľa

29.6.2014

Šudík  - Vančo  :  6:1,6:7(8:10), 10:7

Po dlhšej odmlke som zobral do ruky „pero“ a zhostil sa úlohy spravodajcu, pretože naša  novo – akreditovaná posila v redakcii  nemôže byť predsa  všade a vždy v strehu.  V nedeľu dopoludnia, čo je inak obvykle  skoro vždy pokojné obdobie sme v spoločnej snahe s Riškom  naplánovali  pre oboch kľúčový  zápas  v základnej skupine.  Charakterizovať tento zápas slovom „kľúčový“ má asi ten pravý význam, nakoľko pred ním  sme obaja   mali na konte víťazstiev  nulu  a pravdupovediac,  žiadne veľké prognózy   smerujúci k zisku ďalších bodov tu neboli a ani nie sú.   Teda,  buď teraz víťazstvo, alebo aj nikdy( v tomto roku )  – to bolo vypísané  heslo dňa .     Nesmelo je potrebné sa zmieniť  aj o stave – fyzickom, v ktorom sme sa dostavili na červené pole neorané.  Richard,  zodpovedný mladý muž  prišiel  v stanovenom čase,  polial  antuku  a ešte stačil  ma mobilom upozorniť, že je čas.  V mojom prípade  boli  úkony smerujúce k príchodu na kurt  o niečo zložitejšie,  pretože  oslava  Petra a Pavla je pravidelne  zaťažkávajúca  skúška  osobnosti.   Popravde,  mal som niekoľkokrát  myšlienku  vzdať  tento zápas a ani nenastúpiť,  pretože  človek nie  je stroj,  ale to mi  hrdosť  jednoducho nedovolila a tak  naveľa, naveľa  som sa prekonal  a prišiel.  

Prvý  set  na moje veľké prekvapenie  bol  koncertom pre jedného hráča,  pretože  Richard  horel  ako fakľa   a po pár minútach  vysoko prehrával   5:0!     Klietka sa už  cínovala , ale predsa len sa ten Riško  vzchopil  a v závere  jednu nepodarenú  hru  uhral , aj keď v nej prehrával  už  0:30. Následný gem  ukončil  túto anabázu a set skončil  v stave  6:1!  Na Rišovi bolo vidieť, že ho ten priebeh veľmi mrzí  a na mne bolo vidieť, že som na infarkt.  Úvod druhého setu  sa niesol v znamení  vyrovnanej  partie  do stavu  2:2.  V tejto chvíľke som opäť  zobral  zápas pod svoje krídla  a dvomi úspešnými  hrami som zvýšil vedenie na 4:2 a bol som len dva gemy od  celkového víťazstva. Prítomní diváci  v tomto čase a za tohto stavu usúdili, že asi nemá zmysel dlhšie s nami strácať  čas,  nakoľko vec je vybavená a jasná a pomaly odchádzali  v nádeji na dobrý nedeľný obed.  To však bola chyba,  pretože v tejto chvíľke prišla na mňa neskonalá  únava, nevládal som ani  ruky  dvíhať a nie tak behať,  udierať  a víťaziť.   Totál  kladivo.  Každá kvapka  KH v sobotu večer  skonzumovaná  bola  kruto  zaplatená a vypotená!  Zo stavu  4:2  bolo  6:6  a hrali sme tiebreak.  Richard viedol  5:1, ale to bolo stále málo, pretože  sa mi podarilo  otočiť  vývoj a piatimi po sebe idúcimi  loptičkami som upravil  stav v tiebreaku na 6:5, inými slovami, mal  som  matchball.  Slnko pálilo, sily  boli v háji zelenom, ale vidina víťazstva bola blízko, až tak blízko, že som ten tiebreak  prehral  8:10.  Vyrovnané!  Na sety 1:1.    Pretože  rozdiel  v rokoch  medzi nami  je značný, prišiel na rad  super – tiebreak. Tretí set by som nezvládol za žiadnych okolností – to je len technická poznámka, takže  supertiebreak  prišiel  vhod.  Pravdupovediac supertiebreak     to je už  hop  alebo trop, čo mi v danej situácii  vyhovovalo a to  viac  ako dosť.  Záverečný  dej  dvojhodinového zápasu  som už mal  pevne v rukách,  asi predsa len tá túžba po tých dvoch bodoch bola  silná a donútila ma  vydať  aj tie posledné sily.     Za stavu  8:4 som už nepochyboval o mojom úspechu, aj keď oni sa stávajú  všelijaké  veci,  ale v tomto prípade  našťastie nie a následne som pevne  dokráčal  k poslednej loptičke, ktorá znamenal  stav  10:7 a konečne  prvé  víťazstvo.  

Riško ďakujem, pekný  a hlavne  strašne dlhý  zápas.  ( ani nechci vedieť, ako som sa doma  vyzliekal a ako som chladil  telo ľadovou  vodou, no hrúza!  ).  Super a nesmúť,  nabudúce! 

D.          

 


 

Technická poznámka   3.7.2014

Z dôvodov vyššieho zreteľa som pristúpil k malej reorganizácii  v  „B“ – kategórii.   Niektorí  discoborci  zatiaľ neodohrali ani jeden zápas a šanca, že odohrajú aspoň časť súťaže je mizivá, tak som v dohode niektorých odhlásil, niekoho presunul do inej skupiny a niekoho pridal. Dúfam, že tieto presuny pomôžu k reštartu aj tejto kategórie a novonaleštený   víťazný pohár  „ Primus inter pares“ budeme mať aj komu na konci súťaže odovzdať!

D.

 


 

Štvrtok

3.7.2014

Hanták – Ivaniš : 6:2,6:3

V „B“ kategórii  zavial  nový vietor, aspoň dúfam, pretože Danko Ivaniš  nezaváhal a hneď po malej rošáde v tabuľkách   vyzval na prvý svoj singlový  zápas  Petra  Hantáka.    Obaja páni nastúpili na kurt  v pomerne slušných poveternostných podmienkach,  možno troška máličko  viac svietilo slniečko, ale my, ako sme sa v minulosti  presvedčili,  máme ľudí zocelených, tak im to asi moc nevadilo a obaja  predviedli svoj  štandardný výkon.    Hanty to točil okolo jeho podčiarknutého a tým pádom rotovaného forhandu  a Danko striedal chvíľky dokonalosti s absolútnou katastrofou. Práve z toho dôvodu zápas skončil víťazstvom Petra,  nakoľko sa nikam netlačil, poctivo odvracal loptičky a hlavne zbytočne nekazil.   Danko svojim v skutku kvalitným forhandom a podchvíľou aj backhandom rozdával víťazné údery,  podával  v štýle  servis – eso, servis – priamy bod z podania  a nedával hantymu moc šancí na zapojenie sa do hry  a v týchto okamihoch hral rozhodne hlavnú úlohu v tomto filme, ale teda mne a možno aj pár iným divákom zostával  rozum stáť a padala sánka,  čo dokázal v chvíľkach nasledujúcich  zbabrať a pokaziť.   Ak stratil rytmus,  tak to bola  katastrofa a loptičky  lietali  všade, len nie tam, kam mali.  Raketa ho neposlúchala,  uhly pri údere boli priveľké alebo primalé a nie a  nie  sa trafiť .   Tieto stavy  Danko v priebehu zápasu niekoľkokrát  premiešal a raz stúpal  vo výkone smerom hore a raz bol niekde v ...................... ( tu si prosím dosaďte čo len chcete, všetko je správne ) . Poučenie je vcelku jasné  a to je:  „konzistentný výkon je účinnejšia zbraň, ako lietať  kvalitou  hore a dole,  a aj vtedy, keď to hore je výrazne lepšie  ako ten priemer a to dole nie je zas o moc horšie.“ !

Páni ďakujeme!    ( veríme, že  už to pôjde..... )

D.      

 

 


 

Piatok

4.7.2014

Hološko, Ciesarik  - Štefina, Hanták   :   6:1,6:4

Rozbehnutá štvorhra odpísala ďalší zápas, v ktorom sa stretli doposiaľ neporazení mladí chlapci z YURY,    už skoro s  tenisovými „matadormi“ !   Aj keď  výsledok naznačuje ľahký priebeh, dovolím si pripomenúť, že  niekedy  to pravidlo o tom, že zdanie klame je úplne v súlade s objektívnou pravdou a životnou realitou, tak  a aj    v tomto prípade  môžeme smelo hovoriť o pravdivosti  tohto  poznania, pretože  všetci štyria  sa v zápase  na kurte natrápili až dosť a spoločne  odohrali  jednu vyrovnanú tenisovú partiu,   so šťastným koncom pre Maťa s Paľkom.   Bol  to jednoducho povedané boj o každú loptičku a o každý fiftín.  Peter a Peter skúšali rôzne varianty,  dokonca  P.Štefinovi  vychádzali aj  prvé podania, ale márna snaha, v rozhodujúcich okamihoch  sa šťastie a možno aj um priklonili na stranu súperov a tí zaznamenali v rade tretiu výhru, čo znamená, že   v tomto ligovom ročníku  ešte neokúsili  trpkú chuť  prehry.  Mne len zostáva pogratulovať  víťazom a v zátvorke im niečo odkázať. ( NU POGADI !!!, neviem, či to pochopia, pretože sú mladí , ale hádam!!!!!!!!!!!!)

D.   

 


 

 Chlapci, kam sa hrabeme! 

 

 

 {youtube}kZeAQRhb66U{/youtube}

 


 

WARNING, WARNING, WARNING, WARNING, WARNING, WARNING, WARNING, WARNING

                     LETNÝ TENISOVÝ TURNAJ  o ligový pohár RTL !!!!!!

 Priatelia z antukových dvorcov,  v minulom roku sme po prvýkrát  odohrali   singlový letný tenisový turnaj o ligový pohár s istým úspechom  a preto  je veľkou ambíciou nadviazať na tento nulto-prvý ročník a  pokúsiť sa o to i tento rok. Toho času je priestor na diskusiu a hľadanie odpovedí na viacero otázok.  Bol by som povďačný, ak by sa našla takzvaná „interakcia“  širokej tenisovej verejnosti ,   teda nejaká  odozva a taktiež sa  našli  odpovede aspoň na tie základné otázky spojené s turnajom, ktoré uvádzam  nižšie:

1. Organizovať turnaj  - je záujem alebo ani nie?

2.  Kedy? Je čas dovoleniek, nie každý môže, koniec júla ??????

3. Na otázku koľko  to bude stáť člena ligy  nie je nutné odpovedať, pretože táto vec je vyriešená, pokiaľ sú zaplatené poplatky z ligového štatútu.

4. Ako sa prihlásiť?

5. Aká bude štruktúra organizačná a časová? 

- V minulosti sme usporadúvali obdobné podujatia výlučne v sobotu,   a práve preto dávam do pozornosti možnosť odohrať turnaj aj cez týždeň. Dôvody sú na to prozaické,  sú prázdniny, budú celozávodné dovolenky a aj keby nie, väčšina našich ľudí robí na smeny a v tom prípade nejaká sobota vôbec nehrá žiadnu úlohu.  Budeme počúvať na akýkoľvek návrh a termín a pokiaľ sa nájde väčšinová zhoda sme pripravení  odštartovať  turnaj aj v bežné týždňové dni. 

   ( Podľa mojich skromných predpokladov do turnaja sa oplatí investovať čas a peniaze v prípade, ak sa prihlási aspoň desať spravodlivých, ak by počet mal byť menší, tak to nemá veľkého významu.) 

 

 

Páni ,  skúste iniciatívne sa prihlásiť k odpovediam na tieto otázky a ak prídeme do nejakého zdravého termínu k reálnemu záveru, tak sa do toho pustíme.  Ak „interakcia“ nebude žiadna, tak uvidíme, ako ďalej !!!!! 

 

D.


 Očami diváka No. 9

Sobota

5.7.2014

Dubianský, Lukáč  - Backo, Chachula  :      6:4,6:2

 

 

V sobotu 5.7.2014 o 10:00 bol na programe súboj štvorhry,  v ktorom Denis Dubianský a Jožko Lukáč  vyzvali už v lige zohratých hráčov a to menovite:  Stana Backu a Jara Chachulu.  Pre nich to už bola  štvrtá tohtoročná ligová štvorhra,  v ktorej ale musím smutne konštatovať, že  opäť zas raz ťahali za kratší koniec...
Denis vstupuje do zápasu ako prvý na servis,  no neúspešne 0:1, Stano ho opakuje 1:1, Jožkovi sa nedarí 1:2, za tohto stavu nám začína trochu popŕchať , čo padne všetkým celkom vhod, pretože sa  aspoň  nemusí kropiť dvorec pitnou vodou... Ja v úlohe diváka a zároveň hlavného rozhodcu dávam pokyn Jarovi a ten bez váhania podáva a  bez väčších problémov si podržal prvý svoj servis a zvyšuje na 1:3, Denis čistou hrou znižuje 2:3, Stanovi sa nedarí chytiť a stav je vyrovnaný 3:3, Jožko kvalitným servisom a Denis  dobrým útočným napadaním na sieti otáčajú stav vo svoj prospech 4:3, Jarovi sa skrátka dnes darí a svojim servisom zaslúžene vyrovnáva na 4:4, Denis dotiahol svoje podanie do úspešného konca 5:4, Stano stráca v poradí tretie svoje podanie a Denis s Jožkom vyhrávajú prvý set pomerom 6:4... Musím podotknúť, že po prvom sete konštatujem, že pre oko diváka to je pekný tenis s dlhšími výmenami,  kde Jaro na rozdiel od ostatných   nestratil žiadne svoje podanie. Po prvom sete som bol celkom zvedavý, čo chlapci predvedú v druhom sete.  Jožko spoločne s Denisom zvládajú začiatok druhého setu a získavajú aj prvú hru  stav 1:0, Jaro  však nepripúšťa žiadnu drámu, veď si zase  udržal servis 1:1, Denis s prehľadom navyšuje 2:1, Stano sa snaží, ale  márne,  Denis víťazným úderom z backhandu navyšuje na 3:1, Jožko nezaváhal 4:1, Jaro znovu premieňa svoje podanie a znižuje na rozdiel dvoch gemov 4:2, Denis si pekným svojim servisom poradil so súpermi  a spoločne s Jožkom sa dostavajú do pohody, veď vedú už 5:2,  Stano si svoj servis nepodržal na škodu svoju a aj svojho parťáka a tak Denis s Jožkom ukončujú zápas pomerom 6:4,6:2 ....

 

 

S pozdravom Jamie


 Očami diváka No.10

Sobota

5.7.2014

Uhlík Martin – Kebis  :  6:0,6:2

 

Po odohraní  štvorhry som svedkom hneď ďalšieho ligového zápasu  a teraz pre zmenu vo dvojhre,  kde  si zmerali  sily Martin Uhlík versus Mišo Kebis ! Martin otvára tento zápas víťazne 1:0, Mišo nezvláda svoje prvé podanie 2:0, Martin hrá v pohode a právom navyšuje skóre na 3:0, Hra  naberá na obrátkach a  Mišovi sa nedarí dostať do správneho prevádzkového tempa a prehráva už 4:0, o chvíľku  Martin vedie už 5:0! Mišovi to nepadá, ako by si želal a Citrón ma ďalšieho už verného zákazníka,  veď kanár je na svete 6:0!!! Druhý set otvára podaním   Martin a drží,   ako stará hrdza na oceli, v našom prípade  však si obdobne  drží svoje  podanie 1:0, S Mišom neviem čo sa dnes deje,  veď  znovu kazí 2:0 a prehráva po sebe ôsmu hru.  Martin prvýkrát v zápase stráca výhodu podania 2:1, ale  Mišo je dnes niekde  inde a opäť neberie gem, stav je  3:1, Mišo riskuje  a oplatilo sa,  berie Martinove druhé podanie 3:2, ale Mišovi vôbec nejde jeho podanie, veď dnes si žiadne neuhral a stav je 4:2,  Martin s prehľadom navyšuje na 5:2, Mišo bojuje zo všetkých síl a po najdlhšej výmene v tomto dueli prehráva zápas pomerom 6:0,6:2!!!   Tento jednoznačný zápas Martin hravo zvládol,  veď to čo dostal Pepan , tomu sa hovorí „kaša“  a naviac,  môžeme tento stav označiť za prekvapenie, pretože takýto priebeh  isto nikto nečakal!  Dostať  kanára a uhrať  dva gemy, ktoré navyše Martin stratil v zápase je kláda a pravdepodobne  sa Miškovi  dnes bude  asi ťažko zaspávať, ak si na to pomyslí... Martinovi gratulujem a Mišo, ty len pekne trénuj, veď máš isto na viac,  snažil si sa,  no azda nabudúce...!

 

S pozdravom Jamie


 

Sobota

5.7.2014

Vanko – Gerhardt  :   6:1,6:3

V skupine B1  sa asi začalo blýska na lepšie časy, pretože  Marek a Libor strávili  sobotňajšie dopoludnie  na tenisovom kurte  a odohrali svoj prvý ligový zápas,  čo je druhý zápas v skupine.  Neskromne musím podotknúť, že bolo aj na čase.  V okamihoch, ktoré mi boli venované z tohto zápasu musím či to chcem alebo nie sa vrátiť k minulému ročníku a venovať jednu - dve vety  Liborovi  a jeho  naučenému  strategickému postupu.  Libor hral vždy na veľké riziko a však s dovetkom, že skoro vždy na to doplácal a v tomto smere sa nič nezmenilo, žiadna nová správa a ani výrazná zmena.  V objektívnom konštatovaní bolo vidieť  istý posun v rutine, ale  tie zakorenené zlozvyky zostali a herný štýl tiež.  Za pár minút, ktoré som videl z tohto zápasu vlastnou chybou stratil možno desať  loptičiek a súperovi daroval pohodu, fiftíny a nakoniec aj víťazstvo.  Tým nechcem samo-sebou znižovať Marekov výkon, pretože sa snažil byť precízny a presný, ale tie darované body isto potešili a prinášali  pokoj a rozvahu. Veď ono sa ľahko hrá s prehľadom, keď človek vyhráva a je lepší.  A naopak,  keď je zle a skóre je nepríjemne nepriaznivé, tak aj tá pohoda sa rýchlo rozplýva a v čase si už  nervozita   urobí svoje.  Páni ďakujeme za zápas       !!!

D.

 

 


 

Nedeľa

6.7.2014

Uhlík, Uhlík – Cocher, Lencses  :  6:3,6:0

Autentická sms: „ Ľubo s Martinom ( brezničani )  viedli v prvom sete  3:2 a 40:0 pri Maťovom podaní, potom prišla z jeho strany dvojchyba , čo nás naštartovalo a už neuhrali ani gem“ 

 

Martin Uhlík

Čo dodať?   No, desať  po sebe vyhraných hier, klobúk dolu!

 

 D.


 

 

Nedeľa

6.7.2014

Vanko – Vojtek   6:1,6:1

 

V druhom nedeľnom zápase sa postavili proti sebe borci zo skupiny US – open a v rýchlom slede odohrali v rade už tretiu dvojhru!!!!!!!!!! Tento   zápas Mareka a Janka si dovolím charakterizovať  vyhlásením : „ osobne si  myslím , že ak poviem , že tento zápas skončil  s veľkým prekvapením, tak sa nebudem moc mýliť“.  A aké sú dôvody pre moje tvrdenie?  Marek je účastný na tenisovej lige prvý rok, z čoho by malo plynúť poznanie, že predsa – len mu chýbajú skúsenosti z „ ligových“ zápasov, pretože  ako dobre aspoň väčšina vie, je rozdiel hrať len tak, pinkať si pre zábavu a rozdiel je pinkať pre body. Aj keď tie body nie sú zas také absolútne rozhodujúce, ale rozdiel to isto je a niekedy až fatálny.  Janko Vojtek je „starý“ harcovník a kde – čo už v lige zažil  a preskákal.  Tu si dovolím  pripomenúť jeho  obrat  z 0:5  na 7:5  proti Ľubovi „C“  a práve pre tieto dôvody sa  dalo s úspechom predpokladať, že si s Marekom poradí.  Výsledok hovorí za všetko, .. neporadil si, ba čo viac,  dostal „ kašu“  aj so strieborným podnosom.   Na jeho obranu musím konštatovať, že tento rok pravdepodobne  troška viac rezignoval na tréning, v ktorom po minulé roky vynikal, ale to je už život  a jednotlivé priority v ňom. Marek nastúpil do kolotoča zápasov vo víťaznej fazóne  a zatiaľ to vyzerá na jednoznačný postup do play off, ale v tejto chvíli je to len hrubý odhad vychádzajúci z čisto poznania prostredia.  Jeho herný prejav je v preferovaní uhladeného štýlu, bez veľkých emócií a zbytočných invektív, čo je sympatické.   Je ťažké teraz vysloviť nejaké prognózy a predpovede,  pretože veľké skúšky ho ešte len čakajú,  ale jednu z nich v podobe Janka Vojteka zvládol a je potrebné to  oceniť.  V očakávaní budeme sledovať vývoj v tejto skupine, nakoľko stratená aktivita  jej členov     sa pomaly  prebúdza a musíme len veriť, že to ukončia v nejakom prijateľnom stave  a aj čase.  

Marekovi gratulujem k druhému víťazstvu,  prekvapenie, ale príjemné!

D.  

 

 


 

Pondelok

7.7.2014

Savara Adam  - Ivaniš Dano  :  7:6,6:4

 

Neosobná poznámka k nasledujúcemu článku. 

Všetky výstupy tu prezentované ( a prosím nie len v tomto konkrétnom článku ) sú v snahe  popísať  tenisové dianie na našich kurtoch  a to  z rôznych podaní, štýlov a pohľadov a sú   uverejňované  v dobrej viere formou  osobného hodnotiaceho úsudku podpísaného  dopisovateľa. Pri čítaní týchto článkov je nutné akceptovať všeobecne platnú skúsenosť, že v   živote sa stáva dosť často, že dvaja ľudia pozerajú na rovnakú vec a majú na ňu odlišný názor,  čo je z môjho pohľadu absolútne v poriadku,     ale čo je  pri tom dôležité je to,  že aj keď každý  vidí niečo iné,  dokážu spoločne hľadať objektívnu pravdu a taktiež  dokážu dospieť k   nejakému racionálnemu záveru a to  vo vzájomnom rešpekte a následnom porozumení.  Teší ma, že i v tomto prípade sa priamo zaangažovaní aktéri vôbec nevymedzovali jeden voči druhému, čo som si osobne overil a výsledok berú ako fakt, ktorý vyplynul z hry  a nepovažujú za dôležité sa k tomu žiadnym spôsobom vyjadrovať.  Názor nášho stáleho dopisovateľa je taktiež legitímny a akceptovaný.  A teraz by som už len rád vedieť, či ten "out, aut" bol, ale nie !

Take it easy,  my friends!   

D. 

 

Pondelok 7.7.2014 18:30 sa odohral v skupine B2 ďalší ligový zápas,  v ktorom Dano Ivaniš nastúpil proti Adamovi Savarovi!
Dano otvoril tento duel úspešne 1:0.  Za tohto stavu prichádzajú podporiť Adama jeho rodičia, ktorí ostávajú stáť za plotom  a pozerajú,  ako  ide  Adam podávať... Je vidieť, že ho to  povzbudilo a čistou hrou vyrovnáva a stav je 1:1, Dano premieňa i druhé svoje podanie,  2:1, Adam ho nasleduje,  2:2, Danovi skrátka dnes ide podanie,  3:2, Adam si prvýkrát v zápase neudržal servis a tak Dano vedie o dva gemy, teda 4:2. No ako naschvál, Dano mu vracia požičané 4:3, Adam skvelo zahral a víťazným forhendom vyrovnáva na 4:4, Dano s prehľadom zvyšuje na 5:4, Adam zariskoval a vyrovnáva na 5:5, Danovi sa nedarí a tak Adam   vedie 6:5 a stavia sa na podanie, ktoré žiaľ stráca...nasleduje teda skrátená hra! V  tiebreaku viedol Adam už 4:2, ale Dano sa nevzdáva a bojuje,  vedie už 7:6, Adam   stráca a stav by mal byť  8:6  a tak už pomaly smeruje on a aj súper k lavičke a   Dano sa  teší z prvého udolaného setu a v tomto momente spoza plota sa ozval Jaro s tým,  že Adam zahral dobrú loptičku...A to bol zlomový okamžik v tomto zápase! Chlapci teda idú pokračovať 
v tiebreaku,  v ktorom je vidieť Danova nervozita(nečudujem sa mu!), a stráca tento 1 set 7:6(10:8)! Z môjho pohľadu to vidím prvýkrát a azda i posledný,  veď hlavného rozhodcu nemali a svoje chyby si ako tak priznávali sami,  tak neviem prečo zrazu dať na  diváka, ktorý nebol ani na kurte... Nechápem to doteraz...Po tejto, ošemetnej situácii sa stavá na podanie Dano, ktorý je očividne rozladený a stráca svojimi vlastnými chybami začiatok druhého setu 0:1, Adam naopak hra uvoľnene a navyšuje stav o dva gemy 0:2, Dano riskuje a právom znižuje na 1:2, Adam stráca svoje tretie podanie v zápase stav je 2:2! Čo z toho,  keď Dano svoje vzápätí  stráca 2:3, Adam skvelými ťahmi na súpera zvyšuje na 2:4, Dano sa nevzdáva a svojimi riskantnými údermi znižuje na 3:4, Adam hrajúci v psychickej pohode navyšuje na 3:5! Dano sa snaží korigovať stav,  čo sa mu i podarilo 4:5...Adam sa ujal svojho podania a ukončuje tento zápas pomerom 4:6! Po tomto zápase si myslím, že niektoré zápasy potrebujú hlavného rozhodcu, asi by to fakt pomohlo a skončili by dohady.   Keby som bol rozhodcom – asi hlavným ,  tak v tomto zápase riešim minimálne osem sporných loptičiek... Aj napriek všetkému, obaja hrali dobrý tenis, pohľadný!  Danko  aj napriek prehre podal  slušný výkon  a Adamovi  gratulujem!

 

  Športu zdar!
               S pozdravom Jamie

 

Nazdar športovci a zvlášť priaznivci RTL, dovolím si zopár "faktických" poznámok  ku včerajšiemu zápasu: bol to skvelý duel z pohľadu oboch aktérov, počasie prialo, zápas mal náboj, chlapci boli bojovní, ani jedna loptička nebola pre nich stratená, čo bolo aj náležite viac krát odmenené na obe strany potleskom prítomných divákov.  Čo ma však jemne rozlaďuje je komentár od  "Jamieho", resp. jeho hodnovernosť, pretože nie všetko v ňom je objektívne ...  Za stavu 7:6 pre Danka podával Adam a prvé podanie bolo do autu, Danko zahral, Adam odvrátil do sita...vtedy padla moja otázka, či to nebol aut...odpoveď znela: "áno bol, ale Dano hral... "(aut potvrdili všetci prítomní)....prosím vás pekne a načo máme potom druhé podanie???....takže hra pokračovala, Adam odvrátil setball a dotiahol to na výhru v prvom sete a to bolo celé a myslím si, že všetko v duchu pravidiel.  Jamieho tvrdenie :  "zrazu dať na diváka, ktorý nebol ani na kurte"... tak,  to je asi fór, ešte som nevidel diváka na kurte, ale vždy mimo kurtu, a vážení, na to si vždy dávam pozor,  aby som stál tam kde mám byť , keď niekoho povzbudzujem...a nie na kurte,  meter a pol od "lajny" s cigaretou v ústach a s pobehovaním od jedného kamoša k druhému... Správne je nevyrušovať a doporučujem sa aj tak správať.  "Keby som bol rozhodcom – asi hlavným , tak v tomto zápase riešim minimálne osem sporných loptičiek..." tu už niet fakt   čo dodať...Danko i Adam hrali korektne, pri zahlásení  autu buď z jednej alebo z druhej strany, jeden druhého akceptovali bez reptania a akýchkoľvek poznámok,.....alebo som bol na nejakom inom zápase?......

 p.s. Nechcem nikoho kritizovať, to by som si NEDOVOLIL, komentáre sú na to, aby sa komentovalo či už tak alebo onak,(dnes som to skúsil po prvýkrát...) chcem len uviesť niektoré veci na pravú  mieru, čo jej zas  môj pohľad. Povzbudzujem nielen mojich synov v tenise ale i ostatných účastníkov RTL a pokiaľ mi to čas dovolí, budem vždy povzbudzovať (ale i kritizovať,  ak si to zaslúžia,), veď buďme radi, že mládež aj športuje...

s pozdravom jaroslav savara

 

Posledná poznámka !

Pre absolútnu korektnosť som oslovil aj Dana Ivaniša a žiadal od neho výstup k tomuto inak poctatno – malichernému intermezzu, pretože som to považoval za správne.  Danko,  jednoznačne koment  vylúčil a žiadal, aby sa žiadne články nikde neobjavili a nepublikovali, nakoľko si to neželá, pretože   sú aj o ňom a on nemá potrebu to vôbec riešiť.  Výsledok v plnej miere akceptuje a viac nemá k tomu čo dodať.   Síce som mu jeho želanie nesplnil, článok od Jamieho som zavesil , pretože máme istú dohodu,    ale rozhodne tým nechcem rozdúchať búrku v pohári vody  a vyvolávať napätie. To nie!  Chcem aby sa hralo, aby sa napredovalo a to nie len v hernej činnosti, ale aj v dianí okolo,  v istej športovej vyzretosti a v úcte ku každému a ku všetkým,  aj keď niekedy sa vyhovieť skutočne každému nedá ,   ale ak je ochota, vždy sa dá diskutovať a hľadať spôsob ako ďalej! Čo sme práve kultúrnym spôsobom absolvovali.

Ďakujem za príspevky a týmto je celá „kauza“  skončená!

 

D.  

 

 

 


 

Utorok

8.7.2014

Gerhardt – Vojtek  :  6:3,6:3

Libor v tomto zápase opäť potvrdil už viackrát  prezentovanú teóriu o samoničení sa , ktorá vychádza z premisy , že jeho hlavný súper je vlastne  on sám.  Tento postreh vychádza z jednoduchej matematiky  v počítaní  víťazných úderov a nevynútených chýb. Aj keď musím potvrdiť reálny fakt,  ktorý je voľným okom vidieť a to je zlepšená kvalita jeho forhandov a hlavne  podaní.  V minulých rokoch vynikal počtom  darovaných loptičiek súperovi, ale nevynikal počtom a kvalitou víťazných úderov.  V tejto sezóne sa v tejto hernej činnosti navidomoči zlepšil  a aj v tomto zápase sa predviedol niekoľkými      brilantnými  víťaznými vinermi.  Libor má na to, aby častoval častejšie súpera nechytateľnými  loptičkami, ale má to však jeden háčik, ktorý je ukrytý v rýchlosti  jeho pohybu a najmä jeho nôh.  Ak je dobre postavený, tak aj úder má super parametre, ale ak sa nestihne postaviť, tak potom má aj „aut“ úžasné parametre, ktorý sa  počíta nie v centimetroch, ale rovno v metroch.  A potom má ešte jednu teóriu, ktorú si budem musieť osvojiť, pretože na tom niečo bude a to je teória o tenisovej  nepriamej úmere :   „ Čim slabší pohyb, tým viac priamych bodov z podania“,  musím uznať, že to má logiku, len ako to aj naplniť  v praxi a úspešne  uplatniť.  Janko Vojtek  je tento rok mimo formy. Snahu mu uprieť nemožno, ale jeho hernému prejavu  niečo chýba.  Vo výrobe nevynútených chýb sa hravo vyrovnal svojmu súperovi, ale nevyrovnal sa mu vo víťazných úderoch a ani v servisoch, v čom bol dnes ten pes zakopaný!

Ďakujeme za zápas a je treba oceniť aj tú skutočnosť, že ani prehánky a ani dážď  neodradil  oboch od  rozbehnutej hry a so cťou dohrali  aj  poslednú Liborovu víťaznú loptičku.  

 

D.  

 


 

 

Streda

9.7.2014

Vicena – Ivaniš  :   2:6,6:3,6:3

 

S Danom Ivanišom som odohral super ligový zápas... prvý set prebiehal v réžii Dana, ktorému  všetko na čo siahol  vyšlo,  podával fantasticky  a aj v hre jeho  backhand aj forhand bol výborný, ja som sa nemohol dostať do zápasu, nič mi nevychádzalo a tak som  prvý set prehral  6:2. V  druhom  sete sa to pre mňa našťastie  prelomilo,  začal som menej kaziť, konečne som sa chytil aj na podaní a  už mi nerobili problémy ani  skrátene lopty, takže druhý a tretí set som vyhral 6:3

Ľubo Vicena  


 

Streda

9.7.2014

Pavlovič – Vanko  :  7:6,1:6,6:3

 

Do ligy vstúpil ďalší „starý harcovník“    s púchovským zázemí  a hneď v prvom zápase   zdolal doteraz vyhrávajšieho lídra skupiny US – open  Mareka Vanku.  Podľa výsledku to bola v prvom sete isto ťažká práca, pretože Dano ho získal až v skrátenej hre, čo je skoro vždy na „ prášky“,   ale  položil tým základný kameň k úspechu v celom zápase.  Čo je zaujímavé na tomto výsledku,  to je celkové skóre, ktoré hovorí o tom, že  víťaz získal menej gemov ako porazený a predsa bral body a Marek, čoby vyhrávajúci finálnu loptičku v 15- tich  hrách ,  nezískal  nič.  Stáva sa aj také, nie často, ale stáva!

Ďakujeme za zápas!

D.   

  


 

 

Piatok

11.7.2014

Vanko – Tarkovský :  7:6,6:4

Marek Vanko pravdepodobne účinkovanie v RTL  v poslednom čase   zobral skutočne vážne, nakoľko   sťaby  na bežiacom výrobnom  páse vo firme Yura corporation  odohral  v rýchlom slede už  svoj štvrtý súťažný zápas.   V celkovej bilancii  má  aj pomerne dobré skóre,  pretože  tri výhry a jedna prehra je slušný výkon na „novica“,  medzi plameňmi RTL –ky ošľahanými  borcami.   Dovolím si predpovedať,  že  stupienok zaručujúci mu play off je  pre neho takmer  istý.  Či by to v záverečnom účtovaní mohla byť aj prvá priečka po základnej časti, to je vec neistá, ako skoro všetko v tomto čase,  ale to je v tento moment  nepodstatné a asi  aj zbytočne riešené.   Ale čo je  zaujímavé a pre mňa záhada, to je fakt , že Marek  pritiahol na  kurt    Jara Tarkovského. Osobne  som  si bol skoro istý tým,   že Jarino si pri svojich „povinnostiach“ a aktivitách nenájde čas na žiadny ligový zápas a jeho účasť  bude len symbolická, ale musí uznať, že tvrdenie o tom, že aj majster tesár sa utne je asi pravdivé.  O zápase samotnom mi dobre informované zdroje prezradili niekoľko pikantných zaujímavostí. Napríklad:   Marek piluje backhand – jednoručný s palcom vpredu, čo je rovňanská špecialita a že vraj to už má aj adekvátne  účinky.  Jaro hrá stále obstojne, aj keď  je tento rok bez adekvátneho  tréningu, ktorý  v minulých rokoch nezanedbával,   teda má snahu držať loptičku v hre  a ísť na  istotu.  Ale zas nám život v poučkách  hovorí, že nie každá istota znamená aj  víťazstvo, niekedy je to aj pekný prúser, ale v tomto prípade to nie je tragédia, je to len jedna, v tabuľke zaznamenaná nepodarená nula, čo je skoro nič.    Čo bolo  však v ich hre spoločné a čo ich oboch spája ,  bola  ich  taktická hra  v snahe   eliminovať  súperove prednosti a to  tým, že obaja v roveň  posielali  loptičky    do  podivuhodných  trajektórií, ktoré zavše pripomínali  Mount  Everest alebo hru , kto vyššie kopne,  bude kapitán.    V reálnej rovine vieme, že práve takéto „ svine“ lietajú tak mrzko,  že často krát  človek na druhej strane  nevydrží  a od loptičky intenzívne udrie a vzápätí sa súper  teší z ľahko  získaného fiftínu a  po pár takýchto  everesťákoch  za sebou sa teší  spoľahlivo  aj celého  zápasu.

Ďakujeme páni!

 

D.           


 

Štvrtok

10.7.2014

Hanták, Štefina  - Dubianksý, Lukáč :   4:6,6:3,6:4

 

 

Štvrtok 10.7.2014 sa odohrala ďalšia ligová štvorhra v skupine ..A2" , v ktorej si to medzi sebou rozdali Denis Dubianský, Jozef Lukáč versus Peter Hanták (Hanty), Peter Štefina (Citrón)! Po povinnej ..oťukávačke" sa stavia Denis na podanie, ktoré však nezvláda a  Citrón víťazným  ,,prasiatkom" berie prvý  gem 0:1, Citrón spoločne s Hantym sa snažia a už vedú  40:0,  no čo z toho, keď túto hru nezvládajú, dalo by sa povedať, že až moc chceli, až to celé spackali 1:1, Jožko podáva, no žiaľ sa mu nedarí 1:2, Hanty opakuje predchodcov v podaní 2:2! V tomto prvom sete sa hrá ,,pohľadný"  tenis, ktorý   žiaľ nevysielajú v televízii... To je škoda,  no nečudujem sa,  veď získať oficiálne vysielacie  práva  majú a budú mať  televízne stanice zložité, lebo v RTL máme iné parametre, na ktoré môžeme byť právom hrdý! Ťažko sa hľadajú, ale sú tu , jedným z nich je Pán Dubový, ktorý  sa stará o kurty ako vie a sú v skvelej kondícii,   i keď nejaké výhrady vždy budú! Napríklad mohli by sa opraviť čiary, či  lavičky, v lepšom prípade obstarať nové stoličky, by bolo vhod... No späť k zápasu! Denis spoločne s Jožkom konečne prelomil smolu a získavajú servis 3:2, Citrón s  Hantym sa nevzdávajú a korigujú stav na 3:3, Jozef stráca v zapätí i svoje druhé podanie 3:4, Hanty svojimi dvojchybami mu vracia požičané a stav je vyrovnaný 4:4, Denis svojim skvelým servisom sa snaží hrať rýchlo... No zase som nielen  divákom ,ale aj svedkom sporného momentu, veď nami (mnou, Citronóm, Hantym i ostatnými divákmi) bol videný aut a nechápem a čudujem sa  nad ,,Jozefovým verdiktom a jeho  jastrabým  okom,, veď Denis zahrá do ,,autu" a Jozef vraví  ,,Váš" (viacerých) názor mňa nezaujíma a je presvedčený o ich dobrej loptičke! Denis vzhľadom k tomu, že to nemohol dobre vidieť a v rámci fairplay navrhuje dve nove loptičky, ktoré žiaľ neprichádzajú,  veď Hanty s Citrónom sa pakujú na druhú stranu, lebo  Jozefa sa nedá  presvedčiť ! Citrón je zjavne  rozladený,  nezvláda servis a tak prvý set má  víťazov Denisa a Jožka v pomere 6:4! Druhý set:  Jozef po dlhšej výmene si udržal servis a začiatkom druhého setu stanovuje na 1:0, Peťo v zapätí vyrovnáva 1:1, Denis stráca svoje podanie 1:2, Hanty nielen skvelým podaním a čistou hrou právom upravuje  na 1:3! Jozef sa nebojí a znižuje na 2:3! Hanty spoločne s Citrónom sa zohrali a vedú už 2:4! Denis tiež si nič nepripúšťa a spoločne s parťákom  hravo znižujú na 3:4! Hantymu dnes to ide a víťazným ,,lobom, zvyšuje náskok na 3:5, Jozef  sa snaží niečo robiť s týmto nepriaznivým stavom,  no súperi majú ..setball", ktorý i zaslúžene premieňajú... Druhý set nám teda končí pomerom 3:6 pre Hantyho a Citróna!  Na víťazov si teda počkáme až do tretieho rozhodujúceho setu! Citrón je na podaní úspešný 0:1, Denis ho opakuje 1:1, Hanty skvelými údermi navyšuje na 1:2, Jozef po cca piatich minútach,  v ktorých  boli dlhšie výmeny so šťastím vyrovnáva 2:2! Citrón  čistou hrou a hlavne ďalším  ..prasiatkom" zaslúžene stanovuje stav 2:3! Denis zabojoval a skvelým servisom vyrovnáva na 3:3! Hanty smolným podaním stráca 4:3! Jozef ako naschvál ho v zapätí opakuje a stav je vyrovnaný 4:4! Citrón sa stavia na podanie, ktoré spoločne s Hantym zvláda 4:5! Denis sa snaží, no hold mu to nevychádza a tento zápas,  respektíve tretí set končí pomerom 4:6!
Vážení  čitatelia aj  mojich článkov,  chcem podotknúť, že tento zápas bol fakt pre oko diváka pekný, no žiaľ mal i zlé stránky : Jožko asi pod vplyvom nepriaznivých okolností si dovolí počas zápasu minimálne šesť – sedem krát povedať, že takýto ..bedminton"  ma nebaví , čo sa mi videlo nefér , veď každý  hrá to svoje a keď je to v rámci pravidiel, tak to je to v naprostom poriadku. Ak sa niekomu takáto hra nevidí a „vie“ , tak nech    zahrá víťazný  úder a je po prehadzovaní a aj po paráde.  ...No žiaľ to nebolo všetko, v treťom sete ..počas hrania Citrón vyťahuje žolíka z rukáva a rieši opäť spornú loptičku z prvého setu...nato od Denisa počuje komentár, citujem :Citrón,  veď kde  chodíš, len všade plačeš! No žiaľ i takéto veci sa diali na kurte a jediný hráč  - Hanty si zachoval čistú hlavu a povedal rozumnú vetu : „ po zápase si to vyriešime , nie počas“! No zase sa budem musieť opakovať, že treba angažovať v najbližšej dobe hlavného rozhodcu, ktorého budú všetci rešpektovať, inak tie spory asi neprestanú a nie je to ani správne a ani príjemné! 
SPORTU ZDAR

S pozdravom Jamie          


 

Piatok, Nedeľa

11.-13.7.2014

Savara, Savara – Franko, Dubový  :  7:6,6:4

Savara, Savara – Vanko, Gardoň  :  6:1, 6:0

 

V Piatok sa hrala špicová štvorhra, ktorá  spĺňala kritéria  potrebné pre označenie udalosti ako  „ skvelý športový zážitok“ a to aj pre aktérov samotných , tak aj pre divákov okolo stojacich.   V priebehu zápasu nebolo „postrádané“  nič, čoby nedramatizovalo každú jednu loptičku a to  v každej jednej výmene.  Z tohto pohľadu to bol boj o každý fiftín, pretože doslova  jedno zbytočné zaváhanie mohlo znamenať koniec výhľadu na dobrý výsledok. Všetci štyria predviedli nadpriemerný výkon v porovnaní ich stávajúcich možností . O kvalitách Jakubových asi ani netreba moc písať, to je vec všeobecno – verejne známa,  čo  ale bolo pre niekoho príjemným a pre niekoho možno nepríjemný prekvapením  bola skutočnosť týkajúca sa  Jarinovej  hry.  Je tradované, že v tejto „rodinnej dvojici“ ťahá kvalitu mladší, čo je pochopiteľné, ale postupne ma preciťuje poznanie, že starší,  teda menovite Jarino kráča po ceste zvyšovania  úrovne svojej hernej fazóny.   K tomu poznaniu ma priviedol  fakt, že Jaro vydržal vo výmenách  s Petrom Dubovým a aj s Janom Frankom. Síce žiadne veľké víťazné loptičky to neboli,  ale vo štvorhre to nie je vždy len o sile a razancii, niekedy skôr  zaváži udržanie loptičky vo výmene a poctivé odvracanie a efekt sa už sám dostaví .   Dovolím si predpovedať, že aj v tomto roku budú páni siahať vysoko  a na milión percent môžu pomýšľať na semifinále, ak nie na finále.  Peter a Jano bojovali v ich stabilnej forme,  ale v zlomových okamihoch nepremenili niekedy  jasné  fiftíny a tieto chyby neboli tolerované a ani odpustené.

V nedeľu  si Savarovci poľahky poradili s Marekom Vankom a Marošom Gardoňom a nadelili im zjavnú nerovnováhu  gemov, to asi preto, aby sa chlapi ešte lepšie aklimatizovali v našej  deblovej spoločnosti.

 Zhodnotenie zápasu od  JS :   bolo to moc rýchle, chlapci toho mali asi po včerajšom zápase dosť .... ako my po tom piatkovom , pôsobili až moc odovzdane a moc sme sa nenarobili.

Ďakujeme páni !

D.  

 


 

        piatok 11.7.14

 

Štefina vs. Teplan  6:1 ; 6:4

 

Peter nekazil a na rozdiel odo mňa mal istotu úderov takže jasne vyhral...

Snažil som sa hrať svoj klasický celodvorcový agresívny tenis...ale zatiaľ to nemám tento rok v ruke..a v hlave tiež toho moc nie je ......potom sa ťažko niečo vymýšľa a hrá..

..gratulujem mu a dúfam, že mi dá dve 50kg vrecká prosa za víťazstvo ako sľúbil ;]

 

sobota 12.7.14

 

Dajco-Vojtek Honzo  vs. Vanko - Gardoň   6:2 ; 6:1

 

bolo ťažké nastúpiť na tento zápas,  keďže Janko dostal tri dni predtým od Mareka V. kašu a ja som dostal deň predtým tiež po rypáku...

...no verili sme si, hecli sa a sústredili na každú loptičku..

celkom to šlapalo a vyšlo nám to ..aj vďaka našim verným skalným fanúšičkám alias životným partnerkám,            ( Irenka a Rebeka)...

..žiaľ/našťastie partnerky našich súperov prišli až po zápase takže sme boli vo výhode.. ;)!ďakujeme súperom za tenis..a na prvý rok spolu podávajú pekné výkony!!..hodne zdaru do budúcna...

po zápase sme sa s Jankom šli spláchnuť pivom a zhodli sme sa...že asi budeme deblisti!!..alebo debilisti? keďže nám to v dvojhre nepadá.. :)

 

 

nedeľa 13.7.14

 

Marek Uhlík vs. Dajco 6:2 ; 6:2

 

počasie bolo luxusné..no tenis už bol o niečom inom :)..zábavný!

všetko sa to zlomilo za stavu 0:2 v môj prospech v prvom sete...išiel som ako pila,  no potom sa to stalo!!!..Marek mi povedal, že ide zajtra na dovolenku a žena mu nadávala, že sa nebalí a fláka sa po tenise...to ma úplne dostalo a ja ako človek charakterný, súcitný som Marekovi nechcel pokaziť rodinné vzťahy a ani nasledujúcu dovolenku!!..sorry   Marek,  ale musel som to povedať a uviesť veci na pravú mieru ;)

nehovoriac o tom, že som v tom geme aj utrhol výplet..takže troška zato môže aj Dubák...tie jeho výplety nič nevydržia a to mi ho vyplietol v Júni...ale minulého roku!.. hlavne, že mi stále pripomínal aký je ešte dobrý a to netreba preplietať :D !..poznáte..každopádne ho mám rád!...

 

toš toľko k nášmu skromnému zápasu..robil som čo som mohol..no lomcovali so mnou emócie a vnútorný rozbroj pocitov či Marekovi pokaziť alebo prikrášliť dovolenku ;)...

Gratulujem Marekovi..uži si dovolenkuj!!..dúfam, že mi aspoň donesieš nejakú mušľu!

PS: Díky,  Jakub za požičanie palacinkárne!

 

 

pekný zvyšok víkendu želám.

 

s pozdravom

 

Dajco

 


 

Oceňujem priateľskú atmosféru, v ktorej som po mojom slabom výkone doslova utrpel víťazstvo. Dajco utrhol výplet, čo tiež ovplyvnilo zápas

Marek

 


 Piatok

11.7.2014

Štefina – Teplan  : 6:1,6:4

„ Dvaja gentlemani "
Piatok 11.7.2014 sa odohrala v skupine A1 dvojhra mužov,  v ktorej  Peter Štefina nastupuje už na svoj štvrtý zápas a to proti Daliborovi Teplanovi,  ktorého čakala tohtoročná premiéra vo dvojhre... V čase,  keď v Trenčíne vypukla Gáboríkova akcia zvaná  Stanleycupu, či niekde inde a v niečo inom akcia iná a to  tour de France,  kde náš Peter Sagan  došpurtoval  na výbornom druhom mieste, tak tu na  kurte je všetko pripravené  a duel môže začať... Na podanie sa stavia Peter, ktorý finálnym víťazným ,,prasiatkom" ukončuje tento prvý  gem 1:0, Dalibor svoj servis nezvláda 2:0, Peter bez výraznejších problémov druhý svoj  servis  udržal 3:0! Dalibor sa snaží chytiť v zápase,  čo sa mu i podarilo a zaslúžene znižuje 3:1!  Peter čistou hrou navyšuje 4:1! Peter v psychickej pohode berie už druhýkrát v zápase Daliborove podanie, čím vedie už 5:1!  Svoje podanie si udržal i vďaka dôraznému backhendu presne na základnú čiaru. Na konci prvého setu letí jeho víťazná  loptička k základnej čiare  a tak Peter zdoláva Dalibora  pomerom 6:1!  Po krátkej pauze sa na začiatku druhého setu stavia Dalibor na podanie , v ktorom je aj úspešný         0:1! Peťo prvýkrát si neudržal servis, veď Dalibor ho donútil k chybám 0:2! No čo z toho,  keď svoje podanie nezvláda ako by si sám predstavoval 1:2, Peťo stráca druhýkrát servis v rade a Dalibor mu odskakuje o dva gemy 1:3! Tak to bola paráda! Peťovi sa podarilo zahrať na základnú čiaru víťaznú loptičku a je späť v zápase,  znižuje na 2:3! Konečne vidím prvé  eso v zápase, ktoré zahral Peter, no dlhými výmenami  žiaľ nezvláda svoj servis 2:4! Dalibor sa hecuje,  žiaľ  ako naschvál opakuje Petra a prehráva  3:4!  Peter sa nevzdáva a vyrovnáva na 4:4! Na Daliborovi pozorujem ,,nervozitu",  veď  takúto premiéru na antuke v dvojhre si isto sám nepredstavoval! A nepomohli ani verní fanúškovia , ktorí isto trpeli s ním .  Nedokáže sa koncentrovať a tento gem stráca 5:4! Peter v tomto férovom zápase si nepripúšťa už žiadnu drámu a víťazným úderom priamo na čiaru ukončuje tento duel výsledkom 6:4! Musím podotknúť, že dnes hráči  neriešili ani jednu spornú loptičku!  Z môjho pohľadu páni sánka dole  pred VAMI a takto by mal vyzerať každý zápas, veď tenis je gentlemanský šport a nestojí za to sa hádať a nervózne po sebe pokrikovať.   
Športu zdar

 

 s pozdravom Jamie


 

Nedeľa

13.7.2014

Šudík – Kebis  : 4:6,6:2,10:7

 

 ,,Dušanova nedeľa"
 
Nedeľa 13.7.2014,  v skupine A2 sa odohral šláger v mužskej dvojhre, veď Dušan Šudík nastúpil proti Miškovi Kebisovi!
Po krátkej rozcvičke Dušan vstupuje do zápasu zle a nezvláda svoje prvé  podanie 0:1, Mišo ho opakuje 1:1, Mišo opäť berie Dušanove podanie 1:2, Dušan využíva slabšie momenty súpera 2:2! Za tohto stavu má Dušan zdravotne problémy s ramenom a ak by tam bol lekár možno by aj dal  pokyn na  skreč a koniec  zápasu! No ale nebol  a jeho túžba po dvoch bodoch ho premohla a stavia sa opäť na podanie, v ktorom je zas neúspešný 2:3! Mišo si predsa len ďalší  svoj servis udržal a tak po šiestich gemoch je prvý,  čo sa mu to podarilo 2:4! Dušanovi sa nedarí a kazí i svoje štvrté podanie v rade 2:5! Mišo dáva ešte Dušanovi nádej, veď čistou prehranou hrou ho hecuje k lepším výkonom 3:5! Dušanovi sa konečne darí i keď prehrával už 0:40,  tak sa schopil a zaslúžene získava  däviatu hru 4:5! V nasledujúcich okamihoch si  Mišo  súpera rozbehal a v tom správnom momente z forhendu zahral víťaznú loptičku, a touto čistou  hrou ukončuje prvý set  4:6! Po krátkej pauze sa Dušan ujíma vedenia 1:0! Tu prišla neobvyklá zaujímavosť, A JE VIDIET, ŽE RTL JE INÝ LEVEL , VEĎ SOM SVEDKOM VÝMENY LOPTIČIEK ZA NOVÉ! V tomto okamihu prichádza  Aďka Šudíková  podporiť svojho muža, ktorého to očividne nahecovalo k lepším výkonom... Hneď  pred manželkou predvádza skvelé výkony a zaslúžene berie Mišové podanie 2:0! Dušan sa dostáva do tempa 3:0! Mišovi sa vôbec nedarí chytiť v tomto druhom sete a opäť kazí .....  čo sa dá robiť...4:0! Nebude kanár? Dušan až moc kombinoval a stráca si svoj servis 4:1! Mišo stráca nervy, veď svojimi dlhými loptičkami, ktoré končia v autoch prehráva už 5:1! Dušan stráca a čistou prehranou hrou upravuje stav na  5:2! Mišovi ale stále  nič nevychádza a tento druhý set končí výsledkom 6:2! Kto by to bol povedal po prvom sete,  v ktorom sa Dušan ťažko hľadal a Miško bojoval ako lev! V druhom sete sa strany vymenili a Dušan ,či už s ,,podporou Aďky" alebo aj nie   predviedol silu a hlavne  behavosť,   ktorú v jeho veku my poniektorí  mladší  môžeme len závidieť...Späť  k zápasu, veď nasleduje tretí set,  respektíve Supertiebreak, ktorý otvára prvým podaním  Dušan, no  neúspešne 0:1, Mišo ho nasleduje 1:1! Dušan skvelým podaním donútil Miša zahrať do siete 2:1! Dušanovi sa darí a odskakuje súperovi o dva body ,  čiže stav je  3:1! Mišo bojuje ako sa patrí a svojimi
 dvoma podaniami zaslúžene zrovnáva na 3:3!
Po výmene strán sa zrazu dostáva Mišo do vedenia 3:4! Dušan zrovnáva 4:4! Mišovi sa darí a ide do vedenia 4:5! Mišo dáva do siete a  stav na neexistujúcej tabuli je vyrovnaný 5:5! Mišo presnou loptičkou na čiaru zase vedie 5:6! Dušan sa nevzdáva a perfektným podaním zrovnáva na 6:6! Nasleduje výmena strán, ktorá vyhovuje viac Dušanovi,  veď vedie 7:6! Tak toto bola krásna dlhá výmena so šťastím pre Dušana 8:6! Jaj to je škoda,  Mišo dáva do autu 9:6! Dušan kazí 9:7! Je dobojované,  Dušan ukončuje tento duel výsledkom 10:7! Tento pekný,  bojovný zápas v horúcom počasí si prišli spoločne so mnou pozrieť  aj Ľubo Vicena s dcérkou, Majka Durčíková, Peter Štefina , či už spomínaná Adka! Víťazovi gratulujem za  skvelo predvedený výkon a Mišo, ty  hlavu hore,  veď si hral  ako minule Citrón „skoro dobre“ ! No azda nabudúce budeš mať viacej šťastia...
Športu Zdar

 

 s pozdravom Jamie


 

 

Pondelok

 

14.7.2014

 

Pavlovič – Tarkovský :  6:3,6:4

 

Povedal som si niekedy v máji, že „neuverím pokiaľ neuvidím“ a vidím, že veriť treba. Neveril som ani v náznakoch, že v skupine  US – open, teda  B1  sa odohrá viac,  ako päť zápasov a vidím, že to bola chyba.  Obaja  „naši“   borci nastúpili na svoj druhý zápas a pokračovali vo svojich naštartovaných zápasových šnúrach.   Dano zaznamenal druhé víťazstvo  a Jaro zaknihoval druhú prehru.  Nezostáva mi nič iné,  len pretipovať môj tip na víťaza tejto skupiny a  celkom vážne s ním počítať ďalej.  Neviem, niečo mi ale nahovára, že   Jaro Tarkovský to nebude, aj keď všetkým dňom ešte nie je koniec.

 

Ďakujeme za zápas!

 

 

D.


 

 

Pondelok

14.7.2014

Ďurčík Maťo – Vančo  : 6:0,6:0

  

"Jamieho  najrýchlejší článok z najrýchlejšieho ligového zápasu"! 


Pondelok 14.7.2014 sa v skupine A2 odohrala ďalšia  ligová dvojhra,  kde proti sebe nastúpili Maťo Ďurčík versus Rišo Vančo!     Obaja súperi nastupovali rovnako do  štvrtého zápasu v tohtoročnej  dvojhre!
No a potom to už začalo a veruže to  bola teda iná káva! „ Kaša ako sa patrí“  od prvého po posledný úder!  Veď rozpisovať tento ani nie-40 minútový duel z môjho pohľadu vidím ako zbytočné, veď všetkých dvanásť hier vyhral Maťo, ktorý prišiel  namotivovaný a odhodlaný vyhrať   tento zápas!  Počas duelu sme sa vzájomne s Majkou (Maťovou sestrou) na seba zopár krát pousmiali,  veď nás k tomu nútil Maťo, ktorý si s Rišom robil na kurte  čo sa mu zachcelo! Hral profesionálne a bral tento akože  ,,tréningový" zápas od začiatku vážne a bral ho vážne  až do konca a vôbec nebral ohľad na Riša a jeho snahu.  Právom dal Rišovi ,,doublekanára" !!!  Citrónovi sa rozbieha pekne biznis,  veď Rišo si príde v najbližšej dobe po dve klietky, o ktorých sa mu bude rozhodne dnes snívať! Ešte Vám milí čitatelia prezradím, že po vzájomnej gratulácii  pri  páske išiel ihneď Rišo k vode  a asi  ,,oprávnene"  po takomto priebehu si chladil hlavu! Maťovi každopádne gratulujem k dneskajšiemu skvelému  výkonu a porazenému odporúčam si dať na večeru ,,krupičnú kašu"....
Športu zdar!

ešteže má ten Riško v čom si tú kašu aj uvariť a aj naservírovať  " Dobrú chuť" """"""""

 

 s pozdravom Jamie

 


 

 

Streda

16.7.2014

Uhlík Martin – Vančo  R.   6:1,7:5

 

 

Prinavrátená tenisová česť !!!!!!!!!!! alias  " Rišo bojovník " !!!!!!! 
 V Stredu 16.7.2014 sa odohrala v skupine A2 ďalšia ligová dvojhra,  v ktorej  proti sebe nastúpili: Martin Uhlík versus Rišo Vančo!
Predzápasová bilancia:
Obaja súperi nastupovali rovnako do piateho zápasu v tohtoročnej dvojhre a čo sa týka  psychickej pohody,  isto mal   navrch Martin, ktorý mal už dve výhry a žiaľ i dve prehry.  Rišo, ten  je ale v tejto bilancii na tom isto omnoho horšie, veď  všetky štyri duely prehral a asi aj tá psychika nie je nič moc. 
K zápasu samotnému:

Rišo začína servovať,  no úvod duelu nezvláda a svojimi dvojchybami prehráva 1:0! Martin skvelým svojim podaním hravo upravuje  na  2:0! Rišovi sa nedarí premeniť ani druhé svoje podanie 3:0! Rišo konečne zabojoval a berie Martinov servis 3:1! Rišo sa snažil, ale azda  až moc 4:1!  Martin svojou čistou hrou zvyšuje stav 5:1! V tejto siedmej hre sa opäť viac darí Martinovi, ktorý ukončuje prvý set výsledkom 6:1! Po takomto priebehu prvého setu  si vravím, že sa tu dlho neohrejem, veď skúsenosti s Rišom už mám.   Zatiaľ sa hralo rýchlo i keď nejaké tie ,,deuce" boli ,  no Martin mal zatiaľ  jednoznačne navrch...
Nasleduje druhý set! Martin začína servovať,  no vôbec nič mu na podiv  nevychádza, čo je veľkým prekvapením  a čistou a podotýkam   prehranou hrou nezvláda tento gem a prvý krát  prehráva v zápase 0:1! Rišovi sa darí,  zvyšuje na 0:2! Rišo využíva chyby súpera, ktorému odskakuje už o tri gemy 0:3! No Martin v zapätí si berie požičané, veď Rišo všetko prehadzuje  ďaleko do ,,autu" 1:3! Rišo sa hecuje a núti  Martina k chybám 1:4! Rišo až moc kombinoval a svoj servis zas nezvláda ako by chcel 2:4! Martin čistou hrou znižuje na 3:4! Rišo to vôbec v tejto chvíli  nezvláda 4:4! No Martin zase stráca výhodu podania a Rišo je opäť na koni,  veď vedie 4:5! Martin nechce hrať tretí set,    zrovnáva stav na 5:5! Tak tomuto vravím dráma ako sa patri! Zatiaľ najdlhšia hra v zápase,  kde prebehli dlhé výmeny  a Martin však potiahol  za víťazný koniec 6:5! Rišo nechce ,,tiebreak" a tak svojimi dvojchybami nezvláda svoj servis a prehráva i tento druhý set pomerom 7:5!
Tento zápas mal dva odlišné sety... v prvom sa Rišo hľadal a Martin si hral čo potreboval a zaslúžene ho vyhral 6:1! V druhom sete sa strany vymenili,   Rišo mal Martina skoro už na lopate,  veď viedol 4:1, či 5:4 no žiaľ sa mu nepodarilo potom už nič víťazného a prehral čo sa len  dalo... Rišovi skratka prvé sety nevychádzajú a až v druhom sete sa chytá. V predchádzajúcom  zápase, ktorý 
odobral s Maťom Ďurčíkom sa mu darilo uhrať tri zhody,  no vieme,  ako to dopadlo... Martinovi gratulujem k víťazstvu a zároveň k bodom no a Rišo -  hlavu hore,  veď pomaly, ale isto sa do toho dostávaš a zlepšuješ sa,  ako i náš Peter Sagan, ktorý dne „finišoval“ na peknom „deviatom“ mieste...
Športu zdar

 s podravom Jamie

 

 


 

Štvrtok

 

17.7.2014

 

Ďurčík, Ďurčík  - Cocher,Lencses  :  6:0, 6:2

 

 

 Zohratí  bratia Ďurčíkovci nedávajú súperom  šancu“ 

 

Štvrtok 17.7.2014 sa odohrala ďalšia ligová štvorhra v skupine A2, v ktorej si to medzi sebou rozdali Milan Ďurčík, Maťo Ďurčík versus Ľubo Cocher, Martin Lencses!

 

Predzápasová bilancia: bratov Ďurčíkových čaká v poradí už šiesta  tohoročná štvorhra, v ktorej podľa môjho názoru budú na koni, veď dva zápasy zvládli a   tri prehrali! Ich súperov čaká tiež šiesta štvorhra, v ktorej  konečne môžu zabojovať o prvé body, pretože v predchádzajúcich zápasoch všetko prehrali, takže bilancia hovorí jasnou a zrozumiteľnou rečou. 
A však späť k zápasu,   po oťukávačke sa stavia na podanie Martin, ktorý to nezvláda 1:0! a   spoločne s Ľubom nezvládajú ani ďalších päť a  zaslúžene bratia Ďurčíkovci  získavajú prvý set  pomerom 6:0 !!!!   a   oprávnene  kričia  ,,volajte Citrónovi" , veď kanár je na svete!  Bolo to rýchle a jednoznačné.  Druhý set otvára Ľubo, ktorý spoločne s Martinom zvláda prvú hru  a chlapci zrazu vedú 0:1! Milan sa nevzdáva a svojim dobrým podaním zaslúžene vyrovnáva stav na 1:1! Martin zas  nezvláda podanie 2:1! Maťo  spoločne s Milanom bojujú a  čistou hrou odskakujú súperom už o dva gemy na 3:1! Ľubo výnimočne v tejto hre zahral na pílu  a nepripúšťa si nič iné,  ako skorigovať nepriaznivý stav  3:2! Som svedkom dlhej výmeny,  v ktorej  sa viacej darilo bratom „Ď“ 4:2! Martinovi sa dnes vôbec nedarí a stráca aj svoj ďalší  servis 5:2! Maťo ide podávať! V tomto geme pozorujem Maťove dve esá a celkovo za zápas ich dal tri!!! Zaslúžene ukončuje túto štvorhru pomerom 6:2 v druhom sete...
Osobne som ani nečakal, že sa odohrá tento zápas,  veď nám tu poobede pekne spŕchlo a každý športový priaznivec čakal na tour de france, že konečne Peter Sagan zaknihuje víťazstvo, ktoré  žiaľ mu  opäť nevyšlo a skončil na výbornom druhom mieste!! Spoločne so mnou si túto štvorhru nenechali ujsť: Peter Hantak, Milan Kecik, Rišo Vančo, Dano Ivaniš i dve pekne mladé dámy a to menovite Majka Ďurčíkova a Paulina Danižiková... Víťazom každopádne gratulujem k skvelému výkonu a porazeným odporúčam isť na pivko...
Športu zdar!

 

 s pozdravom Jamie 

 


 

 

 

Piatok

18.7.2014

Lencses – Ivaniš  :    6:2,7:5

 

 „Horná a Dolná,  alias boj o križovatku "

 

Piatok 18.7.2014 sa odohrala ďalšia ligová dvojhra v skupine B2, kde proti sebe narazili Dano Ivaniš versus Martin Lencses!
Predzápasová bilancia hráčov:
Dano nastupuje už na svoj piaty duel, zatiaľ má jednu výhru, ale i tri prehry! Naopak jeho dnešný súper má o zápas  k dobru, jednu výhru a dve prehry! Očakávam vyrovnaný duel,  veď chlapci sú pomaly ,,rovesníci"
Späť k zápasu!
Dano zvláda úspešne vstup do zápasu 1:0! Martin čistou hrou zaslúžene zrovnáva stav 1:1! Dano nezvláda svoje druhé podanie 1:2! Martin po dlhej výmene odskakuje súperovi o dva gamy 1:3! Dano sa hľadá,  veď zase to až moc prehadzoval a loptičky končia v autoch,1:4! K šiestej hre sa Martin postavil a svojim dobrým servisom  nedáva žiadnu šancu Danovi a vedie už 1:5! Danovi sa konečne zadarilo a koriguje stav 2:5! Martin opäť čistou hrou ukončuje tento prvý set výsledkom 2:6 vo svoj prospech... Po krátkej pauze Dano nezvláda servis 0:1, Martinovi sa darí 0:2! Dano sa chytá v druhom sete a oprávnene znižuje svojim podaním 1:2! Martinovi vychádza dnes skoro všetko 1:3! Dano po dlhej výmene znižuje 2:3! Martin je dnes od súpera niekde inde a s prehľadom mu odskakuje o dva gamy 2:4! Dano si drámu nepripúšťa a darí sa mu korigovať stav na 3:4! Čo to vidím? Martin až moc chcel a nezvláda svoje prvé podanie v zápase 4:4! Dano čistou hrou vedie 5:4!Martin oprávnene vyrovnáva 5:5! Dano sa vidí už asi na kofole, veď čistou prehranou hrou opäť kazí servis 5:6! Martin prekvapil nielen sám seba, veď zahral eso, ktoré mu pomáha v psychike a svoju hru zvláda na jedničku, veď ukončuje tento duel pomerom 5:7! Tento zápas prilákal okrem mňa i Dušana Šudíka, Petra Štefinu, Riša Vanču s priatelkou Nataliou...Chlapci bojovali ako sa patrí,  predvádzali pekný tenis,  v ktorom som bol svedkom niekoľkých humorných poznámok... Víťazovi gratulujem a porazenému držím palce,  azda nabudúce to už vydá.............
Športu zdar
S pozdravom Jamie

 


 

Utorok

22.7.2014

Savara Jakub  –  Ďurčík Miško :  6:1,6:2

 

V tomto zápase asi  nebolo o čom debatovať, ale my  „pamätnejší“ si  pamätáme, ako Miško  naháňal  po kurte kde -  koho a to prosím  vôbec nie neúspešne.    Nuž čo, časy sa menia a my tiež.  V každom prípade som rád, že Michal nastúpil a plní čo sľúbil.

Ďakujeme za zápas!

D.  

 


 

 

 Páni,  po nejakých konzultáciách sme určili  dátum pre letný tenisový turnaj.  Sobota 16.8.2014 .  Ak máte prípadne iný návrh,  píšte! ( zmena je stále prípustná )   Uzatvorenie prihlášok  je  14.8.2014.   Prihlášku prosím doručiť  cestou obvyklou, t.j.  "sms",  e- mail, .....................

Turnaj sa usporiada pri minimálnej účasti aspoň desiatich hráčov,  forma a pravidlá  budú  závisieť na počte účastníkov,  zápisné je stanovené na 0 euro, respektíve  to bude časť  z organizačného poplatku  10€, ktorý by mal byť už zaplatený.  

S najväčšou možnou pravdepodobnosťou ak bude "rozumná" účasť  rozdelíme  i tento turnaj na dve kategórie,   a to :  do štyridsať  a nad štyridsať  , nech má každý o čo  bojovať, ale to upravíme v propozíciách  v aktuálny čas.  

Dušan 


 

 


 

 

Utorok

22.7.2014

Backo, Chachula – Cocher, Lencses  :   7:5,6:4

 

,,Tvrdý boj o prvé body do ligy "

Utorok 22.7.2014 sa odohrala v skupine A2 ďalšia ligová štvorhra,  kde proti sebe nastúpili S.Backo, J.Chachula versus L.Cocher, M.Lencses!
Predzápasová bilancia:
Stana spoločne s Jarom čaká v poradí piata štvorhra,  kde sa spoločnými silami pokúsia zabojovať o prvé body, veď všetky predchádzajúce zápasy prehrali! No, a aby toho nebolo málo,  tak ich dnešní súperi sú ešte na tom horšie, veď nastupujú  na siedmu štvorhru a sú tiež bez bodov...
Späť k zápasu!

 

Po oťukávačke,  kde Stano urval výplet si požičiava  Jarovu náhradnú babolatku a to som teda zvedavý,  ako sa s ňou vysporiada v zápase! Na úvod začína servovať Martin, ktorý spoločne s Ľubom nakoniec zvládli tento prvý gem úspešne a to  už prehrávali  0:30! Stano s prehľadom zrovnáva 1:1! Ľubovi sa v tretej hre nedarí využiť servis 2:1! Jaro o okamih so svojim spoluhráčom zaslúžene odskakujú súperom už o dva gemy na 3:1! Martin si opäť udržal servis a právom znižuje  na 3:2! Stano stráca 3:3! Ľubo opäť stráca servis 4:3! Jaro ho opakuje 4:4! Dobrá dráma. Martinovi sa darí 4:5! Stano zvláda servis 5:5! Dráma ešte väčšia. Ľubovi sa nedarí ani pri treťom podaní a žiaľ opäť stráca 6:5! Jaro predviedol dobrý servis a ukončuje tento prvý set výsledkom 7:5! A je po dráme. Po krátkej pauze Martin prvýkrát v zápase nezvláda servis 1:0! Stano navyšuje 2:0! Ľubovi sa konečne zadarilo a zaslúžene znižuje 2:1! Jaro v tejto hre všetko kazí, veď hrá väčšinou len  s rámom...2:2! Martin opäť stráca 3:2! Stano až moc  chcel, až to nezvláda 3:3! Ľubo ho v okamihu opakuje 4:3! Jaro nezvláda výhodu podania  4:4! Opäť dráma! Martinovi vôbec v druhom sete nevychádza servis 5:4! Stano sa asi teší na jedno  pozápasové vychladené pivo značky  radler,  veď výnimočne sa schopil  ako si sám prial a spoločne s Jarom ukončujú tento zápas. Resp. výsledok druhého setu končí pomerom 6:4! Tento  vyrovnaný zápas spoločne so mnou si prišli  pozrieť Peter Dubový, Dušan Šudík, Jožko Košík, Michal Kecík... Víťazom gratulujem k prvým bodom a porazeným odporúčam hlavu hore, veď ste ich skoro mali...
Športu zdar

s pozdravom Jamie....


 

Piatok

25.7.2014

Šudík, Majerský  - Dubianský, Lukáč  :   6:2,7:6

 

Moje trápenia sa až do konca !

 

Skôr, ako sa zmienim    o priebehu tohto zápasu, tak sa musím zbývajúcim trom aktérom tejto štvorhry  ospravedlniť  za môj výkon.  V ľahkom konštatovaní musím kajúcne priznať, že to bola katastrofa.  Príčiny hľadať  je stratou času,   hlavne že viem, kde je pes zakopaný. Človek si myslí  v poblúznení mysle „ žiaden problém“ , ale to je mýlka  a dosti veľká.   Miško hral  dve tretiny zápasu sám  a nebyť jeho úvodného skvelého  výkonu,  tak by to asi bolo s nami zle dopadlo.   Viem,  nehral sa žiadny oslnivý tenis a možno sme boli viacerí sklamaní.   Na jednej strane siete mohlo byť sklamanie  z predvedenej hry a na druhej z tenisu  ako – takého.  V prvom sete sme jasne dominovali, teda Majerský dominoval do stavu 4:0.   Mám za to, že  Denis a Jožko  mali zbytočný „rešpekt“  alebo napätie v hlavách a nedarilo sa im skoro nič,  aj  keď náhodou zahrali pekný úder,  tak  v okamihu ďalšie dva – tri pokazili.    V pováženom stave sa im však podarilo odvrátiť  „kanára“ a piatu hru  po  zhodách a výhodách predsa len „urvali“.   Od tejto chvíle  akoby sa zbavili nervozity  a produkovali   minimálne vyrovnaný  tenis.   Na obrat v prvom sete to už nebolo, ale bol to slušný vklad do setu druhého.    V druhom sete síce Denis a Jožko  stratili  prvý gem  a prehrávali  1:0, ale ďalšími tromi  hrami otočili sled udalostí  a viedli 1:3.   Za tohto stavu  mi  Miško stále niečo rozprával o tom, ako sa mám upokojiť, niečo „šveholil“ , že sa mám vydýchať a ešte neviem čo ďalšie,  pretože som ho ani nevnímal. Mal som iné problémy , ale boli zvládnuté , tak ako vždy!!!!!!!!!!      Následné dve hry sme vyhrali a stav  bol 3:3.   Mal som také malé tušenie, že sa zastavíme už až v cieli, ale aj toto bol mylný úsudok.   Denis a Jožko opäť  zapli  a opäť odskočili o dva gemy na 5:3,  čo bol stav  nanajvýš  alarmujúci.  Po peripétiach a možno aj po šťastí  sme druhý set doviedli do stavu  6:6  a nasledoval tiebreak.    V skrátenej hre sme zavelili do útoku a z kraja sme  viedli  3:0  a v kontrolovanej pozícii sme  dotiahli  druhý set  v tiebreaku do víťazného stavu  7:4.

Ďakujem súperom za zápas, Michalovi za  pochopenie a výdrž a nabudúce už hádam v inej konštalácii a forme.

D.

 

 

  

 


 

Piatok

25.7.2014

Chutko, Rusnák – Teplan, Vojtek  :   6:1,6:7,6:1

 

,,Trojsetová bitka ako sa patrí''


Piatok 25.7.2014 sa v skupine A1 odohrala ďalšia ligová štvorhra,  kde na seba narazili D.Teplan,J.Vojtek versus L.Chutko,R.Rusnak !
Predzápasová bilancia: Dalibor s Janom nastupujú na svoju štvrtú tohtoročnú štvorhru a zatiaľ majú na konte dve výhry i jednu prehru! Ich dnešní súperi Ľubo spoločne s Radom nastupujú už na piatu štvorhru a majú vyrovnanú bilanciu,  veď majú dve výhry i dve prehry!
Späť k zápasu!

Po krátkej rozcvičke sa o úvod zápasu postaral Jano, ktorý je úspešný 1:0! Ďalších šesť nasledujúcich gemov Ľubo  s  Radom zvládli a jednoznačne ukončili prvý set výsledkom 1:6 vo svoj prospech! Druhý set:  Ľubo prvýkrát v zápase si neudržal servis 1:0! Dalibor dobrým podaním zvyšuje na 2:0! Rado sa nevzdáva a zaslúžene znižuje 2:1! Jano až moc kombinoval, až to prehnal 2:2! Ľubo  opäť nezvláda svoj servis 3:2! Dalibor hrá spoločne s Janom s rozumom a odskakujú súperom o dva gemy 4:2! Rado znižuje 4:3! Janove loptičky končia v autoch 4:4! Ľubo konečne premenia svoje podanie a zrazu prvýkrát v druhom sete so spoluhráčom vedú 4:5! Dalibor vyrovnáva na 5:5! Dráma ako sa patrí! Rado stráca 6:5! Jano ho opakuje 6:6! Tento napínavý druhý set nám teda ukončí tiebreak,  v ktorom Dalibor spoločne s Janom zahrali na pílu a vyhrávajú ho pomerom 8:6! Rozhodujúci set: Dalibor nezvláda servis a tak v treťom sete máme stav 0:1! Ľubo sa do toho obul ako sa patrí 0:2! I keď Jano  so svojim spoluhráčom prehrávajú  už 0:40, tak nakoniec túto  hru zvládli na jedničku 1:2! Čo z toho, keď v ďalších štyroch hrách nič im nevychádza a všetko prehrávajú...Tento tretí set končí rovnakým výsledkom ako prvý,  teda 1:6! Túto trojsetovú bitku spoločne so mnou si nenechali ujsť Peter Dubovy, Janova manželka s dcérou, Lubo Vicena...Víťazom gratulujem, veď podľa môjho názoru zbytočne strácali sily v druhom sete...
Športu zdar

 

 s pozdravom Jamie

 


 

Utorok

29.7.2014

Vanko  - Horečný  :  4:6,6:3,6:2

 

,,Nevydarená  premiéra,  alias Marek opäť víťazí "
  
Utorok 29.7.2014 sa v skupine B1 odohrala ďalšia ligová dvojhra,  kde proti sebe nastúpili Marián Horečný versus Marek Vanko!
 
Predzapasová bilancia:

Mareka čaká už v poradí piata dvojhra a zatiaľ má na konte tri výhry a jednu prehru. Naopak,  jeho súpera čaká premiéra v dvojhre !
Späť k zápasu!

Po klasickej oťukávačke sa Marián pokúsi využiť výhodu podania čo sa mu i darí 1:0! Marek tiež zvláda servis 1:1! Marián čistou prehranou hrou nezvláda servis 1:2! Marek ho opakuje 2:2! Marián skvelým servisom zvyšuje 3:2! Marek tiež nemá problémy a v pohode si udržal servis 3:3! Marián opäť predviedol kvalitný servis 4:3! Marek bojuje ako lev a zaslúžene zrovnáva stav 4:4! Marián hrá v pohode 5:4! Marekovi sa v tejto desiatej hre nedarí,  ako by si sám prial a žiaľ stráca servis resp. prvý set výsledkom 6:4! Druhý set: Mariánovi sa darí využiť výhodu podania 1:0! Marek ho opakuje 1:1! Marián v tejto trinástej hre hovorí Marekovi či si ,,nestrihnú",  veď som svedkom štvrťhodinovej  výmeny, kde sa nakoniec Mariánovi darí 2:1! Marek si tiež udržal servis 2:2! Marek berie Mariánové podanie 2:3! Marián v zápätí si berie požičané 3:3! Nasledujúce tri gemy Marek predviedol veľmi kvalitný výkon a zaslúžene ukončuje tento druhý set výsledkom 3:6 vo svoj prospech! Po dlhšej pauze, ktorú zapríčinil Marián (asi chcel dlhým čakaním súpera znervózniť) sa ide hrať teda  tretí set! Musím podotknúť, že počas pauzy Marek búšil jednu loptičku za druhú o stenu, aby nevychladol! A je vidieť, že mu to pomohlo, veď všetky štyri nasledujúce gemy zvládol 0:4! No žiaľ sa Marekovi momentálne nedarí a dáva ešte súperovi šancu 1:4! Marián čistou hrou koriguje stav 2:4! Marek s prehľadom vedie už 2:5! Marián nezvláda servis a tento tretí set končí výsledkom 2:6!  Dnes Marek odbehal minimálne dvakrát viacej ako súper a zaslúžene vyhral.  Som rád, že sa tento duel dohral, veď posledná loptička dopadla na kurt cca 20:45!
Športu zdar s pozdravom Jamie.

  

 

 


 Utorok

29.7.2014

Šudík, Majerský – Pfeffer, Rybanský  : 6:2,6:1

 

,,Dušan s Mišom naďalej valcujú súperov"

 

Utorok 29.7.2014 sa v skupine A2 odohrala ligová štvorhra,  kde na seba narazili:  Šudík,Majerský versus Rybanský,Pfeffer

Predzápasová bilancia: Dušan s Mišom nastupujú už na piatu tohtoročnú štvorhru a som zvedavý,  ako si dnes povedú, veď zatiaľ sú bez straty bodu! Naopak,  ich dnešní súperi nastupujú na štvrtý zápas a isto sa budú snažiť získať nejaké body, veď boli by prvé a teda  zatiaľ všetko prehrali...

Späť k zápasu! Mišo hneď v úvode dáva eso a udržuje si servis 1:0! Kubo ho opakuje 1:1! Dušan čistou hrou zvyšuje 2:1! Paťo nezvláda ako prvý v zápase podanie 3:1! Mišo spoločne s Dušanom si rozbehali súperov a nedávajú im žiadnu šancu 4:1! Kubo so spoluhráčom predsa len korigujú stav 4:2! Dušan dnes nemá žiadne  ,,zdravotné" problémy a s prehľadom zvyšuje už na 5:2! Paťovi sa vôbec nedarí a žiaľ stráca opäť podanie a prvý set nám teda končí výsledkom 6:2!

Po krátkej pauze , veď  počasie bolo ,,ošemetné" sem tam viacej zapršalo,  tak sa Mišo stáva na prvé podanie v druhom sete,  v ktorom zase vidím jeho ďalšie eso a svoj servis si hravo udržiava a upravuje stav na  1:0! Kubo sa nenecháva zahanbiť a vyťahuje tiež eso , ktoré žiaľ mu nepomáha v hre 2:0! Dušanovi sa skrátka darí 3:0! Paťovi sa zas skrátka  vôbec dnes nedarí akoby si želal a stráca opäť svoj servis 4:0! Bude kanár,  či nie? Tak nebude,  veď Mišo prvýkrát v zápase stráca podanie 4:1! Kubo až moc to prekombinoval a stráca svoj servis 5:1! Dušan po dlhej výmene ukončuje tento zápas s výsledkom 6:1!

Tento duel prilákal v celku dosť veľkú divácku kulisu,   okrem mňa si nenechali ujsť tento zápas: Peter Dubový, Mišo Kebis, Peter Štefina, Jožo Košík, Lubo Vicena, Milan Ďurčik, Mato Durčik, Majka Durčíková , Peter Hanták...Víťazom gratulujem k zaslúženému víťazstvu a porazeným držím palce v ďalších bojoch o body...

Som s pozdravom Jamie

 


 

P.S.

Musím hanebne priznať, že som sa celkom tešil na tento zápas    a  to z dvoch dôvodov. Prvý,   hrať  proti Kubovi je vždy výzva a Paťo, to je čerešňa na torte. Druhý ( dôležitejší ), v prípade úspechu mal by som  rok v suchu. To znamená,  že vždy tú prehru budem môcť Kubkovi obúchať o hlavu, keď sa bude pyšniť  sťaby  londýnsky kohút. Nebolo to však až také jednoduché , ako to vyzeralo na prvý kuk. V samotnom zápase som si síce ani v náznakoch nepripúšťal možnosť prehry, ale pocity som mal všelijaké.   Najmä v úvode zápasu,  keď  FEFO  vypálil tri – štyri  poriadne „hlučné“  riadené strely  na našu stranu a tie v počudovaní našli svoj cieľ v kurte.  Uf,  ale keď som videl v tretej hre, jeho  dohora  otočené oči,  už som vedel, že je náš.  A keď otvoril teóriu o tom, ako sa mu dnes nedarí,  to už nebolo pochýb.   Je v pospolitosti tenisovej na LR tradované, že Kubko je „protežant“ a na týchto stránkach sa mu nemôže nič zlé vytýkať , no, ale je pravdou aj to, že rozumie srande a nerobí z komára somára a v pohode strpí aj nejaký ten žart na svoj účet , že  Kubko! :     ( prosím kliknúť na kohúta a následne vymeniť  slovo  lázeňský   za " rovňanský "  !!!!!!!! ) 

 

 

 

 

                                   

skoro som toho kohúta trafil !!!!!

D.

 

 


 

Utorok

29.7.2014

Dubianský, Lukáč – Ďurčík, Ďurčík  :   2:6,6:4,6:2

 

 

,,Skvelý obrat Denisa a Jozefa alias ako zohratí bratia ,,Ď" pohoreli"

 

 

 

Utorok 29.7.2014 sa hrala v skupine A2 ďalšia ligová štvorhra,  kde  sa stretli ako  súperi : D.Dubiansky,J.Lukáč versus Mil.Ďurčik,Maťo Ďurčík

 

Predzápasová bilancia: Zohratí bratia Ďurčikovci nastupujú už v poradí na siedmu tohtoročnú štvorhru a zatiaľ majú na konte tri výhry a tri prehry! Ich dnešní súperi nastupujú na šiestu štvorhru s bilanciou tri výhry a dve prehry!

Späť k zápasu!

Po fajnovom daždi sa o  úvod zápasu postará Denis,  ktorý nemá žiadny problém a hravo zvláda servis 1:0! Maťo po dlhšej výmene tiež zvláda servis 1:1! Jožkovi sa nedarí chytiť v úvode zápasu a žiaľ stráca servis 1:2! Milan s prehľadom navyšuje už na 1:3! Denisovi sa darí i pri svojom druhom podaní a oprávnene znižuje 2:3! No ďalšie tri gemy bratia zvládli na jedničku a ukončujú teda prvý set výsledkom 2:6 vo svoj prospech!

Druhý set: Denis kvalitným servisom zvláda i tretie svoje podanie 1:0! Maťo naopak prvýkrát v zápase nezvláda výhodu podania 2:0! Bratia si v zápätí berú požičané, veď Maťo víťazným prasiatkom znižuje na  2:1! Milan sa nevzdáva 2:2! Denis predviedol ukážkové eso a nielen ním zvyšuje na 3:2! Maťo tiež predviedol v tejto hre svoje tenisové prednosti a víťazným esom zrovnáva stav 3:3! Jozef zvláda servis 4:3! Milan dáva eso a táto dlhá hra má min. pätnásť  ,,deucov", kde sa šťastena priklonila k bratom 4:4! Denisovi dnes podanie sype 5:4! Maťo v snahe vyrovnať priebeh tohto nepriaznivého stavu buší ako blázon no až moc a žiaľ nezvláda svoj servis a tak druhý set končí výsledkom 6:4! Tretí set: Jožko čistou hrou zvláda servis 1:0! Milan ho opakuje 1:1! Denis fakt je dnes na podaní k neudržaniu 2:1! Maťo čistou hrou právom zrovnáva stav 2:2! Denis spoločne s Jožom zahrali na pílu, veď vyhrávajú všetky nasledujúce štyri gemy a ukončujú tento zaujímavý duel výsledkom 6:2!

Po prvom sete si vravím, že paráda,  dlho tu nebudem (očakával som ďalšiu dažďovú spúšt),  veď bratia „Ď" v prvom sete predvádzali veľmi kvalitný výkon! Potom ako keby som im vybral baterky z tela   už sa im vôbec vec nedarila a Denis spoločne s Jožkom zavelili k skvelému obratu a zaslúžene získavajú ďalšie dôležité  body! Gratulujem víťazom a bratom odkazujem: tenis sa hrá min. dva gemy... Mimochodom túto trojsetovú bitku okrem mňa sledovali: Majka Durčíková a Lubo Vicena..

 

S pozdravom Jamie..

 

P.S. Na odporúčanie  Jamieho, chlapci od  " Ď" nepo(u)žívajte takéto baterky       , ale takéto

                         a to je moje odporúčanie a isto to bude lepšie................................ 

 

D.

 

 


 

 Streda

30.7.2014

Dubový, Franko – Kebis, Ďurčík   6:1,6.2

 

,,15 gemový zápas, alias hra kočky s myšou"
  

V streda 30.7.2014 sa odohrala  v skupine A1 ďalšia ligová štvorhra,  kde proti sebe nastúpili Peter Dubový, Jano Franko versus Mišo Kebis,Mišo Durčík!

Predzápasová bilancia:

Petra i Jana čaká už piata tohtoročná ligová štvorhra, veď majú na konte tri výhry a jednu prehru! Ich súperov čaká druhý zápas, kde sa pokúsia zabojovať o prvé body,  veď prvú štvorhru nezvládli  ako by si sami priali a prehrali!
Späť k zápasu!

Po klasickej oťukávačke sa stavia Miško Ďurčík na podanie,  v ktorom je úspešný 0:1! No čo z toho, keď šesť nasledujúcich gemov so spoluhráčom nezvládajú a tento prvý set  prehrajú  výsledkom 6:1 !
Po  krátkom občerstvení sa o úvod druhého gemu postará Peter, ktorý s prehľadom tento geme zvláda 1:0! Miško Durčík ho opakuje 1:1! Nasledujúce štyri gemy v ktorých  Peter spoločne s Janom zvládajú hru a po kratších a aj dlhších výmenách jednoznačne bodujú.  Obaja Miškovia sa snažili no márne 5:1! Janovi sa vôbec nedarí a prvýkrát v zápase stráca servis 5:2! Miško Kebis sa snaží korigovať stav , no márne, veď opäť stráca podanie a  tento zápas konči výsledkom 6:2 v druhom sete!
Okrem mňa si tento duel nenechali ujsť: Dušan Šudík, Dano Ivaniš, Jožo Košík, Maťo Durčík, Majka Durčíková, Juro Korbel, Tanička  skoro Kebisová ..Víťazom gratulujem k zaslúženým bodom a porazeným odporúčam trénovať...
Športu zdar s pozdravom Jamie 
 
 
P.S. Vzhľadom k tomu, že už je kopa hodín,  tak ďaší zápas  nestíham, veď za hodku sa idem rozbehnúť na „základňu“ kvôli tomu futbalu!

Jamie

 


 Štvrtok

31.7.2014

Ďurčík Maťo – Uhlík Martin  :   6:3,6:2

 

Prvý set bol pomerne dlhý  a väčšina gemov išla cez zhody a výhody. Druhý set som už prehrával 2:0 a začínal som sa báť, ako to príjme moja psychika.  Na prekvapenie až moc dobre, keďže som uhral  6 gemov v rade a tak som  dal Maťovi „obaleného kanára“  veľmi mi pomohlo to , že Maťo kondične odišiel.  Musím tiež napísať, že aj v druhom sete išiel takmer každý  gem cez zhody  a výhody . 

 Maťo „Ď“


 

 


 

Utorok

5.8.2014

Pfeffer – Šudík  : 6:0, 4:6, 10:6

 

Aké  môže byť „podcenenie“  sebazničujúce!!!!

V blížení sa na tenisové kurty v utorňajšie popoludnie mi  hlavou prúdila rada  myšlienok.   Zápas  s Kubom   je totiž vecou prestíže.  Výhra by bola pre  mňa úžasná a isto vysoko cenená ,  ale poznajúc  tvrdú realitu  som radšej v šedej kôre mozgovej rýchlo prehodil  výhybky v neurónových spojeniach a zameral sa v tých úvahách   na reálnejšiu cestu a to na taktiku  zvanú „  úspešná prehra“ ! Prehrať, no žiadna hanba a ani problém, ale prehrať v cti,  to je môj cieľ.   Dostať  dva kanáre by bolo tvrdé a  pre moje tenisové sebavedomie by to bola pohroma   a ešte to potom dlho  počúvať,  to by bolo priveľa, ale čo,  istá eventualita takéhoto vývoja tu  bola a bola dosti  dobre možná.     Pri príchode na miesto činu , Kubko už stál  so „šviháckymi okuliarmi“  pri lavičke  a privítal ma jeho vlastným  štýlom.  Široký úsmev,  hravé oči a žiadna panika. Skolil ma konštatovaním, že „ ani som to nepolial, aby bolo dobre vidieť  stopy po loptičkách, lebo to bude napínavé“ a chlapec ani nevedel  akú pravdu povedal. Po malej overtúre spočívajúcej v jemnej  rozvičke sme si strihli o podanie  a v zápätí tu bola  prvá malá výhra na mojom konte. Chvíľku som zaváhal, či mu tie loptičky nenahádzať na druhú  stranu,  nakoľko „nevýhoda podania“ u nás  je vec dobre známa, ale povedal som si  čo už, padni komu padni.    Následne som otvoril  prvý gem a napodiv sme ho hrali  asi  desať minút  pri mojich asi  tridsiatich podaniach a samých výhodách a zhodách.  Bohužiaľ som to nedal a prehral som.   V nasledujúcom čase som prehral ďalších päť hier a obavy z úvodných úvah sa vkrádali  a mali  v tomto čase celkom slušnú a jasnú podobu.  Na moju malú obranu musím uviesť, že tie gemy neboli na nulu,  aspoň ďalšie tri sme hrali cez výhody a zhody, ale nič platné, počíta sa výsledok a ten veru nebol lichotivý. Vôbec som si nevedel poradiť s jeho rotovanými loptičkami, odskakovali mi ako „ šiblé“ a chcelo to chvíľku času prísť na to, ako do toho tresknúť, aby neskončili v site.  Za stavu 5:0  Kubko očividne poľavil bolo to badať a chcel mi dať šancu na „ dôstojný“  výsledok prvého setu,  ale  zas mi to nechcel dať zadarmo.  Do tohto stavu  Kubo hral svoj tenis,  to bol výkon podobný  minuloročnému  semifinále s Ľubom Chutko.  Všetko mu išlo,  „padal mu list“  žiadne chyby.  Obvykle takto Kubko nehrá,   pretože veľmi dobre poznám jeho nálady a stavy a takto sa prezentuje len vo chvíľach maximálnej pohody.  Veď asi ju aj mal.    Posledný gem prvého setu nahodil na moju stranu niekoľko „ serióznych“ loptičiek a ja v snahe mu ich „solídne“ ,teda nechytateľne vrátiť som ich odpálil až na pletivo a sám  som si takto pomohol k nelichotivému  stavu 0:6.  Druhý set začal pozvoľne ,  Kubko to nepreháňal    a ráz naráz prehrával 3:1.  Žiadna panika, veď  chlapec zaberie a je zrovnané a cesta k víťazstvu bude voľná.  Ale chyba, veľká chyba!!!!! Kubo sa síce následne snažil „reštartnúť , ale nešlo to .  Žiadne veľké víťazné loptičky neprichádzali,  ale prišli nadávky,  jed a zloba.  Nemienim nikoho presviedčať o tomto podivnom dianí,  pretože aj tak si veľa ľudí povie, že to Kubko vypustil a ten set mi nechal celý, ale tí, ktorí sa prišli na tento zápas pozrieť videli a potom aj následne ohodnotili.  Chlapec predsa len ešte vykresal iskierku nádeje na víťazstvo v druhom sete, pretože  zrovnal stav na 4:4, ale to bolo všetko.  V deviatej hre som si udržal podanie a v jedenástej som to Kubove zobral a „senzácia“ bola na svete.  Stav na sety 1:1.  Skvelý pocit  a hra napodiv  stále dobrá. Kubo to ohodnotil týmito slovami „ k..... va, už v tenise nikoho nepodcením a budem hrať od začiatku až do konca“ !!!!  Supertiebrak:  v tomto skrátenom sete,  ktorý už dokonale ovládam, veď už som tento rok hral dva a vždy som vyhral som si  napodiv  veril .  V hre to  nebolo  žiadne  zametanie kurtu, pretože úvod mi vyšiel dokonale a viedol som 3:1.  Hovorím si, ešte jeden – dva body a je v r.....ti!   Ale piata loptička bola zaevidovaná ako „ Kubovo eso“ a stav bol 3:2.    Ďalších päť loptičiek sme si  „ priateľsky“  rozdelili a stav bol 5:5!  Stále si hovorím  dobre,  utrhnem jeden bodík a bude to iný level.   V tomto okamihu som „ sprosto“ trafil sito a bolo 6:5 pre Kuba.  Dvanásta loptička bola zlomová, súper trafil  „ eso“ a bolo vymaľované.  Tu musím podotknúť, že za celý zápas  mal Kubo 4, slovom štyri prvé podania, všetko ostatné bolo v site,  ale všetky  štyri boli esá  a v supertiebreaku  z toho boli dve a boli kľúčové. Za stavu 5:7  som zariskoval ,  po  lajne zaútočil,  ale loptička skončila v aute a bolo mi jasné, že tú senzáciu nedotiahnem k dokonalosti. Škoda,   konečný stav  10:6!!!!!!    Nedá sa nezmieniť  aj o osadenstve  v diváckych radoch.  Niekoľko krát som zaznamenal  z tribún  potlesk, ale neviem prečo takto, veď  vždy sa tlieskalo vtedy, keď zahral Kubo víťaznú loptičku, keď som zahral niečo ja bolo ticho.  Tak som si ten potlesk jednoducho vypýtal a zrovnal som to i na tomto bojovom poli.  Mal som však ešte jenu výhodu, ktorú Kubo nemohol zrovnať,  pretože tak ako v zápase s Miškom Kebisom prišla na druhý set pozrieť aj moja zákonitá manželka a tak ako s Miško Kebisom som v druhom sete vstal z mŕtvých . Zaujímavý postreh, najmä pre mňa, budem to musieť ešte podrobiť analýze a ak by to malo mať nejaký efekt,  tak to zneužijem v blízkej budúcnosti, ale obávam sa, že to bola len taká obyčajná náhoda, nič na reálne použitie. 

 Toto napíšem asi aj za Kuba,  ďakujeme divákom, ktorých  na naše pomery bolo pomerne dosť , inými slovami „ vypredané“ a ktorí prišli a pripravili  slušnú  pohodovú atmosféru. Dúfam, že tú cestu neoľutovali.  

Kubko, ďakujem za zápas,  vyprevadil som Ťa do play off  myslím si, že  solídne a už sa snaž. 

D.  

 P.S.

TEST: 

 

v texte som urobil jednu zjavnú chybu, nemyslím tým  "pravopisnú"  , ale  počtovo - štatistickú, kto na ňu príde, má u mňa fľašu KH! 

P.S.2

Fľaša KH  bola uprataná v prospech Denisa Dubianského asi tak za päť minút po zverejnení tejto výzvy.   Nevadí,  čakal som väčšiu zápletku ..... no ,  chybu Denisom odhalenú  neopravím a čakám na  ďalšie vaše postrehy , teraz však už bez odmeny. 

P.S.

Za ďalších dvadsať minút  sa prihlásili  Majka a Maťo   s odhalením chyby  a tak ešte poľavím a majú u mňa  registrovanú ešte jednu objednávku podľa vlastného výberu na môj účet a to je už skutočne  komplet! 


   

 

Štvrtok

7.8.2014

Savara Jakub – Uhlík Marek  :  0:6,6:3,5:7

Prosím všetkých čítajúcich, aby nasledujúce riadky  brali  ako postreh  „absolútneho amatéra“ , ktorý sa baví tým, že sem – tam , keď Jamie je na zárobkoch napíše niekoľko riadkov do tohto  neodborného tenisového periodika, ktoré práve čítate.  Pojednanie o takto zaujímavom  zápase otvorím konštatovaním  , ktoré je podporené dobovými  zápismi na tejto stránke a hovorí o skutočnosti,  ktorá sa v dnešný deň  stáva minulosťou a históriou, nakoľko   Jakub , čoby  trojnásobný  víťaz  RTL  prvýkrát           „ inkasoval“ totálnu inzultáciu v podobe skvejúcej sa  nuly na jeho hernom účte v prvom sete tohto zápasu.   Savara a kanár,  to tu ešte nebolo, iba ak v opačnom garde.  Ak sa v pamäti vrátime do minulého roka a pripomenieme si semifinále, v ktorom sa obaja  súperi  stretli , tak si musíme aj pripomenúť  minimálne vyrovnanosť  výkonov oboch aktérov.   Marek vlani vyhral prvý set a v druhom viedol 3:1  a predsa  nebol  víťaz.  Kubo to otočil a svojou strojovou hrou a najmä kondíciou  udolal  svojho súpera a  tým si otvoril cestu do finálového predstavenia.  Tento  rok sa  ich zápas  podobal tomu minuloročnému vo všetkých základných rysoch,   teda až na nuansie z neho plynúce.   Ak  hovorím  , že sa podobal, mám na mysli obraz hry a to prosím  na oboch stranách siete. Marek,  inak  ako skoro vždy,  forsíroval jeho    topspinové  údery  na „ isťáka“ a zásoboval  Kuba  rotovanými loptičkami a ten mu to oplácal  rovnakou mincou.  Jedna  odlišnosť tu ale bola a to si myslím , že zásadná.  Mám pocit,  ktorý odvodzujem zo všeobecného pozorovania sťaby divák a ten hovorí o tom, že Kubko skôr bojuje na kurte sám so sebou,  ako so súperom.  Vôbec nerozumiem  prečo Jakub  rezignoval na svoje „ útočné“ údery  a veľmi vďačne sa prispôsobil  rotovaným  loptičkám, ktoré vracal späť  rovnakou  točiacou sa intenzitou, bez tvrdšieho nátlaku na súpera.  Ja neviem, možno tomu fakt nerozumiem, možno je to taktika, ale Jakuba som videl hrať   nespočetne krát,  ale až takto defenzívne ako hrá v tomto roku, to som ho ešte nevidel. Pravdepodobne sa spolieha na svoju „kondíciu“ , ktorá mu pomohla a pomáha a na svoju stabilne dobrú ruku. Ale takýto  boj na opotrebovanie súpera je náročný a nemusí byť   vždy úspešný.  V Marekovej správe o zápase sa to aj potvrdzuje , čo   uvediem na záver. Kubo  sa vyznačoval vždy tým, že si vedel rozložiť sily, v hlave si to upratal a víťazil.  Možno v play off nedá nikomu šancu,  to neviem, ale ak by som mohol troška poradiť, chýba mi u neho agresivita a hlad po víťazných úderoch.   Hovorí sa tomu inak  „inštinkt zabijaka“ . Na obranu však musím uviesť, že máme v peletóne niekoľko  „ krvilačných predátorov“ a nič z toho, ešte nevyhrali nič.  Asi by to chcelo taký malý „ mix“ , ale to sú len úvahy, ktoré môžu byť  reálne správne alebo aj celkom pomýlené.  Už teraz som zvedavý,  či vyraďovacia časť  ligy  privedie týchto „ rivalov“  k spoločnému súboju  a v akom to bude kole.   Semifinále? Finále? Necháme to na vývoj, ale isto to bude opäť napínavé!

Ďakujeme za zápas !

D.

 

Tak som to konečne zvládol. Viedol som v treťom sete už 5:3 , ale došli my sily. Do koncovky som dal všetko, len neviem ako vydržím poobednú!

Marek

 


                                              

Technická správa.

Práve som dokončil grafiku k play off a  tak  - ako nad týmto všetkým rozmýšľam, tak som sa rozhodol rozbehnúť ešte jednu doplnkovú súťaž v rámci RTL  a tá ponesie  hrdý názov:  "Najväčšie sklamanie súťaže" .   A myslím si, že mám veľmi silného adepta na výhru. Ak máte interes,  pošlite mi aj vy tip! 

D. 


 

Nedeľa

10.8.2014

Uhlík, Uhlík – Dubianský, Lukáč :  2:6,7:6,6:1

 

Ako sa získavajú stratené zápasy?   Asi takto!!!!!

Tento článok musím začať malou a podotýkam, že aj bezvýznamnou pochvalou pre  Maťa  Uhlíka, ktorý nielen že si pre náš letný tenisový turnaj  vybavil  voľno z práce, ale poctivo  zavesil na našu  tenisovú nástenku  oznámenie o tomto zápase, čím vlastne prispel k nasledujúcim riadkom nemalou , ba povedal by som že až rozhodujúcou mierou.  Úvodné konštatovanie:  Je vidieť,     že „ bráchovia U“ si v RTL našli svoje miesto. Toto odvádzam  od jednoducho pozorovateľného momentu.  Vôbec  ich , teda konkrétne Martina neprivádza do zúfalstva   diváctovo , zväčša kibicujúce, ako to bolo v minulosti, ale práve naopak,  až mám pocit, že kulisa je  pre ich výkon   neutrálna  alebo až podporujúca. No  čo,   mení sa život okolo nás,  mení sa my,  čo sme včera milovali, to dnes nenávidíme a naopak!!!!   Aj keď teória hovorí, že ľudia sa nemenia, iba sa pretvarujú.     Prvý  set  nepriniesol  nič na  zložité riešenie , pretože  Denis s Jožkom  ho zvládli bez problémov.  Vyhrali ho 6:2 a tým nakročili k pootvoreniu si dverí do play off.   Pootvorenie preto, pretože   pre  postup potrebovali tento zápas  získať  a pripísať si tak potrebné dva body.  V druhom sete sa však  zápletka   začala  komplikovať ,  nakoľko  Uhlíkovci  našli svoj  rytmus a skóre neprepadávalo na jednu  ani na druhú stranu  nejakým výrazným rozdielom, ako to bolo v sete prvom.    Možno   takýto stav  navodzovalo alebo napomáhalo   k nemu počasie, pretože  spara a nadmerná vlhkosť   so  slnkom   predstavovali  istý problém pre  starších alebo aj viac pamätajúcich sa hráčov.  Jožko Lukáč,  čo by najstarší  aktívny člen  hrajúcich aktérov  pôsobil  v rozhodujúcich chvíľach dosti vyčerpaným dojmom.  Tričko, ktoré obliekal mohol  žmýkať  od potu a čiapku proti slnku mohol použiť ako odkvap pod strechu za intenzívneho dažďa.    Na druhej strane siete, to až také tragické nebolo,  aj keď  uteráky a voda boli potrebné, ale   to bolo tak  všetko.   Denis s Jožkom sa držali statočne,  preťahovali víťazné  lano raz s väčšou a raz s menšou intenzitou  k seba a od seba,  až  ho zastavili na konci  setu  presne v strede, kedy stav  zaznamenal na každej strane  v tenise tak  magické číslo šesť.  6:6  a tiebreak.   V rozhodujúcich okamihoch   „ Lukáčovci“  viedli  6:4  a boli kúsok od výhry v celom zápase, ale  vinou  niekoľkých jednoznačných a prosím nevynútených chýb  nezvládli  tento boj  nervov  a prehrali  10:8! V pár ďalších okamihoch sme mohli vidieť  rakety  ležiace na antuke,  Jožka sediaceho na múriku  spytujúceho si svedomie a iné zaujímavé ľudské prejavy.   Uhlíkovci ,  tí   žiarili   šťastím a rozdávali  úsmevy,   aké sa rozdávali na tribúne v deň osláv sviatku práce za čias blahej pamäti.  Kto nevie o čom točím, asi tí mladší, prosím vygúgliť. Tretí set, to bola už len dohra. Denis to zabalil a nebolo čo riešiť.   Žiadny zázračný obrat  a ani jeho náznak sa nekonal a tak  Martin a Marek  zaevidovali  piate víťazstvo a sú isto postupujúcimi do play off  a Denis s Jožkom ,  ich postup  je len v rovine  teoretických úvah a želaní , ale je stále možný.    Niet asi krajšieho pocitu ako je ten, ktorý si užili Martin a Marek. Zápas, ktorý bol už viac - menej stratený  získali a vyhrali , ale prosím športovo a  zaslúžene ,  gratulujem!!!!!! 

Ďakujeme za zápas !!! 

D.      

       


 

 Technická správa  PONDELOK   11.8.2014

 Pri určovaní záverečného poradia opätovne budú použité koeficienty  tak, ako to bolo aj v predchádzajúcich ročníkoch. Nech to obraciam akokoľvek, aj tak mi nič "normálnejšie" nepríde spravodlivejšie.  Výnimka: V prípade rovnosti bodov a odohraného vzájomného zápasu, dáme prednosť pravidlám! 

K = počet zápasov odohraných / počet zápasov celkom  x dosiahnuté body 

 


 

Utorok

12.8.2014

Ďurčík Milan – Ďurčík Miško  :  7:5,7:5

 

Milanov  autentický komentár:  v zápase boli dva  dôležité  momenty, ktoré som ustal.

 Prvý :  Dva Mišove breakpointy  na 5:1 v prvom sete . Druhý :  Vstup jedného nespratného diváka do zápasu počas hry. Jeho prianie „Do sita“  som s prehľadom realizoval. Hecovali sme sa už týždeň pred  zápasom .  Mišo napriek prehre hral veľmi dobre.

 

Milan

 


 Letný tenisový turnaj   -  ligový pohár !!!!!

Dvojhra 2014

Termín :  16.8.2014

 

„Ligový pohár“  je vyhlásený v aktuálnom ročníku pre dve kategórie.   Prvá,  je kategória „OPEN“ , do ktorej  sú  zaradení  všetci  prihlásení  hráči turnaja z  RTL  pod štyridsať  rokov .  Druhá,  je kategória  „  ešte akcieschopný   veterán“  a to prosím aj v zmysle  originálnom  a aj  „pejoratívnom“ , do ktorej prináležia   hráči nad štyridsať  rokov.  V prípade, že niekto starší si v pomätení mysle  bude chcieť  vyskúšať  súboj  aj  o polovicu s  mladším  kolegom,  je to samozrejme možné, ale asi nerozumné.    A v opačnom  prípade, ak niekto jemne nesplňuje stanovenú  vekovú hranicu,  ale  chce byť v „dobrej spoločnosti“ , teda medzi „veteránmi“ a nebude to stavať rýdzo zištne,  tak mu to bude umožnené tiež. Posledný termín na prihlásenie je  14.8.2014

Prihlásení do 11.8.2014

 

Kategória "OPEN" :

   

1.Savara Jakub,

2.Pfeffer Fefo,

3.Savara Adam,

4.Ďurčík Maťo,

5.Ďurčík Milan,

6.Ďurčík Mišo,

7.Bárka Kámo,

8.Ivaniš Dano,

9.Vicena Ľubo,

10.Kebis Mišo,

11.Vančo Richard,  ešte sa turnaj nezačal a Vančo je "out".  Riško, lieč sa . 

12.Backo Stano,

13.Majerský Mišo

14.Chutko Ľubo

15.Uhlík Martin

16.Dubianský Denis

17.Malovec Milan

18.Uhlík Marek

19.Ciesarik Paľko

20.Rusnák Rado ( posledný prihlásený 14.11.2014, cez sms o 20hod. 52 minút.  Čo primelo Rada sa takto prihlásiť ma teda zaujíma.           Tretíkrát som musel prerábať  "pavúka",  asi je to taktika, ale čo chce s ňou dosiahnúť, to neviem! )

 

Ketegória " Veterán " : 

 

1.Dubový Peter,

2.Šudík Dušan 

3.Cocher Ľubo,

4.Gerhardt Libor,

5.Vanko Marek,

6.Franko Jano

7. Vojtek Janko

8.Savara Jarino

9.Hanták Peter

 

Nasadenie do turnaja pre obe kategórie. 

( číslo v " prihlasovacom  zozname"   nie je totožné s číslom uvedeným v pavúku,  čísla do nasadenia  sa budú losovať pred turnajom.  Už len bojujem s otázkou, či nasadiť našich dobre známych štyroch adeptov na víťazstvo alebo nie. Ako všetko, tak aj jedna a aj druhá alternatíva v nasadení a bez nasadenia  má svoje výhody a a aj nevýhody. Zatiaľ som na 82% priklonený k alternatíve nenasadzovať  nikoho a nechať to na náhodu a tým motivovať  zvyšok  "poľa", ale hlasy silnejú za , ale zas len z tej "silnejšej" zostavy. Uvidíme veď  "vox populi vox dei")   

 

 

 

 

  V sobotu nás čaká 26 zápasov( jeden set do šesť) , čo je na dva kurty  seriózne číslo  a z toho dôvodu   každý zápas  sa  začína za stavu 1:1. Bude sa hrať  v tradičných tenisových pravidlách,  vrátane "zhoda - výhoda".  Za stavu 6:6 tiebreak  do sedem.    Víťaz  v kategórii "Open"  inkasuje  našu všeobecnú úctu a 500 bodov do rebríčka 2014. Porazený finalista  300 bodov,  porazení semifinalisti   150 bodov.  Víťaz  kategórie  "Veterán"  pripisuje  300 bodov,  porazený finalista 150.

 

 

Prihlásení a aj neprihlásení  ligisti do ligového pohára,  tento oznam sa týka všetkých a je v roveň pozvánkou nie len pre vás, ale  aj pre vašich blízkych.  Nepremeškajte  príležitosť  sa  oboznámiť  s kulinárskymi   schopnosťami  našej vedúcej  proviantnej služby  pani Helenky,   ktorá isto so zanietením sa pripojí k príprave  pokrmu  zvaného ligový kotlíkový guláš.   ( Peter  chce  použiť aj   prívlastok    „ z diviny“, ale to som mu spoľahlivo prekazil, pretože som zaobstaral  kvalitné mäso z mladého býčka, nakoľko  divinu nemusím a beztak  som presvedčený, že   guláš  z hovädzej  nožiny je   najlepší .)  Servis a obsluha nebude váhať  a v stopercentnej  úrovni  vám pripravia  pravý  gastronomický zážitok. ( aspoň sľúbili ). Takže asi niet nad čím moc uvažovať.   

Pivo a kofola bude  sekundárne podávaná pitina a bude vám plne k dispozícii  tiež!        

Budeme radi,  to prosím hovorím za prípravný  štáb, ak sa  v sobotu uvidíme !!! ( tým zas nemyslím my jeden druhého,  ale vás všetkých )

  

 

        

 Ligové poháre pre kategórie: "OPEN"  a  "VETERÁN"!!!

                 Jano Franko - víťaz kategórie  "Veterán" !! 

 

 Ceny  pre víťazov!!!!!

 

 

Sobota

16.8.2014

Ligový pohár!

Kvalitu neporazí ani dobre pripravená pasca!

Dovolím si napísať ešte niekoľko viet k sobotňajšiemu  ligovému turnaju, pretože si myslím, že slušnú a pohodovú akciu, ktorou tento turnaj  bezpochýb bol je povinné  zaznamenať a máličko hádam aj zhodnotiť.   A však   známkovanie  by nemalo prichádzať  len   z klávesnice,   ktorá leží na  mojom stole ,  ale malo by  predovšetkým trieliť  na stránku  z iných IP adries, ale keďže vieme svoje,    tak tých pár riadkov veselo pridám  sám. A keďže sa o mne vie, že som samoľúby, tak sa predsa nebudem haniť, na to máme iných a to ešte akých „ vyvolených“ !       Predovšetkým sa chcem ešte jedenkrát poďakovať všetkým zúčastneným, a pod slovom všetkým, myslím skutočne všetkých, pretože na záver som dostal  veľmi stručné slovné zhodnotenie od „ spolutrpiteľa“ v zbrani za  nápojovým stolom.   Za svitu mesiaca si vzdychol a rečie mi, „ dobrý turnaj, nebol tu žiadny k....t, čo by to kazil , všetko nad pomery“.   No uznajte, môže organizátor dostať  lepšie vysvedčenie  alebo zadosťučinenie.   Po týchto slovách som rezignoval aj na poriadok aj na chyby krásy  a hovorím si „ asi dobré“ !  Osobitná  ďakovacia  zdravica  ide  Petrovi Dubovému  a Helenke za zvládnuté  cateringové služby,   Ľubovi Cocherovi za  „ antré“ t.j.  raňajky  a výčapný pult,  Ľubovi Chutkovi za „ divinové“ divy a predlžováky,  Hantymu  za  elektriku , Jožkovi Velikému za prístrešok,  Jankovi Vojtekovi za originálnu “streženickú slivovicu“ , Peťovi Dubovému ml. za neskutočnú víťaznú cenu v kategórii  „veterán“ ,  teda za obe, pretože aj tá  v kategórii „ open“ je jeho dielo a viem, že obidve sú úžasné,  Dankovi Ivanišovi  za jeho aktívny prístup v oblasti nakladania s točenými nápojmi,   som rozhodnutý, že bez Dana už žiadnu podobnú akciu robiť nebudem, pretože takú rýchlosť  v odoberaní poloprázdnych pohárov  s výmenou za plné som nevidel a aj majstri v Praze u „zlatého tigra“  sa môže len učiť od toho nášho Danka ako sa to má robiť, Fefovi za ozvučenie a výber hudobnej produkcie, zvlášť oceňujem Metallicu, pretože Metallica a Twisted sister to bolo cool a na čom sme za mladi fičali  ............     ak som na niekoho zabudol, tak prosím berte  to ako moju spravodlivú  účasť  v kategórii  veterán, pretože tí už aj zabúdajú a nemôžu za to a navyše,    nenávidím, keď si niekto všetko zapisuje, to vo mne evokuje  špicľa a tak radšej sem – tam niečo zabudnem, ale v tomto prípade by ma to aj mrzelo.

Headline hovorí o tom, že kvalita je kvalita a nie je ľahké ju obísť.  Pokúsil som sa o to, ale nie všetko vyšlo tak, ako malo. To je asi jediné, čo nevyšlo. V každom prípade som rád, že sme akceptovali  dve kategórie, pretože je to spravodlivé a taktiež , že ste akceptovali  voľný žreb bez nasadenia  „ prominentov“.  Výsledok bol taký, že jediný  Miško Ďurčík, ako člen z pelotónu   nenasadzovaných   prekĺzol  do  simifinále  a práve preto,   ako jediný  inkasoval  prizemoney. Síce iba 5€, ale každý  musel nejako začať. Ostatní   páni z prvej štvorky si obhájili svoje pozície a bez problémov  obsadili  prvé tri priečky.  Takže  pokus o   „ vymlátenie“  sa  favoritov  v predkole alebo prvom , druhom kole sa  nerealizoval.  Nevadí,  nie všetky dni sú zrátané. Chcem veriť,  že  ligový pohár sa stane  pevnou súčasťou  našej ligy a jeho základné parametre  sa už nebudú meniť  a zostanú  také pevné, ako sú tradície na wimbledone.

Výsledkový servis:

  „ OPEN“                                                    „Veterán“

Víťaz:    Jakub Savara        Víťaz:   Jano Franko  ( vždy druhý, konečne prvý )

              Ľubor Chutko                    jeho výsosť  Peter Dubový st.

              Marek Uhlík                       Marek Vanko

              Miško Ďurčík                     Janko Vojtek

Gratulujem víťazom,   vyhrali zaslúžene a čestne po dobrom výkone.  My ostatní, ktorí sme hrali  „ skoro dobre“  si zaslúžime  pochvalu tiež, pretože čo by boli bez nás tí favoriti.  Prepytujem „ skoro nič“ !

Ďakujem všetkým  a pozývam Vás na play off RTL  !!!!!!!!!!!!!!!

 

 

    


 Vysvetlenie, ktoré mešká niekoľko dní!

Vážení súdruhovia, nedá sa mi inak, ako sa späť vrátiť   o niekoľko dní  a uviesť na pravú mieru  nasadenie jednotlivých hráčov alebo dvojíc  do play off.   V úvodnej stati  však musím konštatovať,  že som pri  nasadení postupoval  v zmysle našich pravidiel  a fair play.  Aj napriek tomu  záverečné  konštrukcie   vyvolali  niekde  vlnu  odporu alebo nedorozumenia.  Pri pozornom načúvaní  som dospel k názoru,  že i v našom „ tenisovom snažení“ si niektoré veci musíme  častejšie ozrejmiť  a vydiskutovať.  Možno je to práve preto, že nepreferujme, teda lepšie povedané nepreferujem   všeobecne zažité pravidlá , ale  snažím sa ich   „modifikovať“.  Cieľ je veľmi čitateľný ( myslím si ) , je tu snaha o zvýšenie motivácie a o spravodlivejší prístup.  Uznávam, že niektoré postupy sú netradičné,  ale ono to práve v tom je.  Nechcem byť za každú cenu vymedzený voči zvyklostiam,  ale „ úpravami pravidiel“ cielim na tých, ktorí sú aktívni a aj na tých, ktorí to berú ako zábavu.  A práve v tom to  je,    vieme všetci, že RTL môžu vyhrať  štyria naši „ členovia“ ,  štvorhra môže priniesť i nejaké to prekvapenie, ale vo všeobecnosti  platí rovnaká premisa. Z toho vyplýva aj logická  angažovanosť.  Kto je nebudený za víťazstvom, ten maká  a naháňa  „ protivníkov“ na kurt  a poväčšine všetko odohrá a ten kto vie, že to nevyhrá, tak ten to berie easy . Odohrá, odohrá, neodohrá neodohrá.    A v tomto ja nevidím nič zlé,  pretože sa tenisom chceme baviť a to ešte v nejakej organizovanej forme.  A keďže máme hráčov  aj takých aj onakých, tak hľadám elementárnu spravodlivosť  v ocenení  ich záujmu. Podmieňovať  účasť  v lige  finančnými zábezpekami za neodohrané zápasy   sa mi  nezdá dobrá cesta,  neviem, prečo by sme mali niekoho nútiť  za každú  cenu hrať a to len preto, aby mu neprepadla  zábezpeka, keď sa mu nechce alebo nedá a tiež nevidím zmysel niekoho vylučovať a nebrať do ligy  len preto, že neodohrá všetko to čo má. Niekomu to stačí a akceptujme  to.    Ale tiež nie je férové, ak niekto chce, je aktívny, volá a snaha márna.  Z toho dôvodu boli uvedené v platnosť  koeficienty.  Táto metóda nie je platná   v RTL len tento rok a už má  niečo odžité.    Vec je však istá, málokto  s ňou kalkuluje a potom sa len diví, čo sa to len robí. Starí mazáci  sú si vedomí , že je to nástroj pomožiteľný v zložitej situácii v skupine k postupu a podľa toho sa aj správajú.  Zo šiestich skupín   sa  „veci“  komplikovali  len v jednej,  ale to  zásadne.  Tu by som ocenil prístup Maťka Ďurčíka, aj keď to nemá nič spoločné s tou komplikáciou, ale v singli odohral   posledný deň  dvojhru s Kebkom len a len preto, aby nemal problém s koeficientom a  „nema probléma“ .

V skupine  A2 – štvorhra sa  situácia dlho vyvíjala  jednoznačne.   Tri páry hrali v prehľade,  body  naskakovali a  v nevyrušení takéhoto   dostatočného  náskoku  si pozíciu asi  len kontrolovali  .  Neviem, ale  asi práve preto všetko neodohrali .  Hovorí sa tomu kontrolovaný stav alebo postup.  Ďalšie dva páry bojovali  zo všetkých síl, niečo vyhrali ,niečo prehrali, ale stále boli na  „ dostrel“  postupových miest a tak urobili  možné aj nemožné, aby odohrali všetko a dotiahli sa na postupové miesta.  A zostávajúci, tí to brali  ultra easy a vôbec im to nevyčítam, niet čo.  Prvý, kto sa do mňa obul za koeficienty  boli  bratia Ulíkovci, vyznávajúci tradičné zvyklosti a pravidlá.  Neustále mi opakovali, že ak má niekto desať bodov   a je to počet najväčší , tak predsa nemôže byť hráč  horší  ako tí, čo majú bodov osem, aj keď majú odohraných viac zápasov. Čo povedať, ale ani pasivita nie je riešenie. Zápasy by sa mali hrať , veď o tom to je !    Snažil som sa poukázať na naše pravidlá, kde je uvedené,  že ak  niekto niekoho vyzve  a ten mu zápas odriekne, je  slušné ,aby ten čo odmietol bol iniciatívny a prevolal  hráčovi ,ktorý ho vyzval  a dohodli si  „ vyhovujúci termín“ . Viem , nedeje sa to .    Ale čo s tým?     Niektorí  priatelia ma  upozornili,  že volali niekomu aj trikrát a už volať nebudú, pretože všetko má svoje hranice a som za. Prečo by aj mali , ale v tomto prípade však nemôžu byť ukrátení  koeficientom na bodoch z dôvodu, že  súper to nechce alebo nemôže odohrať.  V tomto prípade je tu možnosť organizovať  zápas cez správcu, ale ani to sa nedeje.  Tak potom  zostáva len jedna možnosť a to je koeficient.   Ak je táto skutočnosť nahlásená , tak „ iniciatívny“ hráč nebude  koeficientom postihnutý, nakoľko by to bolo nespravodlivé a má sa za to, že zápas je v tomto zmysle odohraný, ale bez bodov , ale aj bez redukcie bodov už získaných.  Marek  a aj Martin síce akceptujú  pravidlá, ale stále s touto časťou nesúhlasia . V každom prípade som  v prepočítaní ich bodov vo štvorhre   nezobral jeden  zápas  ako postihnutý koeficientom , pretože som im osobne odmietol  zápas, takže v tomto prípade to bolo jasné.  Ďurčíkovci  dotiahli ich káru plnú tenisovej snahy , radosti a aj bolesti  do cieľového pásma.   Odohraných osem zápasov a koeficient  1.   Dôkaz, že sa to dá, len treba asi moc a moc chcieť. Pár dní pred koncom základnej časti to vyzeralo, že nemajú šancu na postup a v záverečnom účtovaní  obsadili prvú priečku, bez špekulácii a v iniciatíve.   Moja maličkosť s Mišom to je kapitola sama o sebe,  ale keď to nejde, tak to nejde.  Mišovi prajem  skoré uzdravenie, len som z toho zmätený, niečo robiť môže a niečo nemôže, ale akceptujem a odstupujem a to dobrovoľne.  Nastúpiť do play off  a po dvadsiatich minútach  vzdať, to nemá zmyslu.   Oriešok nastal v prípade  Hantyho a Citróna.   Títo moji kamaráti sa snažili o postup zo skupiny  skutočne enormne.  Niekoľko krát som bol osobne na ich zápasoch a viem, že naháňali súperov  v solídnom tempe.  Ale chybička sa vlúdi a predsa len im zostal jeden zápas  neodohraný a to prosím zápas s označením kľúčový.  Ak by ho  odohrali a vyhrali , mali by  koeficient 1  a postúpili by z druhého miesta. Preto sa snažili  Stana a Jara  dostať na kurt za každú cenu, ale  zas treba uznať, že v časovom strese.  Po niekoľkých telefonátoch medzi všetkými zainteresovanými   to Peter Ha.  zobral ako kontumáciu.  Tento druh  riešenia  obdobných situácii v iných športoch a dokonca aj v tenise aj plne akceptovaný.  Súper sa nedostaví na zápas a je koniec. Body alebo postup má ten, kto  je pripravený.  V tejto viere mi Hanty poslal sms o zápase.   Ja som ho riadne zaradil do tabuľky, ale potom som  ho vygumoval. Po  letmom pohľade na pravidlá som rezignoval na takýto postup, pretože mi      „ kontumáciu“ nepoznáme. My máme koeficient. Teda  body za takýto zápas nemôžu byť pripísané, ale  tento zápas sa neberie  do koeficientu v prepočítaní už bodov získaných ,  ale  má sa za to , že bol odohraný.   ( Troška komplikované!)     A práve z tohto dôvodu postupovala ďalšia dvojica v poradí. 

Nemôžem už nič iné,  len odporučiť všetkým,  pozrieť sa do pravidiel a akceptovať ich.     Život prináša   nové poznatky, situácie a skúsenosti  a ak prinesie nové skúsenosti i v našej RTL , tak   som pripravený  v spoločnej zhode pravidlá meniť,  veď bolo by nesprávne a nerozumné  zastávať nejaké pozície napriek   silnému odporu  a za každú cenu,  ale to najskôr o rok !    Dúfam, že sme si to  vysvetlili a prosím , týmto túto malú kauzu  celú zavrime a poďme ďalej!

D.   

 


 

 Utorok

19.8.2014

Štvrťfinále:   Dubový, Franko  - Dubianský, Lukáč  : 6:2,6:3

 

Prvé štvrťfinále vo štvorhre sa odohralo za pomerne  pokojnej atmosféry, bez výrazných rušivých momentov  a v očakávanom výsledku.  Nie som si istý, či stávkové kancelárie by uvažovali v ponuke  nad  výrazným vysokým  kurzom na víťazstvo pre Denisa a Jožka,  nakoľko v zástupe  tipujúcich by pravdepodobne prevládol názor  o „ tutovke“ v sadení si na Petra s Janom, ale človek nikdy nevie, čo ak predsa?   Ale zas je  k „mání“ dobré známe  to rečenie o motyke a strieľaní, ale podotýkam , že väčšinou  len a len z počutia, na vlastnej koži to zvyčajne tak – nejako nefunguje  a zázraky sa nedejú a neudiali sa veru ani v tomto zápase.    Denis sa snažil a vyzdvihujem skutočnosť, že sa snažil celý zápas, aj keď si dobre uvedomoval od štvrtého gemu prvého setu, že tu  asi cesta nevedie, ale nerezignoval a celý zápas  statočne  vzdoroval.  Jožko, ten sa snažil možno ešte viac,  podával, udieral, utieral sa,  jedol hroznový cukor,  teda robil všetko pre dobrý výsledok, ale márne.    Nedalo sa síce týmto našim chlapom  ubrániť prehre,  ale bojovať po  celý čas a hľadať motiváciu a odpoveď na otázku či to má zmysel je vecou „  vnútornej  integrity“, sily a vôle a to je niekedy dosť a niekedy až moc.   Denis a Jožko  v záverečnom  účtovaní boli dôstojnými súpermi a to je výhra tiež.   Peter, „starý lišiak“ si hral svoje a stačilo to.  Jano Franko hral  DOBRE, tu nemusím ani používať  Jamieho prívlastok                         „ skoro“ ,  je vidieť, že sebavedomie mu nechýba,  dokonca som párkrát postrehol, že sa aj k loptičke riadne postavil a aj do nej riadne treskol a úspešne. Dokonca  použil aj udieraný obojručný backhand, čo je u neho vec skoro  nevídaná, ale ak to ide, prečo nie.    Peter s Janom postúpili zaslúžene a  nie je čo riešiť.  Gratulujem víťazom  a ďakujem Denisovi s Jožkom za účasť.   V skrátenom termíne odohrali „ skoro“ celú súťaž a dôstojne sa  v nej prezentovali,  ďakujeme a tešíme sa na budúci rok, aspoň dúfam!  

D.    

 


 

Streda

20.8.2014

Štvrťfinále  :  Savara, Savara  -  Hološko, Ciesarik    :   2:6,6:3,6:1

 

V tomto zápase sa stretli dve typovo odlišné dvojice a podľa toho aj tento zápas prebiehal a aj nakoniec skončil.  Jarino s Jakubom sú  mazáci, prekypujúci skúsenosťami,  s malým handicapom spočívajúcom v Jarinovom veku ( pri všetkej úcte ),  ovládajúci rôzne herné situácie s naučenými postupmi a technikami.   Oproti ním stáli relatívne mladí chlapci,  ktorí prekypujú  nie až takými skúsenosťami , ale pohybovými danosťami, silou a výdržou avšak s  krivkajúcou rutinou.   Niet sa čo diviť, veď dostať ich na kurt je niekedy  úloha za trest,  vo štvorhre to ešte ako – tak ide, ale vo dvojhre, to je vec skoro nemožná a rutina sa získava práve tam.  V ostrom zápase – a to ešte v play off sa nič neodpúšťa všetko je potrestané, tu sa jednoducho učiť a uspieť v roveň nedá.  V prvom sete  nastúpili Maťo a Paľko vo veľkom štýle a v podpore  ich fun – club  sa im darilo nachytať  savarovcov na hruškách.   Maťo svojim silným a nekompromisným forhandom likvidoval  súperov a tí sa zväčša len pozreli na seba a nechápavo postávali.  V tejto fáze zápasu jasne dominovali a dláždili  si diaľnicu k veľkému prekvapeniu. Prvý set skončil ani nie po pól hodine  a to v nečakanom výsledku.  Do druhého setu nastúpili oba páry rozdielne.  Maťo a Paľko, tí nemuseli nič meniť a pravdepodobne chceli pokračovať v nastúpenom trende .   Avšak na kurt nastúpil  Jakub v inom rozpoložení a tak, ako už veľa krát,  zmenil taktiku,  siahol troška po šťastene,  Jarino sa už len pridal    a obrat bol na svete.   V prvom sete lietali od Savarov  na stranu súperov loptičky  s hornou rotáciou,  vysoko odskakujúce ,inak pre veľa hráčov nepríjemné.  Ale pre Maťa to bola lahoda, každá loptička, ktorá mu vyskočila nad plecia, bola  razantne poslaná späť a väčšinou našla aj svoje miesto a priniesla  bod.  V druhom sete  Jakub  začal posielať na druhú stranu loptičky rotované, ale s opačnou rotáciou. Seknuté, čopované , kto ako chce.  Tieto loptičky  neodskakovali viac ako pól metra nad kurt a problém bol na svete.  Maťo a ani Paľo si nevedeli poradiť  s takto prichádzajúcimi problémami. Buď z ich rakety loptička skončila v site, v aute alebo preliezla na druhú stranu  pomalá, bezduchá a vôbec nie nebezpečná. Chlapci ešte druhý set so cťou  ustáli,  ale už museli sťahovať  zo stavu  5:1 na konečných 6:3.  V treťom sete  to bolo jednoznačné.  Maťo ani Paľo stále nevedeli čo s takýmito loptičkami a bolo len otázkou času , že koľko a za aký čas.  Za stavu 2:1 som sa pobral domov, pretože nebolo o čom.

Jarinovi a Jakubovi gratulujeme k postupu a Maťovi s Paľom ďakujeme za účasť v dúfaní, že na budúci rok to zoberú o niečo vážnejšie a pripravia súperom opäť ťažké chvíle. Potenciál rozhodne je , len ten „ čas“ !  

D.      

 


 

Piatok

22.8.2014

Štvrťfinále  singel:    Uhlík Marek – Uhlík Martin  :  6:3,6:3

 

Predpovede a predpoklady  sa naplnili, aj keď to nebolo až také jednoznačné!!!

V tomto bratskom štvrťfinále sa opäť potvrdila  teória, ktorá charakterizuje náš  „ rovňanský“ tenis. Možno je to len náhoda a možno je to rokmi  naučená a v športových génoch zviazaná skutočnosť, hovoriaca o tom,  že víťazstvo u nás neberie ten, ktorý hrá  úžasný  tenis , ale ten, kto hrá krajne účelne a viac menej defenzívne alebo inak povedané, hrá s rozumom. Tým nechcem povedať, že ten kto sa snaží hrať ofenzívny, nátlakový tenis rozum nemá, ale v našich končinách jednoducho nikto nemá takú úderovú istotu a hlavne výdrž.   Víťazné loptičky sú skutočnou pastvou pre oči diváka a sú radosťou pre hráča, ktorý ich rozdáva. O tom asi niet sporu, ale aj ten tenis sa hrá predovšetkým na fiftíny a je jedno, či je získaný bod po úžasnom údere alebo po šmatlavom alebo náhodnom lobe.   Martin nastúpil do zápasu  s veľkou motiváciou  odčinenia   krutej prehry  z minulej soboty ,  kde v ligovom pohári nestačil na Mareka a inkasoval  „ turnajového“ kanára.  Prvé  gemy  boli jednoznačne riadené  jeho úsilím  a réžia  bola  v jeho rukách .   Viedol 3:1 a 4:3 ,  hral  v pohľade  veľmi atraktívny tenis,  snažil sa umiestňovať loptičky pri  bočné čiary a to v rýchlosti a razancii.   Pôsobil sebaisto a veril si.   Marek to šmotkal  tak, ako sa len dalo.  Keď mohol pritlačil, viac času ale nemohol a musel len brániť.  Podotýkam, že bránil umne. Žiadne veľké údery,  jeho topspiny  v pravidelných  opakujúcich sa úsekoch lietali ako odpovede na razanciou vyšperkované Martinove loptičky.  Karta   sa začala obracať vo  chvíli, kedy bolo badať, že na Martinovom čele nebezpečne pulzujú  mozgové žily , čo bolo predzvesťou  ubúdajúcich síl  a tým aj prichádzajúcich  konzekvencií .  Víťazných loptičiek ubúdalo ,  začali sa kopiť  chyby a skóre sa povážlivo vyrovnávalo.  Martin  v stave 4:4 urobil ďalšiu  chybu.  Uľútilo sa mu jeho ženy a dcéry,  ktoré ho prišli podporiť  a poslal ich z lavičky si krátiť čas  inak, ako ho pozorovať  a to robiť veru nemal.  Ďalšie dve hry prehral a konštatujem, že veľmi kruto stratil  prvý set, pretože v deviatej a aj v desiatej hre  spolu v štatistke bolo zaznamenaných hádam dvadsať výhod  a zhôd na každej strane, ale  šťastena mala na mieste pre adresáta názov  Marek!   Druhý set  kopíroval prvý  ako cez indigo.  Martinova manželka sa vrátila a Martin opäť viedol 3:1.  Siahal na dno síl, podarili sa mu aj nejaké ošípané,  ale podarili sa mu aj dvojchyby a to nie jedna , dve , ale možno desať.  Marek hral stále „ údržbu“ a opäť úspešne.  Vyšťavil Martina elegantne a opäť doviedol aj set druhý do víťazného konca a nepomohla ani Martinova manželka, ktorá v druhom sete poctivo sedela na lavičke až do konca. No čo , keď sa nedá, tak sa nedá, veď to poznáme!!!!!  , ale ak  je to na kurte,  tak to je síce nepríjemné, ale nie je to tragédia, keď to je niekde inde , nechám na voľnej úvahe kde, tak to tragédia byť môže.    Marekovi gratulujeme k postupu a Martinovi držíme palce do budúcej sezóny.  Základ by bol, len ho vybrúsiť.

D.        

 


 

Nedeľa

31.8.2014

Oznamujem cteným priateľom "a aj tým iným", že opätovne začína pracovať  výsledkovo - komentárna agentúra. A keďže som skoro o nič neprišiel za týždeň mojej absencie, tak si dovolím pripomenúť  termín na odohranie  prvého kola  play off.   Po dohode riadiaceho "orgánu"   bol tento dátum  stanovený na deň 1.9.2014  a z diania je vidieť,  že dbanie na dodržiavanie termínov je naša silná stránka.  Hádam je tu len jedno obhájiteľné vysvetlenie a to je čakanie na  príchod  " komentátora" v snahe poskytnutia  spravodajstva tak - nejako  on -  line!   Ďakujem !    Takže,  už to páni môžete rozbaliť na plné pecky,  žiadne otáľanie a ideme na to  !!!!!!  

D. 


 

 

Zameškané spravodajstvo!!!!!!!!!  (celkom dva kusy)

????  streda - štvrtok 

Vicena - Horečný  7:6,6:3

Ľubo Vicena  sa zhostil oznámenia  výsledku tohto  zápasu po mobilnom aparáte a  v krátkej rozprave stručne zhodnotil  dianie  na kurte  ako  zaujímavé a celkom vyrovnané! Dva alebo tri gemy presiahli svojou  časovou  dĺžkou  niekoľko minút, boli preťahované cez zhody a výhody , ale nakoniec  nie len tieto hry, ale aj celý zápas skončil postupom pre mňa horúceho kandidáta na celkové víťazstvo v súťaži o pohár  " Primus inter pares" !!!! , teda  víťazstvom   Ľuba Vicenu! 

D.


 Piatok

29.8.2014

Pfeffer -  Štefinia  6:1,3:6,6:3 

Autentický komentár:   „Anoooooooooo...... Ale super zápas! Už ma asi nikto takto nevytrápi. ...  Som ťa nestihol ani pozdraviť od eufórie.  ........“

Tak, toto bola sms-ka od Kuba   prijatá  asi o dvadsiatej  hodine v piatok. Je z nej cítiť, že sa asi fakt  nadnášal „ slávou“ .  Pre mňa je len škoda, že som to nevidel na vlastné oči, takže o detailoch neviem  zhola nič a preto je to  všetko čo napíšem , ale myslím si, že to celkom stačí !

D.


 

Nedeľa

31.8.2014

Ďurčík, Ďurčík – Chutko, Rusnák   :     6:4,7:6

 

Tak, a je to tu. A bez škrupúľ musím uznať, že ma tento výsledok potešil  a úprimne pobavil.  Nie preto,  žeby som niekomu výrazne   „drukoval“ a niekoho výrazne „vymedzoval“ , ale som rád,  keď prichádza na staré osvedčené múdrosti  typu:  „ dočkaj času, ako husa klasu“!  V tomto prípade to má náväznosť  na Ľubove názory  z kraja súťaže.  Vôbec sa netajil tým, že  skupiny sú rozdelené  účelovo a tá ich základná, teda A1  je nabitá                    „osobnosťami“  a tá druhá, teda A2 je hlúčik  „lúzerov“ , ktorí si chcú len zahrať medzi sebou  bez  riskovania  výprasku od skutočných tenistov a úvodom play off sa všetci  zaradia len do polohy dívajúcich sa štatistov.  Semifinále a je zrejmé, že aj finále  bude záležitosť výlučne pre páry zo skupiny A1.  Priznávam sa bez mučenia, že som  nad touto teóriou žasol, ale keďže mám  v genetickej výbave  sa nezaoberať  obdobnými  názormi, tak som to odhodil s odkazom na „ reál čas“ a na hráčov  samotných. Ďurčíkovci   sa stali  víťazmi  skupiny A2, aj keď to dlho vyzeralo na nepostupové piate až šieste  miesto, ale všemocné koeficienty  ich doslova katapultovali na miesto prvé.  Aj keď  isto do tohto zápasu nevstupovali  ako favoriti, čo i skončili na špici po základnej časti, prekvapili milo a možno aj samých seba tým, že prvý vyraďovací zápas vyhrali.   Mám zato,  že sa pomaly, ale isto posúvajú do polohy  „čierneho koňa“  súťaže,  ktorý môže miešať karty v druhom kole  celkom výrazne. Ďalší súper, dvojica Franko, Dubový  bude však ťažký orech. Jano má formu ako hrom, nevidel som ho v takej pohode na kurte už dlhý predlhý čas ako v týchto dňoch a to svedčí  o jeho „hlade“ po úspechu a víťazstve a Peter, to je  „stabilná konštanta“ o ktorej hádam ani netreba moc špekulovať a ani vypisovať.     Ich vzájomný zápas bude podmienený Maťovou fazónou a  ak nebude „tropiť“  hlúposti, tak šanca na finále tu je a vôbec nie malá. Doprial by som im( M&M ) to, keď už pre nič iné, tak preto, že odohrali poctivo všetky zápasy a doslova sa prekúsali cez ich nepriaznivé tenisové obdobie až do semifinále.   Ľubovi a Radovi ďakujem za účasť  v tomto ročníku ligy v kategórii  štvorhra, asi očakávali viac, ale „ človek mieni a ................mení“ ( na bodky si doplňte čo chcete, podľa vlastnej úvahy ) a Maťovi a Milanovi gratulujem k postupu.  Good luck!!!

 

D.  


 

Lencses – Gardoň  :   6:4,3:6,6:2

 

 

Pozápasové hodnotenie  Martina:   „ ten Maroš je vlastne  citrón  skupiny B,   nepokazí a vybehá všetko“  J 


 

  Utorok

 

2.9.2014

 

Hanták – Vanko  :  3:6,6:2,6:3

 

 

 

Čo rozhodlo tento zápas?  Odpoveď je celkom jednoduchá,  tento zápas rozhodla psychická odolnosť a viera v seba samého. A to bolo v tomto zápase rozhodujúce a kľúčové. Vôbec nešlo o „kvalitu tenisového umenia“ aj keď ju nespochybňujem  a preto sa rozhodne  nepustím do hodnotenia  tenisových zručností  oboch hráčov,  pretože  nech sa na to pozerám z každej strany, tak by som asi pri každej hlbšej úvahe  škodil jednému a napomáhal druhému a z druhej strany naopak a to skutočne nechcem a navyše  o to tu ani vôbec nejde, pretože podstata  je úplne v niečom inom. Centrom pozornosti by mohla byť už spomenutá psychická odolnosť ,   skúsenosť alebo  rokmi naučená športová rutina. A z tohto pohľadu sa   nedá   inak a nemôžem , čo akoby som chcel vyzdvihnúť   u Mareka čoby len malý kladný moment, ktorý by stál  za pozornosť.  Čo je paradox,  Marek   celý zápas pôsobil „ tenisovejšie“ ,  „ štýlovejšie“ , ale jeho kolísavá    výkonnosť v periódach rádovo  desiatich minút  bola ohromujúca.  Ak sa mu podarilo pokaziť  jeden , dva údery v rade, tak bolo po tenise a aj po tenistovi.  Okamžite zredukoval  svoj arzenál na minimum  a zameral sa na  lenivé prehadzovanie loptičiek na druhú stranu v nádeji, že súper pomôže a pokazí. Sebadôvera v nohavičkách ,  údery ustráchané, slabé a vôbec nie nebezpečné.  Na rozdiel od Mareka, Peťo to mastil  konštantne rovnako.   Darilo sa, nedarilo sa , to čo vie použil a mal vystarané.   Neriešil či loptičky končia v kurte alebo v aute,   hral stále rovnako to čo vie  a to jednoducho  rozhodlo, pretože súper pomáhal a to výdatne.  Čo bolo interesanté v tomto zápase,   to boli nespočetné    „loby“ a to z oboch rakiet.   Pre divákov bolo celkom atraktívne a zábavné  odhadovať,  či tieto dlho padajúce loptičky skončia v aute alebo v kurte.  Pomer bol možno tak na pomedzí  fifty – fifty,  ale niektoré boli   vskutku veľmi presné a  víťazné.  Peter hral čo vie  a keďže súper ho nedokázal  nalomiť  a vyviesť z rovnováhy , tak bral  body a uspel.  Marek potrebuje hrať a hrať a najmä hrať  so súpermi o level vyššie , aby stratil  rešpekt  a upratal si v hlave vo chvíľach, ktoré sú v zápase rozhodujúce  a ( prepáčte za výraz , ale lepší ma nenapadol)  športovo sa neposral ! Viem o čom hovorím, pretože nestor , teda PDst. mi to hovorí pravidelne, pretože je to „ signifikantné“   aj pre mňa a teraz som to mohol vidieť v priamom prenose ako to vyzerá „live“ , ale našťastie nebol som hráčskou obetou, iba diváckou súčasťou.  Marekovi ďakujem za účinkovanie  v lige a dúfam, že sa uvidíme aj budúci rok a Peter, no Hanty drž sa,  ak zopakuješ rovnaký výkon, tak to ten Ľubo nebude mať vôbec ľahké.

D.              


 

 Štvrtok

4.9.2014

Savara Jakub - Ďurčík Maťo  :  6:2,6:4

Že vraj super zápas,  akurát je škoda, že o ňom málokto vedel.    Ak sa dožijeme v zdraví, tak na budúci rok,  kto sa podujme hrať ligu  bude musieť povinne  zverejniť  zápas  aspoň  tri hodiny pred úvodom  na stránke,  kto to nebude rešpektovať zápas bude hrať  ako  tréningový .   A toto je môj návrh na zmenu pravidiel.   Aj keď si viem dobre predstaviť, že niekto preferuje  pokoj a koncentráciu, ale tenis  sa  hrá  tiež  pre divákov. Škoda,   ale keďže to už nezmeníme, tak Maťkovi ďakujem za prínos vo dvojhre  a Kubkovi gratulujem k postupu a dúfam, že to semifinále si už budeme môcť  " vychutnať "!!!!!!!!!!

D

 


 

Neligové aktivity  tenisové v LR!!!!

Nemôžem a nedá mi inak, ako sa skromne vyjadriť k tenisovému turnaju, ktorý už tradične pozýva  k svojej účasti  v septembri  ľudí,  ktorých tenis baví a ktorí sa dokážu vo väčšej alebo aj menšej miere  odosobniť od všeobecne platných okolností poplatných  každej dobe  a vzájomných animozíť.  Ak si  vezmem za svoje  úlohu pamätníka,  tak s pokojom môžem vyhlásiť, že  tento turnaj stál na začiatku  " opäť dobrej éry  rovňanského tenisu", čo vo svojom " kolískovom veku" sťažka mal za cieľ a málokto si to vedel čo i len predstaviť.   Svoje  presvedčenie  odvodzujem od jednoduchej skutočnosti.  V dobových  záznamoch alebo v turnajovom rodnom liste  stojí  záznam štartu   prvého ročníka s odkazom na rok 2004,  čo je aj  doba poznamenaná  zvýšeným záujmom o tenis a dianie okolo neho.  RTL  a ani iné aktivity  neboli ani v náznaku reálne alebo aj  čo aj len  chcené. Život však prináša nové výzvy a  tak sa niečo za ten čas podarilo, niečo možno nie,   ale  tento turnaj zostáva trvalkou na našom tenisovom nebi a dúfam, že to zostane platné aj v druhom desaťročí  jeho existencie.  Je isté, že  úsilie  je slušné a aj  potrebné oceniť, aj keď dnes je doba, že sa táto  staromódnosť  akosi nenosí,  ale ja si dovolím byť tak - nejako " staromódny" a poďakovať.  Možno za seba, možno za viacerých ďakujem organizátorom za  pekný deň,  od počasia, cez  catering až po ceny, všetko ako vždy,  bez chyby.     Bolo všetko tak,  ako sme zvyknutí,  ale predsa len  škoda  malých ani nie tak  chybičiek, ako asi rozdielu v postoji a názoroch.    Čo teda  podivilo viac ako jedného hráča bola   účasť  skoro profesionálov, ktorí rozhodne nie sú tenisoví amatéri nášho naturelu a podľa toho bolo aj chuti do hry a aj podľa toho boli výsledky samotné.     Či to je zámer s určeným  cieľom alebo to je len náhoda, to fakt neviem,  ale nabudúce doporučujem sa s touto otázkou pobaviť a možno aj slušne povedať niekomu nie, asi by to bolo lepšie,  ako potom počúvať  bezchutné  šomranie.     A ešte jeden postreh,   akceptácia to je vec,  pretože  sebareflexia a akceptácia sú dve veličiny,  na ktorých stojí a padá každá aktivita, kde sa stretnú aspoň dvaja a ak chýba čo len jedna , potom to aj  tak vyzerá!!!  Akurát   to potom  človeka oberá o chuť niečo robiť a za niečím stáť!!! Akceptácia to znamená aj sa navzájom počúvať, alebo len počúvať keď treba, keď netreba, tak je to jedno. !   

D. 

P.s.     nasledujúce dve fotky sú ukážkou  zápalu a nasadenia!!  To je tá športová stránka,  tá , ktorá je akože dominantná a tu žiaden postreh, tu len obdiv!!!! a tretia je o pohode! 

1. Rado  sa tvári tajuplne a vôbec neviem, či po dobrom alebo po zlom fiftíne.

2. Janko v zápale boja!  

3. Hádam spokojný "hlavný organizátor"   Ľ. Savara, ( kto spokojný s organizátorom nebol, nech skúsi urobiť niečo sám, aby sa dalo porovnať, kto bol, tak nič!  )     

   

  Technická poznámka:   okolnosťami som donútený označovať  fotky "istými" ochrannými prvkami.  Uisťujem všetkých okoloidúcich, že nie je to pre rozmar, ale z                                      praktických dôvodov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Utorok

9.9.2014

Uhlík, Uhlík – Horečný, Malovec   :   6:2,6:4

            V stručnej charakteristike by sa dalo toto štvrťfinále charakterizovať  v oku,  teda v pohľade ako v skutku   vyrovnané, aj keď konečný rezultát vo výsledku niečo nahovára  o hladkom a kontrolovanom priebehu zápasu a to pochopiteľne zo strany víťazov - bratov  Uhlíkových!   Nie,  vôbec to tak nevyzeralo a ani to v skutku nebola  nejaká zúfalá jednoznačná záležitosť. Na pohľad slušný,  vyrovnaný,  otvorený tenisový boj.   Je asi spravodlivé uznať  snahu všetkým aktérom, kde  vôľa a túžba po úspechu neabsentovala, ale  v tomto prípade rozhodovalo niečo iné  a to bola vycibrená   tenisová technická rutina. Je zrejmé, že táto finesa  bola zjavne  pevne  ulepená na raketách Mareka a Martina, čo aj páni  patrične využili a postúpili do semifinále.     Čo si zaslúži ešte  pozornosť , asi je zásadné  zlepšenie medzihry  u Milana,  ktorý  za rok , presne za dva ročníky RTL  sa úspešne dotiahol na dobrú až nadpriemernú úroveň našich hráčov a v súčasnosti  vydrží vo výmenách bez väčších ťažkostí už skoro s každým.  Jeho forhendy majú drive ( drajv)  - lietajú primerane razantne a dokonca nemajú problém ani s azimutom, nakoľko  pravidelne nachádzajú voľné miesta v kurte a to spravidla pri bočných čiarach a neraz majú prívlastok, že víťazné!!!!!    Ak mu vydrží vôľa a chuť a ešte sa tá výkonnostná latka niekam pohne  smerom k výšinám,  tak to môže byť  zaujímavé alebo ako hovoríme     v RTL  „interesantné“! Mariánovi a Milanovi ďakujeme za výkony v RTL v tomto ročníku  a Uhlíkovci gratulujem a no čo, hor sa na Savarovcov!!!!!!

 

D.      

 


 

 Utorok

9.9.2014

 Savara Jakub - Chutko Ľubor :  4:6,7:5,6:3

Od Platóna  sa traduje, že človek nevstúpi  dvakrát do tej istej rieky.  No, nechcem a nebudem sa prieť s myšlienkami , ktoré prežili stáročia a všeobecne  asi platia,  ale platí aj to, že prípad od prípadu  prichádza výnimka, ktorá zavše potvrdzuje nejaké to vžité pravidlo.  A práve toto tvrdenie o výnimke z pravidla  je miesto , ktoré je pre hodnotenie tohto semifinálového zápasu dôležité, ba až kľúčové.    Ak sa vrátime do minulého ročníka a pripomenieme si semifinálový zápas  Uhlík – Savara, tak sa tohtoročné semifinále  podobalo tomu minulému nápadne a skoro až detailne. Obsadenie troška iné, ale obraz hry a výsledok totožný. A práve toto by  som  prirovnal k tomu povestnému kroku do tej istej rieky, nakoľko pamätníkom sa zdalo, že sa nedeje nič výnimočné, len sa opakuje história. Takže ako a kde začať pri hodnotení tohto zápasu? Asi takto, troška „filozofie“!  S hodnotou tenisového zážitku zo strany  diváctva by som rád  rozdelil   pohľad na tenis do dvoch rovín.  Jedna je rovina podmieňujúca všetko smerom k  úspechu a k tomu primeraná  taktika a druhá je rovina estetiky a "umeleckého"  zážitku. Hovorím o týchto kategóriách zámerne, pretože  sú charakteristické  pre jednotlivých hráčov, pre  ich štýl a aj pre priebeh ich zápasov.  Na týchto stránkach som hádam miliónkrát opakoval, respektíve opisoval  kto ako hrá,  čo je dôležité a čo úspešné a čo menej.  Ale v tomto prípade , teda v tomto semifinále  bolo absolútne transparentné,  kto aký má pohľad na tenis, kto čo preferuje a kto čo používa.   Protikladnosť úžasná .    Ľubo hrá tenis, ktorý je  agresívny, štýlový, útočný s potrebnou technikou a silou. Inak by som ho pomenoval, že je to  tenis  „atraktívny“.  Jakub hrá viac hlavou, defenzívne,  šetrí sily a keď to ide, tak sa za každú cenu nevzpiera a neútočí. Netvrdím, že to je tenis slabšieho kalibru,  veď isto aj na tento štýl potrebuje človek fyzickú výbavu a pevnú a istú ruku, ale nie je hodnotený tak, že je  „cool“ , proste je to účinná, možno premyslená cesta vedúca k úspechu.   Ľubo vydržal  fyzicky  celý prvý set  a trištvrte druhého,  pre neho škoda, že mu nevydržala „para“ ešte  nejakých dvadsať minút, veď v druhom sete viedol už 5:3 a bol krôčik od úspechu.  Je viac ako zrejmé, že   tenis,  ktorý hrá a ktorý som nazval  atraktívny je enormne fyzicky náročný  a   ak chce byť človek úspešný s takýmto náročným štýlom, musí byť neskutočne nadupaný, silný a vitálny alebo musí mať evidentne slabšieho súpera. Po prvých odohraných loptičkách bolo viac ako isté, že rozhodujúcim činiteľom bude práve Ľubova kondícia, ktorá ho mohla podržať alebo potopiť.  Podľa výsledku je jasné, čo prevážilo.   O Jakubovi je všeobecne v povedomí , že sa nikdy nevzdáva a bojuje celý zápas, či sa mu darí alebo nie.  Otočil už nejeden stratený set a na konci bol úspešný.      Takto sa prezentoval v minuloročnom a aj v tohoročnom semifinále a to je jeho  zbraň hromadného ničenia na  súperov, a na toto  zatiaľ nenašiel nikto ten správny recept,  v správny moment.     Ľubo neurobil nič zle,  použil  proti favoritovi čo mal,  útočil a silou ho nútil robiť chyby, ale keď sila došla, tak sa údery spomaľovali a Jakub si už vedel s takouto hrou hravo poradiť.   Pekný zápas, až by som vytiahol do hodnotenia  slovo „super“ , čo je pre nás všetkých dôstojné a dobré.  Ľubovi ďakujem za účinkovanie v RTL /2014,  tak ako vždy  hral s chuťou , obe súťaže zvládal s prehľadom, len tie koncovky, len tie koncovky!!! ho asi  trápia.  Jakubovi gratulujem k postupu do finále, veď štvrtý titul v rade je na dosah!!!!!!!

D.   

 


 

Utorok

16.9.2014

Pfeffer  -  Uhlík    :   7:6,7:6

Ako pomáha rozčarovanie k úspechu.

            RTL /2014 sa  blíži nezadržateľne k  svojmu finišu, pretože                         „disciplinovaní“ chlapi z kategórie „A“  majú pred sebou už len jeden zápas, teda nie všetci, ale len poslední v hre zbývajúci  dvaja „mohykáni“ !   Či sa je čomu diviť alebo nie,  tak  obsadenie tohtoročného finále v osobách kopíruje  minulý rok a to presne alebo až detailne a uvidíme, či aj v hre a výsledku.    Jakub S.   svoju pozíciu  potvrdzoval  minulý týždeň a po  ťažkom boji uspel  a Jakub P.  sa snažil vystúpiť na posledný stupienok pred finále  práve v tomto  zápase proti Marekovi Uhlíkovi a v utorok ráno    to nemal vôbec ľahké a veru, nebolo to ani  jednoznačné.   Aj toto semifinále  možno charakterizovať  ako kvalitné, pohľadné a primerane napäté. Marek, aj keď   obmedzovaný  bolesťou ramena,  predsa len  prinútil  Kuba  k jeho štandardným prejavom v čase nedarenia, takže  nadávanie,  klianie , trieskanie   loptičkami a aj hlučného zúrenia bolo tak akurát slušne dosť.  Hádam len hádzanie rakety vypadlo z repertoáru a hádam len preto, že Kubko má raketu novú,  značky PRINCE a asi mu bolo ľúto ju poplieskať a pokrstiť hneď  po červenej  kamienkovej  antuke.  Je evidentné, že ak fefo siaha po týchto „úletoch“ , tak divák sa má na čo dívať a o radosť je všeobecne postarané.    Prvý a aj druhý set sa rozhodoval v tiebreaku, čo je vždy vec ošemetná a vypovedá o vyrovnanosti oboch borcov.   V setoch sa chlapi ťahali za prsty,  skóre sa prelievalo raz na jednu a raz na druhú stranu. Dôležitý okamih pre celý zápas sa odohral v prvom tiebreaku.  Druhé točenie strán, stav 6:6  a absolútne vyrovnaná a otvorená partia.  Za tohto stavu sa šťastie priklonilo na Kubovu stranu a ani nie tak jeho povestnými  víťaznými loptičkami, ale vyčkávacími manévrami.  Nakoniec zdolal Mareka a s prepoteným tričkom a s úsmevom vstupoval do setu druhého.  Ten úsmev trval ešte asi pól hodinu, nakoľko z prvých piatich hier  uhral  štyri a všetko smeroval k pokojnému a u niekoho možno očakávanému záveru. Ale šport je šport a v tenise obzvlášť  strata  koncentrácie vie prinášať  skazu, ale v tomto  prípade iba takú, pre Kuba  polovičnú,  pretože zo stavu 4:1 bolo 4:4 a o chvíľku 6:6.  Za stavu 6:5 pre Mareka si Kubko opäť neodpustil zopár „jedovatých“ alebo inak povedané „štipľavých“ poznámok. Po úsmeve ani stopy, ale hnev, rozčarovanie a flustrácia.  Dokonca nám vyblafol,  že musí ísť do roboty na poobednú a po druhom sete dohral a na viac, že to tam napráska, myslelo sa do autu a do sita  a bude hotovo.     Chvíľku som sa zastavil pri tejto alternatíve, čo s tým, ak by skutočne prehral druhý set a odišiel.  Marek je pohoďák, tak asi by to dohrávali, ale mne to vychádzalo na „odstúpenie“ zo zápasu, toto teda neviem, ale našťastie to vyriešila hra samotná v jeden deň a bez pochybností.  V dvanástej  hre podával  fefo na vyrovnanie v sete a veru prehrával  0:30  a jeho hnev narastal, ale stalo sa to, čo sa zavše stáva dobrým hráčom.  Ďalšími dvomi esami a bodom z podania  otočil  hru a vyrovnal na 6:6. Tiebreaku už  hrala iná kapela, pretože  Marek robil chyby a stav 2:6   je dosť  beznádejný , čo  Jakub v kľude ustál a vyhral 7:4 a tým aj celý zápas semifinálový 2:0.

Marekovi ďakujem za super výkony a prístup po celý rok,  určite siahal na piedestál finálový a to nie len výkonmi v tomto zápase.  Ale aj toto je dobrý výsledok a aj toto sa počíta.  Dva roky po sebe semifinále je skvelá vizitka jeho tenisu , vždy  sa zastavil len krôčik od finále a vždy potrápil výrazne svojich súperov. Dúfajme, že rameno prebolí a opäť zavládne herná pohoda, veď ešte má pred sebou semifinálovú štvorhru  a to tiež bude  boj.   

  Kubko ten  len tie „emócie“ a bude to dobré, gratulujem a pevne verím, že finále bude dôstojné  s úžasným športovým zážitkom pre vás hráčov a aj pre nás  divákov.

D.

 


 

 

 Streda

17.9.2014

Vicena – Hanták  :  7:5,6:1

 

Prvé semifinále v súťaži RTL – „Primus inter pares“  prinieslo  zaujímavý zápas, v ktorom bolo vidieť, že  obaja negenerační  borci vkladali do každého úderu  poctivú tenisovú robotu a obaja túžili po úspechu a víťazstve.  Bojovali tak príkladne, že odbojní chlapci na východe ukrajiny by sa mohli priučiť  nasadeniu a zápalu pre úspech.  Síce každý svojim  svojským prístupom, ale z plných pľúc a odhodlane. Skôr,  ako sa dostanem k opisu samotnému, mi nedá  sa pozrieť na tento zápas nadhľadovo  a porovnať ho so zápasom, ktorý sa odohral na tom istom dvorci  možno len  dvadsaťštyri hodín skôr.  Tieto zápasy boli oba  označené  ako semifinálové  a to v rámci jednej  ligy , ale v reálnom poňatí  vlastne v  dvoch súťažiach, takže vyplývajúci fakt je ten, že v tomto roku sa víťazi týchto semifinálových zápasov  rozhodne nestretnú vo finále a nebudú bojovať o absolútny primát, ale to nie je vôbec dôležité a nie je dôležité ani to, v  čom boli tieto semifinále  rozdielne, oveľa interesantnejšie je to, v čom boli totožné.  A s istou dávkou hrdosti musím napísať, že boli  absolútne identické v nasadení,  zápale, bojovnosti a v  túžbe uspieť.  Tá hrdosť preto,   že je úžasné sledovať ( inak už ma to viac baví , ako hrať ) ,  ako chlapi z rôznych poschodí  tenisového priestoru dokážu  pre úspech a víťazstvo  vyžmýkať zo seba posledné sily,   fyzické, psychické a hádam aj nejaké iné,  aby uspeli a vyhrali.  Viem,  chlapi sú hraví a sú hraví celý život a je to v nás stále si niečo dokazovať a navzájom si niečo porovnávať,  ale práve v tomto  priestore  mi to pripadá zdravé a celkom  sympatické.    Obaja hráči  v prvom semifinále  „B“  jednoznačne nadviazali na tieto úvahy a v pote vycedili  posledné sily v snahe byť úspešný.  Oboch delí  istá  generačná línia,  pretože Hanty má už nejaký ten rôčik nad štyridsať  a Ľubo nejaký ten rôčik pod štyridsať, ale  v prvom sete sa táto  realita nepočítala ako argument, nakoľko obaja pôsobili  svižne a vitálne. Nebolo badať žiadnej nerovnováhy v sile a kondícii. Peter držal krok a podotýkam, že hravo,  stále preferoval svoju  hlboko vžitú  hru a štýl.  Odvracal jednu loptičku za druhou,  pohyb a prosím „celodvorcový“ mu nerobil problémy a Ľubo  veruže mal hlboké vrásky na čele a možno aj niekde inde.  Poznáme Hantyho,   ten sa nevzdáva za žiadnych okolností  a keď má „paru“,  tak súper  musí byť v strehu.  Čo však značne ovplyvňovalo   jeho výkon to je u nás  zažitá prax , ktorá nesie pracovne názov  „ nevýhoda podania“ .  Neviem, či si  Peter pri vyhraných šiestich hrách uhral jedno  svoje podanie, ak áno, tak to je fajn, ale aj tak to nič nemení na skutočnosti, že  podanie je naša achylova päta.  Ak sa nepremieňajú  padania do výhod, tak je to problém, ale to je všeobecne  naše slabé miesto.    Viac – menej sa dostávame do hry cez druhé podanie a potom to už je boj a z toho pramenia neskutočné  dlhé výmeny a neskonalé fyzické vypätie.  A potom je to už o tom, kto koľko vydrží.  Peter vydržal  celý prvý set, ale v závere  to Ľubo zobral do svojich rúk,  vyhral si svoje podanie  a ukončil set.   Takže „hurá“, prvý set v kapse.  Síl badateľne menej, ako na úvod, ale dobrý vklad do budúcich minút.  A dobrý vklad sa pretavil aj v dobrý priebeh a dobrý výsledok v sete druhom.   Peter  zjavne  spomalil a nedokázal  odvracať s pravidelnosťou  prichádzajúcich účtov za telefón  všetko, čo sa valilo na jeho stranu a Ľubo  bodoval.   Podarilo sa mu niekoľko dobrých úderov a podotýkam, že aj forhandových a s prichádzajúcou  jeho iniciatívou sa zápas  poddával  na jeho stranu  stále viac a viac , až sa dostal do bodu  alebo stavu,  že nebolo pochýb o víťazovi a ani o postupujúcom. 

Hanty,  ďakujeme za tento ročník RTL,  viem si predstaviť, že v našom  športovo „ dôchodkovom“ veku absolvovať  obe naše  súťaže nie je vôbec jednoduché, ale chlapi sa majú baviť a dúfam, že tento druh zábavy je ten správny a prospešný, takže nejaké  tie kvapky vycedeného  potu sú len čerešničkou na torte a tak by to asi malo byť a tak to je asi správne.  

Ľubovi gratulujeme k postupu,   isto má za sebou  skvelý tenisový rok  a veríme, že  vo finále  sa  minimálne  s takým  nasadením ako dnes   poruve za dobrý  výsledok.

D.  

 


 

 Štvrtok

17.9.2014

Uhlík, Uhlík  - Savara, Savara  :   6:2,6:2

 

            Prvý semifinálový zápas vo štvorhre priniesol prvé skutočné prekvapenie. Či veľké, to v skutku neviem, pretože súperi  boli  nadmieru kvalitní a tým sa myslia všetci, ktorí stáli na semifinálovom  kurte a práve preto výsledok mohol skončiť  v prospech jedných alebo druhých a to bez slov a akýkoľvek pochybností.      Kto zaloví v pamäti a vráti sa v čase  približne o rok,  tak sa mu pripomenie   zápas  týchto  aktérov a to zápas rovno finálový.  V tomto zápase jasne dominovali  Savarovci,  nakoľko ich skúsenosti a tenisový grif bol a stále  je povestný.   Avšak pre tento rok sa Marek a Martin prezentovali v rutinnejšom svetle, aj keď ich hra na sieti je stále malou katastrofou.  Je vidieť, že chlapci majú rovnakú genetickú výbavu, pretože  chyby v útoku robia rovnaké a zväčša nepochopiteľné. V pravde treba uznať, že to nahradzujú  v technike v hre zo základnej čiary , čo je ich asi dominantná parketa a to sito asi  zostane  pre nich nedobytné, ako pre turkov  trenčiansky hrad, neviem, len hádam.  Hlavnou črtou  ich víťazného ťaženia sa stala eliminácia zbytočných nevynútených chýb.  V tejto aktivite donedávna vynikal  Martin,  ktorý po dvoch – troch dobrých loptičkách  zbabral  ľahký úder a súperovi  podaroval    fiftíny  zdarma, čo vždy vie obdarovaného potešiť a posunúť.  Dnes to však  bolo iné, aj keď sme mohli vidieť  nejaké tie zbytočne  vyhodené údery, ale bolo ich  hriešne málo a skóre to jasne ukázalo.  Kubko sa snažil, lietal po kurte, ale na dobré,  technicky zvládnuté údery od Uhlíkovcov  do zavše nestačilo.   Jarino striedal  silné a slabé chvíľky.  Najmä  podanie bol problém.  Tak ako väčšina z nás , do hry sa dostával cez druhé podanie a Uhlíkovci  vedeli ako naložiť  s takýmito loptičkami a pravidelne ich vracali na druhú stranu  v razancii  a v presnosti. Savarovci nestratili nič zo svojej hry, ktorou roky  víťazili a drtili súperov , ale dnes im jednoducho vyrástla zdatná konkurencia, ktorá sa poučila z minulých chýb a do budúcna dáva tušenie,  že treba s nimi  v skutku  vážne počítať. V každom prípade ďakujeme  Jarinovi a Jakubovi za všetky zápasy  v tomto roku,   ich skóre je vysoko pozitívne a zostáva nám len dúfať,  že ich uvidíme  spolu aj v budúcnosti, aj keď  na poslednom turnaji  sa objavila tiež dvojica S- S a vôbec nebola  neúspešná. Necháme to nich a na správny čas. Ešte jedenkrát  ďakujeme,  zaslúžite si pozornosť za dosiahnuté výsledky aj v tomto roku a aj v období minulom .

Uhlíkovcom gratulujeme,  síce to nie je ich top úspech, pretože finále si už zahrali, ale zároveň je to top, pretože  dostať sa do finále cez Savarovcov musí tešiť, nakoľko sa takéto – niečo ešte nikomu nepodarilo.

Všetkým ďakujem osobne za pekný tenis!!!!!!!!

D.  

 


 

     Dôležité upozornenia!

 

Finále RTL „A“

Jakub Savara – Jakub Pfeffer

Nedeľa 5.10.2014 o 14hod.

Vážení tenisoví priaznivci,  priatelia , kamaráti a ostatní.  Pozývam vás v mene vedenia ligy do tenisového areálu LR  na finále 2014 vo dvojhre „A“!

Finálové propozície:    

 -  Finálový súboj sa odohrá na kurte č.1.

 - Prosím všetkých, kto sa zámerne alebo priamo neúmyselne zúčastní tohto tenisového zápasu, aby sa po otvorení hry  zdržiaval výlučne v priestoroch pre divákov, teda za plotom a na kurte ponechal len hlavných aktérov.

 -  Zápas sa odohrá  pod kontrolou  nezávislého a dúfam plne rešpektovateľného hlavného rozhodcu p. Milana Ďurčíka. Prosím upozorňujem,  že hlavný rozhodca má právomoc odobrať  fiftín, respektíve priznať ho súperovi v prípade, ak sa hráč  nebude správať  v duchu našich pravidiel  a to opakovane.

- vyhodnotenie ligy  sa neuskutoční po ukončení zápasu,  ale v inom termíne, o ktorom budeme včas informovať . ( aspoň dúfam )   

     

Vyzývam oboch finalistov, aby v mene a v duchu našich pravidiel pristupovali k zápasu a aj jeden k druhému fair – play, priateľsky a spravodlivo.  Tenis je džentlmenský šport  a chcem byť vo viere, že toto  rečenie naplníme a potvrdíme i v tomto zápase.  Obom želám veľa šťastia,  dobrú ruku a pevné nervy.  Pre mňa osobne je už teraz víťaz   „Jakub2“ , pretože som rád, že obaja aktívne hrajú ligu a prinášajú nám skvelé tenisový zážitky. 

GOOD LUCK boys!!!!

D.

 


 

 

 Finále "štvorhra" 

Ďurčík, Ďurčík  -  Uhlík, Uhlík   

Piatok 26.9.2014  o 15hod. 30 minút,

rozhodca :       Jakub Pfeffer

 

Finále RTL "B" 

Adam Savara - Ľuboš Vicena

Nedeľa 28.9. o 14 hod. 

rozhodca:     Maťo Ďurčík

 


 Vyhodnotenie RTL - ročník 2014 sa uskutoční počas turnaja " posledný smeč" v prvej polovici októbra.  

 

 Po finálových zápasoch sa odovzdajú  na kurte  putovné poháre,  otvoríme povinné "bublinky" a vzdáme hold víťazom.   Vyhodnotenie ligy v slávnosnejšom šate  následne zrealizujeme na turnaji "posledný smeč", kde okrem prepožičaných putovných  pohárov, ktoré odovzdáme opakovane a naposledy na ročnú úschovu ,    budú víťazi  obťažkaní aj pamätnými   pohármi z RTL - 2014, teda takými, ktoré zostávajú  v trvalej držbe. Aspoň víťazi budú mať z čoho utierať prach. 

D. 


 

 

       Wow, Wow, Wow !!!! 

Ďurčíkovci zničili napokon všetkých!  Večne tretí sa dočkali svojej slávy a uznania!!!!!! 

Piatok

26.9.2014

Finále štvorhra:  Ďurčík, Ďurčík – Uhlík, Uhlík  :  6:4,6:3

 

 

 

 

 

 

 

 Posledný súťažný zápas vo štvorhre je dokonaný,  slzy šťastia sú rozliate a smutné pohľady sú hádam už zabudnuté a prebolené.  Aj keď v živote to je tak, že úspech si človek síce užije, ale  hneď pozerá  ďalej a ďalej k novým výzvam a neúspech, nezdar alebo prúser si vychutnáva oveľa dlhšie a bolestnejšie. Ale nech je tak alebo onak, zajtra vychádza slnko opäť a to, čo sa nepodarilo dnes, tak sa podarí zajtra, .. možno a keď nie zajtra, tak niekedy isto a keď nikdy, tak aj tak nič zvláštne sa nedeje, pretože sa človek snaží a to niekedy stačí , no a niekedy nie, to je život. ( au, to bola veta ) ! A tak to je aj s naším snažením sa v tenisovej lige, čoho žiarivým príkladom sú dnešní  víťazi a aj porazení.   Ďurčíkovci,   sťaby bájny vták Fénix  vstali z popola a z júnovej mizérie, kedy si boli skoro istí, že nemôžu postúpiť do play off , to   dotiahli až na stupienok, z ktorého sa vstupuje už len do siene slávy a Uhlíkovci naopak  ,  tí ,  do finále nepoznali pachuť prehry , valcovali všetko na čo prišlo a ich kurzy na celkové víťazstvo boli enormne „nízke“ , to pokazili a jednoznačne to finále prehrali. Je skoro zbytočné opisovať jednotlivé gemy alebo technické finesy a taktiku oboch dvojíc, pretože predviedli svoje naučené herné štýly  a to bez nejakých nových doplnkov alebo prekvapení. Ale čo by stálo za pozornosť, to je  atmosféra tohto zápasu, teda zápasu finálového , kde niet už kalkulácií a ani možnosť opravy   a jej vplyvu na jednotlivých aktérov.  Mám zato, že práve toto bola kľúčová okolnosť, ktorá sa stala  rozhodujúcou pri záverečnom účtovaní.  Tiaž  finálového súboja  v prekvapení  viac  doľahla na bratov  Uhlíkových, ako na bratov Ďurčíkových.  Možno je to aj logické, nakoľko v minulom roku hrali  Marek a Martin finále, ale hrali ho z pozície  nie favorita  a tak  mohli len a len príjemne prekvapiť, čo sa však nestalo, ale tento rok sa všeobecne očakávalo, že nasadia latku vysoko a bez slov a dlhých rečí vyhrajú, inými slovami boli pasovaní do úlohy favorita.  A práve preto alebo možno ( to človek nevie)  táto skutočnosť ich moc zviazala do zodpovednosti , čo  bolo  vidieť a aj cítiť. Ich hra bola ustráchaná, bez chuti riskovať a tradične katastrofálne sito, to už len dokonalo.  Maťo a Milan nabrali v pár minulých dňoch   ťažkú vlnu úspechu,  našli svoj štýl  ( jeden vždy vpredu a jeden vždy vzadu,  ale vždy ten istý) a pravdepodobne  posilnení  predchádzajúcimi úspechmi a výhrami posunuli svoje sebavedomie vyššie a hádam až tam, že prívlastok „ finálový“ ( zápas ) nemal na  nich až taký skľučujúci  vplyv . Ich  psychika bola na malé výnimky odolná a pevná.  V tomto smere nám Maťko dozrel, je vierohodne doložené dnešným výkonom , že na  štvorhru to už stačí, aj keď sa  tu  môže oprieť v krízových momentoch o parťáka, čo je asi dôležité a my už musíme  len   počkať, či to  jeho sebavedomie uvidíme aj vo  dvojhre, tam si však  musí človek poradiť sám , ale osobne nemám  pochýb, je to len o čase, ako dlho a kedy. Maťova hra zo základnej čiary a pohyblivosť je „čítanková“ ,  žiadna loptička nie je stratená, nohy fungujú dokonale a forhandy sú primerane razantné.  Milan pri každej príležitosti a to aj  po  svojom podaní šprintuje  do útoku a ukončuje hry víťaznými volejmi a darí sa , teda zväčša. Prosím,  toto je dnešný  obraz bratov Ďurčíkových na kurte  a toto je obraz víťazov RTL a toto   je hodená rukavica pre vás ostatných.   

Marekovi a Martinovi ďakujem za ich prínos pre tenisovú ligu,  ja si už ani neviem predstaviť,  že by tu nemali svoje angažmá.  Za dva roky, dve finále je z jednej strany úspech, ktorý niekto nedosiahne za celú svoju kariéru , ale z iného hodnotiaceho pohľadu, to môže byť  pre nich a pre ich možnosti a ambície  hádam aj málo, ale v tomto prípade odporúčam sa vrátiť na  začiatok tohto článku a tam hľadať  návod ako ďalej a čo s tým. Ešte raz páni,  ďakujeme za celú komunitu RTL.  

Milan a Matej od Ďurčíkov,  k vám len a len úprimné gratulácie, zaslúžili ste si vyhrať a to nie len hrou, ale aj prístupom.  Ďakujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D.       

 


 

Adam Savara – víťaz    „Primus inter pares“

Nedeľa

28.9.2014

Finále „ B“      Savara A. – Vicena  :  6:3,7:5  

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 


 

 Finále RTL – dvojhra „A“ 2014

Nedeľa

5.10.2014

Savara – Pfeffer  - 6:2,7:6

 

Táto fotka vystihuje všetko, škoda písať alebo niečo čítať, aj keď sa o to  isto pričiním a pokúsim.  Kubko, gratulujem za celý štáb RTL,  štvrtýkrát po sebe získať  najcennejší pohár, to nie je náhoda a kto to má v hlave ako -tak v poriadku,  tak to musí uznať, ak nie , tak je "debil" !!!!!! 

 

 

Vážení priatelia, tak toto je najcennejší pohár RTL, ktorý  už po štvrtýkrát bude "ročovať"  na polici v izbe Kuba Savaru.

 

 

 

 

 Vážená "rovňanská tenisová spoločnosť!!!

Dovolím si ešte záverom ligy  napísať niekoľko viet k poslednému finále RTL " A" a hneď vás aj poteším, teda za podmienky, že týchto pár riadkov prečítate, pretože nebudem mudrovať, kto ako hral a prečo niekto vyhral a niekto nie.  V tomto okamžiku je to už nedôležité a to je už  len história a zápis na pohári.  Čo však je oveľa  podstatnejšie a z môjho pohľadu radostnejšie je skutočnosť, že vieme spoločne vytvoriť skutočne pravú športovú atmosféru, ktorá je poznamenaná síce   napätím a vážnosťou,  ale je korektná, slušná a priateľská.  Preto si dovolím poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili v nedeľu na finále a   vložili tento kapitál do budúceho a dúfam, že úspešného  obdobia.  Milan Ďurčík viedol zápas korektne a s prehľadom,  chlapci na kurte bojovali a zbytočne nekomunikovali a  diváci, tí   ocenili rovnako oboch, ak si to svojim výkonom zaslúžili. 

Páni, Dámy,  ďakujeme, použijem plurál, pretože si to spoločne fakt zaslúžime!     

howgh!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

 


 

 

Tenisový turnaj vo štvorhre

„Posledný smeč“

25.10.2014 – sobota

Podmienky sú  obvyklé:   

-         Zápisné 10€

-         Hráči rozdelení do A a B  skupiny,  

-         Zloženie dvojíc:   hráči zo skupiny A si losujú   parťáka zo skupiny B alebo naopak. Výnimky sú povolené, t.j.  dvojica nebude losovaná, ale určená po schválení  organizátorom turnaja.

-         Občerstvenie:  guláš – klasika ,    rybia fašírka,   šnaps.

-         Ceny  :   poskytnuté  od  sponzora  „ RONA, a.s.“!

 

-         Prihlásenie sa do turnaja cez p. Dubového Petra st. 

 

 

 

„Posledný smeč“  v registrovanej sezóne 2014

Vážení tenisoví  spolutrpitelia, v ľudovej slovesnosti sa ujalo porekadlo  :  koniec dobrý – všetko dobré.  V tomto ohľade u nás , teda v tenisovom zázemí   platí už niekoľko rokov,   že koniec sezóny  je odpískaný  práve týmto turnajom vo štvorhrách a je vždy pohodový a priateľský.   Pravdepodobne k takejto atmosfére dlhodobo  napomáha taká maličkosť, ako je slušnosť jedeného voči všetkým a všetkých voči jednotlivcovi.  A nie len  to,  ale aj dobrá organizácia,  gurmánske špeciality  a „dobrá športová rivalita“!  Nedá sa inak, ako opäť poďakovať v mene všetkých Petrovi Dubovému st. za predvedenie jeho organizačného talentu v priamom prenose,  za dobrý  gulášik  a fajnový šnaps.   A pokračujem ďalej, za dobrý servis ( nemyslím tým tenisový, ale obslužný )   a za opäť zas raz  úžasné ceny pre víťazov.   A  na čo som obzvlášť hrdý ja, to je  spojenie príjemného s užitočným a dotiahnutie  vyhlásenia výsledkov ligy  na úplny koniec  cieľovej rovinky,  t.j. za odovzdanie pamätných cien pre víťazov všetkých kategórií v rámci RTL  počas záverečného turnajového vyhodnotenia. Stávalo sa nám, že  toto nebolo celkom samozrejmé, ale dúfam, že je to minulosť.   Páni, je čas na bilancovanie  a pozastavenie sa nad  tenisovou sezónou 2014,    ale do tohto priestoru sa ja púšťať  nebudem,  to si musí každý sám rozložiť  na drobné  a urobiť si záverečný účet.  Otázkou je,  čo úspech je a čo úspech nie je.  V subjektívnej rovine to je individuálne, ale v rovine objektivity by som predsa len niečo podotkol a podtrhol takú malú skutočnosť,  že  rozhodne úspech je to ,  že RTL  funguje,    tenisový život je  plný aktivít a my ,  toho účastníci sa môžeme baviť a športovať.  Páni,  cez zimnú prestávku si vyliečte  zranenia,   dajte sa do poriadku ak je treba ,     mentálne sa  nastavte na fázu oddychu, pretože čas plynie a nová sezóna už klope na dvere.      Dúfam, že budúci rok sa  v plnej sile opäť stretneme a v marci - apríli  otvoríme novú sezónu už taktiež tradičným   turnajom „Prvý smeč“.

Pekné Vianoce!!!!!!!

Dušan

 

Výsledky turnaja:

1.    Savara Jakub, Lencses Martin

2.    Zagora Tono, Rusnák Rado

3.    Savara Adam, Uhlík Martin

4.    Dubový Peter, Vojtek Janko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
/